Kamzíkův velký skok

Smrt blízké osoby stahuje každému hrdlo. Autoři této obrázkové knížky si berou na pomoc příběh, který bojuje pradávnou silou zvířecí alegorie. Malému kamzíkovi zahyne starší bráška. S maminčinou pomocí se kamzíčeti podaří s jeho smrtí vypořádat a přeskočí hlubokou propast strachu a zmatku směrem do budoucnosti. Cílem knihy je poskytnout dětem možnost, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka prostřednictvím obrázkové knihy a zároveň dát rodičům návod, jak v jednoduchých krocích oznámit dětem tragickou událost. Postup oznamování zprávy o smrti dítěti byl konzultován s psycholožkou. Kniha může být použita jako metodická příručka pro mateřské školky a 1. a 2. třídu prvního stupně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305021/kamzikuv-velky-skok-7Ak-305021.jpg 3.911
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Portál

Kniha Kamzíkův velký skok

milan.krimsky
08.11.2019

Kniha pro nejmenší čtenáře a jejich rodiče k zodpovězení otázky "smrti blízké osoby."

Greena
06.01.2019

Dvě kamzíčata si vesele hopkají po svazích. Myslela si, že skotačení a radost tu budou navěky. Ale jednou se kamzíče při ohrožení vrhne dlouhým skokem ze skály a zemře.
Druhý kamzík s maminkou prožívají hluboký smutek i smíření se se smrtí.
Kniha je přínosným vyprávěním pro malé posluchače, jak se můžeme vyrovnat se smrtí někoho milovaného a blízkého.
Pokud dětem chcete přečíst nějakou knihu s tímto neveselým přesto přirozeným tématem, kniha je skvělá…

bibi.r
19.09.2017

Příběh byl možná až moc stručný a strohý.

Jizi
23.05.2017

Téma smrti je velké, důležité a často opomíjené a když k ní v okolí dojde, děti jsou často "chráněné" tím, že se o ní před nimi moc nemluví. Ale smrt je nedílnou součástí života, v panické hrůze z ní jsme ji vytěsnili na okraj a snažíme se ji většinu času ignorovat, snad v plané naději, že pak odejde. Nalákána pozitivní recenzí na ilit jsem koupila Kamzíka, že dětem nenásilně něco málo o smrti povím. A z knihy jsou dost zklamaná. Čekala jsem, že bude kniha přinášet víc, než jen konstatování faktu - kamzíkův starší bráška tragicky zemřel a nám je smutno - že dítěti odpoví na otázky "Ale proč?" "A kam šel?" "A proč se nevrátí?" "A co je to smrt?" atp. - nepřináší ani žádný návod, jak ulevit bolesti a jeho maminka je teda dost bezcitný kamzík, když se po synově smrti okamžitě, téměř až vesele, prohání dál... Ilustrace jsou spíš pro dospělé a vlastně ani nevím, se kterou z dcer - a zda vůbec s nějakou - budu knihu nakonec číst.

Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál v průběhu věků

Daniel Rušar
česká, 1975

Kniha Kamzíkův velký skok je v