Kamoši, frajeri a srdce na plátne

Kamoši, frajeri a srdce na plátne https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480473/bmid_kamosi-frajeri-a-srdce-na-platne-MlB-480473.jpg 4 491 108

Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Kamoši, frajeri a srdce na plátne je prvou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Sedemnásťročná Abby je nadšená maliarka. Popri škole pracuje v miestnom múzeu a túži sa dostať do výberu výtvarníkov, ktorí čoskoro dostanú možnosť vystavovať na prestížnej výstave talentov. No jej obrazom vraj chýba srdce. Rozhodne sa zostaviť zoznam vecí, ktoré by jej obrazom mali dodať hĺbku. Spolu s kamarátom Cooperom, do ktorého je Abby zaľúbená, ale bojí sa, že ak mu to povie, príde o priateľa, postupne robia veci zo zoznamu. Popri tom mladá výtvarníčka spoznáva samu seba aj svoje strachy a učí sa ich prekonávať. Podarí sa Abby dostať srdce na plátno a získať srdce svojho priateľa?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Love, Life and the List , 2017

TerryDee
30.01.2020 3 z 5

V této knize se mi líbila myšlenka "srdečního seznamu". Protože občas není naškodu udělat něco mimo náš zaběhnutý život. Díky novým věcem a zážitkům se totiž člověk sebepoznává a rozšiřuje si tak obzory. Což není úplně k zahození. Varuji příspěvek obsahuje menší SPOILERY.
Takže z knihy si vezmu to, že když občas odbočím ze své komfortní zóny, může to vést k různým výsledkům, které nás nějak ovlivní. Právě o tohle se snažila hlavní hrdinka Abby - být lepším člověkem a rozšířit si obzory. A můžu konstatovat, že Abby se to povedlo. Kdo mi úplně nesedl, byl Cooper. Nevím proč, ale něco mi na něm vadilo. Asi to bylo tím, že to byl ten typ kluka, kterého všichni musí milovat a zajímat se především o něho, takže vše se točí kolem něj. Nejvíc mě zasáhla ta Abbyina výstava, která vůbec nedopadla tak jak měla. V tu chvíli jsem chtěla Coopera zadupat do země.
Takže konečnému rozuzlení jsem tolik nevěřila a možná by mi nevadilo, kdyby se ti dva nedali dohromady. Protože si myslím, že Abby by to časem překonala a možná by našla někoho lepšího.

laura
15.01.2020 3 z 5

Čekala jsem víc ;)

Ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná, četlo se to dobře. Vtipné dialogy, něžnost prvních romantických zmatků, bolest prvního zklamání neopětované lásky a hodně vnitřní síly a odvahy, kterou Abby nevidí, ale my, nezaujatí diváci, to vnímat a ocenit dokážeme...

Co byste řekli hezkého o mrtvé akvarijní rybičce? - Byl tak klidný a tichý....

Jo, dost jsem se nasmála. A taky jsem měla často slzy v očích. Byla jsem dojatá, naštvaná, zklamaná, byla jsem odvážná i odhodlaná, byla jsem zraněná - zkrátka, všechno jsem to s Abby prožívala stejně, jako by mi bylo znovu sedmnáct - což už dávno není. Milý příběh, ale nedosáhl na vrchol...

PS: Milovala jsem jejího dědu ;) A vůbec vztahy v rodině, to, jak jim na sobě navzájem záleželo, lehký sarkasmus, to, jak si jeden druhého vážili, jak se přes všechny své chyby milovali...

Protože život ani láska není o dokonalosti. Je o důvěře, odvaze, odhodlání, o chybách a omylech, o bolesti a nové naději. Je plný těch, co čekají - a nedočkají se. I těch, kteří promarní svou šanci. Je plný úkolů, na jejichž konci najdeme svoje srdce...

Jirinamac
11.01.2020 2 z 5

Po této knížce jsem sáhla omylem. Je určená pro mládež, ale je velmi naivní a já čekala spíš něco romantického.

TimetoStyle
05.01.2020 4 z 5

Moje druhá knížka od Kasie West. Po přečtení P. S. Líbíš se mi jsem měla poměrně velká očekávání, která se naplnila pouze z poloviny. Chtěla jsem jí dát taky pět hvězdiček, ale dostane krásná čtyři, protože i na mě tam byl až moc dlouhý rozjezd.
Četla jsem ji ve stejné době, ve které se příběh odehrával - a to v létě. Měla jsem ji s sebou v tramvaji a i u bazénu, takže jsem s hl. hrdinou Abby soucítila, když si stěžovala na vedro.
Abby má za nejlepšího kamaráda Coopera, kterého jsem si oblíbila. Připadal mi hrozně sympatický a pokud bych měla tu možnost, taky bych s ním kamarádila. Jeho jméno mi hrozně někoho připomínalo, ale já si za boha nemohla vzpomenout koho... Po chvíli mi to došlo - takhle se přece jmenuje Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku ♥  Na konci knihy jedli zákusky v Cheesecake Factory, že by měla Kasie West ráda tenhle seriál stejně jako já? :-)
Vedlejší postavy zde byly opravdu skvěle charakterizované, vytvořila jsem si k nim vztah a taky jsem s nimi prožívala všechno.. Nejraději jsem měla dědečka Abby, jejich přestřelky jsem měla hrozně ráda, pokaždé jsem se u nich měla úsměv na rtech. Ze všech postav mi asi nejvíc sedl, jak humorem, tak i jako postava celkově.
Musím určitě ocenit, že jsou zde detailněji rozepsány rodinné vztahy a taky problémy, se kterými se potýkají. Děj nebyl předvídatelný, skoro nic jsem neodhadla.
Na této stránce se mi líbila jedna poznámka k této knížce, a to ,,Tato knížka měla srdce a vzbudila emoce.", která je vážně skvělá.
Tuto knížku mohu doporučit všem, co nepohrdnou romantikou a taky rodinnými dramaty.

Adele02
13.12.2019 2 z 5

2,5*
Tohle se mi hodnotí vážně špatně. Vím, že nejsem cílovka. To mi došlo během prvních pár stran. Jsem zvyklá na trochu komplikovanější literaturu, ale chtěla jsem vědět, co všichni na té West mají.

Nevím, jestli to navazuje na autorčina předchozí díla; strašně jsem se ztrácela v ději i v postavách, tohle autorka vůbec nevysvětlovala. Spousta dialogů nemá doplnění, takže mi dlouho trvalo zjistit, kdo co říká. A někde v půlce se mi přestalo líbit, kam ta kniha směřuje. Doufala jsem v nějaký láskyplný příběh s menším ponaučením, ale je to naprosto průhledné a... no, dost pitomé. Neupírám tomu čtivost, čte se to lehce, a místy to bylo vtipné - a překlad naprosto skvělý, bez chyb!

Denisa31
05.12.2019 4 z 5

Jak už tu bylo psáno, je to fajn oddechovka. Knížka se dá přečíst za jeden den. Každopádně mě potěšilo, ze to nebylo klasické klišé, kdy se hlavní postavy nesnášejí, ale už spolu nějaký vztah měli. Takže za mě určitě povedené čtení.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Tahle knížka je suprová letní oddychovka, která vám zlepší náladu, ale za pár týdnů si na ni pravděpodobně nevzpomenete. Hlavní hrdinové jsou fajn, jejich vztah boží a psaní Kasie budete milovat.

Monni
02.11.2019 5 z 5

Tohle byla tak milád oddechovka na odpoledne, kterou jsem právě teď potřebovala. Roztomilá a zároveň i k zamyšlení. Člověk by měl jít za svým cílem a vyklouznout ze své bubliny aby si mohl rozšířit obzory a nežít v nejistotě.
Strašně moc se mi líbil vztah Abby a jejího dědečka a ten jejich sarkasmus byl naprosto dokonalý. Kniha mě několikrát hodně rozesmála. Určitě ji můžu doporučit.

babystar
02.11.2019 4 z 5

Nejsem už autorčina cílová skupina a už jsem trochu "skřípnutá" životem, proto už nemám "růžové brýle". Podle mne je Abby silná osobnost, i když si to o sobě nemyslí, je schopná na sobě zapracovat a dosáhnout svého vysněného cíle. Cooper mi naopak připadal jako kluk spoléhající na svůj šarm, zvyklý na to, že stačí úsměv a holky mu "padají k nohám". Takový charakter, jakmile má dívku jistou, tak ji často podrazí. Proto tomu příběhu nějak nevěřím. Ale mládí musí mít své ideály a každopádně Abbyin postoj k životu stojí za inspiraci.

Cometka
17.10.2019 4 z 5

Moje druhá knížka autorky a nevím. Docela mě mrzí, že bylo vyústění (nebo jak jinak to napsat) až na posledních pár stránkách. Úplně jsem autorce ten příběh nevěřila, asi je to i tím, že jsem o dost starší. Ale knížka se čte rychle, mně trvala asi 3 hodiny a je to taková příjemná oddychovka.

Majakadelcova
06.10.2019 5 z 5

Tak přečteno za noc. Knížka mě bavila vlastně víc, než jsme čekala. Není to příliš sladké, což jsou body k dobru. Příběh příjemný a knížka je pro oddech ideální čtivo.

Damonka12
27.09.2019 3 z 5

3,5 Obyčejná průměrná romantika, která se skvěle čte a člověk si u ní hezky odpočne. Doporučuji, pokud hledáte oddychovou literaturu.

happy19
19.09.2019 4 z 5

Opět skvěle napsáno i když nejsem okouzlena jako vždy..Trošku mi tam chybělo takové ucelení příběhu..Více emocí..některé kapitoly nedotažené..zatím nejslabší od této autorky ...

Bebe2004
09.09.2019 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale za mě nejhorší knížka od této autorky. Děj byl moc předvídatelný a ani se mi ten pár nakonec nelíbil.

MishRarach
07.09.2019 4 z 5

Upřímně jsem se po přečtení komentářů bála toho, co mě při čtení knihy čeká, ale bála jsem se zbytečně. Nebylo to tolik zamilované jako jiné knihy a upřímně si myslím, že jsem si tu knihu přečetla v okamžiku, kdy jsem to v životě potřebovala.. A ani mě netrápilo, že byl Cooper takhle natvrdlý..

Sariklen
24.08.2019 5 z 5

Druhá kniha od autorky, první čtená byla P.S. Líbíš se mi. Tato měla úplně jinou atmosféru, která mi mnohem více sedla. Vytvořila jsem si vztah k postavám, dokázala jsem se vžít do děje, prožívala jsem naplno každou stránku. Tato knížka vážně měla srdce a vzbudila emoce. Evidentně do ní byly vkládány stejně tak, jako Abby malovala své obrazy. Snad ani nemám co vytknout. Děj nebyl předvídatelný, naopak. Oceňuji bližší rozepsání rodinných vztahů a řešení problémů.

Princezna_1
10.08.2019 4 z 5

Knížka měla u mě trošku pomalejší rozjezd, ale zato závěr byl super.

Etule
29.07.2019 4 z 5

Kasie West opět dokázala, že opravdu umí psát skvělé oddechovky. :-) Sympatické postavy, ačkoliv trošku natvrdlé. :D Ale moc mě to bavilo.

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od autorky.

Abby mi byla velmi sympatická. A co se týče Coopera, ten prostě potřeboval nakopnout :D

Souhlasím s ostatníma, že tam některý věci nebyli dotažené do konce, anebo tomu bylo věnováno méně pozornosti, což je škoda.

Já osobně mám ráda, když se ještě autor věnuje třeba dvěma kapitolami vztahu hlavních hrdinů.
Autorka tohle bohužel nedělá ani v jedné z knih, což je škoda, ale mé hodnocení to rozhodně nesnižuje.

Mybooks
29.05.2019 5 z 5

Knihy téhle autorky mně nevadí, nějaké díly jsou více zajímavé a láskyplné, ale některé ne.