Kamoši, frajeri a srdce na plátne

Kamoši, frajeri a srdce na plátne https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480473/bmid_kamosi-frajeri-a-srdce-na-platne-MlB-480473.jpg 4 491 108

Nová kniha známej autorky románov pre baby Kasie West s názvom Kamoši, frajeri a srdce na plátne je prvou časťou trilógie o dievčatách, z ktorých každá má svoj sen, snaží sa získať priateľstvo, lásku i uznanie a popritom spoznáva samu seba. Sedemnásťročná Abby je nadšená maliarka. Popri škole pracuje v miestnom múzeu a túži sa dostať do výberu výtvarníkov, ktorí čoskoro dostanú možnosť vystavovať na prestížnej výstave talentov. No jej obrazom vraj chýba srdce. Rozhodne sa zostaviť zoznam vecí, ktoré by jej obrazom mali dodať hĺbku. Spolu s kamarátom Cooperom, do ktorého je Abby zaľúbená, ale bojí sa, že ak mu to povie, príde o priateľa, postupne robia veci zo zoznamu. Popri tom mladá výtvarníčka spoznáva samu seba aj svoje strachy a učí sa ich prekonávať. Podarí sa Abby dostať srdce na plátno a získať srdce svojho priateľa?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Love, Life and the List , 2017

Knihomolka506
22.09.2020 5 z 5

Tenhle příběh se mi moc líbil. Mladá holka , talent na malování obrazů, vysněný kluk, léto a trochu cestování... to je všechno, co si teď může člověk přát!! Když nemůžeme nikam cestovat můžeme aspoň o tom číst :-)

lily_maleckova
17.09.2020 4 z 5

tyhle romanťárny od Kasie prostě miluju! :) lehká, zamilovaná oddechovka, která se skvěle čte.
Autorka za mě napsala i lepší knížky (nejradši mám PS. Líbíš se mi, První opravdový polibek a Po tvém boku), ale tato určitě stojí za přečtení ❤️ doporučuji!

Marfuška89
04.09.2020 3 z 5

Tato kniha byla nejslabší z těch, co jsem zatím četla. Pravda... To, že je to série jsem zjistila až po přečtení druhého dílu (První opravdový polibek), což už tím jsem si nevědomky vyspoilerovala některé věcí, takže už jsem věděla kdo s kým. Ale i tak ten děj byl takový... jak bych to řekla - jednotvárný? Tam se nic moc nedělo. Za mě to postrádalo nějaký zvrat. První opravdový polibek se mi líbil mnohem víc.

Petriii
30.08.2020 5 z 5

Bozinku,tak tohle mě bavilo :) oba byli tak sladký. Neopětovaná láska je tak smutná,na jednu stranu mě tim Cooper štval,ale na druhou byl tak dobrý kamarád,přímo úžasný!!! West prostě umí psát,miluju ji a její příběhy. Ačkoli už nejsem cilovka,tak tohle můžu vždy :)

LillyM.
21.08.2020 5 z 5

Tihle dva jsou pro sebe jak stvoření.

EliškaHavlová
11.08.2020 4 z 5

O. Můj. Bože. Dokonalá knížka pro léto, ze které si dokážete i něco odnést. Výborné charaktery hlavních postav, které si získají vaše srdce. Autorka více popisuje, co je potřeba, ale taky svižně pokračuje dějem. Strašně se mi líbí motiv seznamu věcí, které z vás udělají lepšího člověka s obrovským srdcem. Přemýšlela jsem, že bych k tomu taky někoho donutila, aby se se mnou zapojil. Knížku opravdu doporučuji. Už se moc těším na další knížku od autorky.❤️

Áža707
07.08.2020 5 z 5

Protože se mě předchozí Westovky líbily, tak jsem se knihy vůbec nebála a vrhla se do ní s chutí.

Takhle kniha mě oslovila úplně nejvíc ze všech již přečtených od autorky. Doopravdy jsem z toho úplně hotová. Strašně moc mi záleží na tom, když je příběh psaný s citem a donutí vás něco cítit a zamyslet se. Tady najdete oboje ❤️ Mě málem rozplakala a z plno části knihy cit či nálada naprosto vytryskávala.

Kromě krásného děje, který ukazuje, jak Abby tráví prazdniny se svým nejlepším kamarádem Cooprem. Tak zde naleznete něco navíc, jako ve všech knihách od Kasie West - úžasné popisy, jak Abby tvoří svou malbu a na druhou stranu i těžké rodinné podmínky v kterých hlavní hrdinka žije. Matka trpící sociální fobii a vlastně fobii že všeho zlého, která jde raději uzavřena v bezpečí "čtyř stěn". Otec voják, který je věčně posílán na mise a v poslední řadě i dědeček, který se jen těžko dívá na utrpení své "holčičky".

I hlavní myšlenka mě velmi oslovila, protože Abby se jen tak nevzdá a vytvoří seznam 11 věci, které když splní, tak její srdce "naroste" a tím pádem její obrazy budou mít cit a větší váhu. Celkový vývoj její postavy a maleb mě uchvátil.

Setkáváme se zde i s postavou Lacey (z První opravdový polibek), kterou si dle mého zde zamilujete mnohem víc než v jejím vlastním příběhu.

Opět nádherně napsáno a velmi dobře se to četlo, já sama jsem knibu přečetla během dvou dnů. Moje hodnocení je jedno OBROVSKÉ WOW. Myslím, že kdybych psala dal, tak snad najdu všechny synonyma ke slovům ÚŽASNÝ a DOKONALÝ!

⭐ 5/5

rajcatko
25.06.2020 4 z 5

Jasně, že je to čtivo pro puberťáky, ale bože, vaří se mi mozek, jak řeším samé dospělácké starosti a já prostě potřebuju něco jednoduchého. Když už nedokážete z vámi napsaného nákupního seznamu odvodit, co vlastně chcete vařit, potřebujete buď tohle, nebo slabikář. A mě fakt vytáčí, že ta máma pořád nemá umleté to blbý maso, takže volba je jasná. A se svou volbou jsem naprosto spokojená!

Cress
18.06.2020 3 z 5

Podle mě zatím nejslabší kniha od autorky

anndrra
13.06.2020 5 z 5

Asi nejsem úplně typická cílovka, ale přesto se mi kniha líbila. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci. Je to přesně ten druh knihy, který si nehraje na něco víc. Už od první kapitoly víte, že na konci čeká náklaďák plný salka, ale je to jeden z důvodů, proč po knize sáhnete, takže je to tak správně.

AshleySimmer
08.06.2020 5 z 5

Druhá nejlepší kniha od Kasie West!
Abby a Cooper mi byli sympatičtí a jejich humor byl super :-D. Kniha se mi moc líbila, určitě doporučuji ❤️.

tynka65
31.05.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka nad kterou se člověk při čtení nasmívá. P. S. Líbíš se mi, mě zaujala mnohem víc, ale tahle také není vůbec špatná. Určitě dám Kasie šanci ještě s další knížkou.

petulkapeta
19.05.2020 5 z 5

Pěkná kniha,sice pro mladší, ale me se libila...a takovy seznam no asi bych si ho taky měla udělat :)

Verunka926
20.04.2020 5 z 5

Prvních pár stránek mě kniha moc nebavila, ale potom jsem se začetla a nutně jsem potřeboval vědět, co se stane dál. Příběh mě bavil, i přesto že jsem už věděla, jak kniha skončí. Láska a jiné úkoly se ale nezařadí mezi mé nejoblíbenější autorčiny knihy.

Terrez93
19.04.2020 3 z 5

Uz proste nejsem cilova skupina no.. tohle uz asi neni pro me. Ale cetlo se fajn, pribeh mel spad, ale neco mi tam proste chybelo. :) a navic hlavni hrdinka mi nebyla vibec sympaticka :/

Petra-1
29.03.2020 4 z 5

Moc hezká kniha. Určitě stojí za přečtení. Sympatické postavy.

Still_I
21.03.2020 odpad!

Hrozné zklamání. Knížku jsem si četla hned po autorčině Po tvém boku (kterou jsem si zamilovala!) a to byla asi chyba. Vlastně chyba byla vůbec tuhle knihu brát do ruky. Kdyby nebyla karanténa a já měla co dělat, tak letí do kouta hned. Někdo to tady popsal jako "pomalý rozjezd". Tahle kniha nemá pomalý rozjezd, tahle kniha je prostě špatná. Něco málo se začalo dít kolem kapitoly 30 (ze 38, což je fakt bída). Do té doby to bylo placaté, naprosto bezemoční a prostě... nudný. A ani závěr není žádní hitparáda. Fakt nedoporučuju, ztráta času. Což je škoda, protože autorka jinak umí psát moc hezky. Ale tohle je fail.

Kalima206
26.02.2020 5 z 5

I když už nejsem "náctiletá", tak se mi tato oddechovka moc líbila.
Musím říct, že spisovatelka tak dobře zaznamenala pocity hlavní hrdinky, že sem s ní všechno prožívala.
Sice si tuto knihu už znovu nepřečtu, ale sem ráda, že sem ji přelouskala a asi se ještě pustím i do další tvorby od této autorky :)

Market116
10.02.2020 5 z 5

SPOILER
To byl tak nádherný příběh...přesně to jsem teď potřebovala.
Od samého začátku jsem si přála, aby Abby s Cooperem byli spolu...jsou pro sebe stvoření, dokonalý.
Celá knížka se mi četla skvěle. Byla vtipná, zajímavá, pořád se něco dělo...byl to prostě kouzelně romantický příběh. Kdo by ho nechtěl prožít?
"Sice mi docela trvalo, než jsem to pochopil, ale já jsem tady ten, kdo vyhrál" ♥

Kamilajznik
03.02.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila, i když nejsem cílová skupina, vždy mě knihy autorky, tak ňák vnitřně uklidní a udělají dobře ????.