Kameny chrámu

Kameny chrámu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44424/bmid_kameny-chramu-cCU-44424.jpg 4 33 5

Citadela, poslední a životní dílo Antoina de Saint-Exupéryho, bývá obdivována pro svou hlubokou moudrost, vroucnost duchovního vyznání vpravdě lidského srdce, ale i pro vznešenou nesnadnost svého stylu. Výběr překladatelky a přední znalkyně Exupéryho díla u nás Věry Dvořákové může být tím nejvhodnějším úvodem pro ty čtenáře, kteří se s Citadelou dosud nesetkali, stejně tak jako připomenutím mnoha z nejoblíbenějších míst knihy pro ty, kdo kouzlu Exupéryho díla již podlehli.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Vyšehrad

La Citadelle , 1948

chandel
03.08.2019 4 z 5

Krásná, filozofická kniha, která má rozhodně co předat, jen jsem ji zatím bohužel 100% nepochopila. Je těžké v ni najít vše, co chtěl autor předat. Určitě si v budoucnu přečtu citadelu.

Dagros
05.03.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, ale určitě jsem si z ní nevzala všechno, co se z ní vzít dá :) . Moc hezké čtení, ke kterému se snad někdy opět vrátím.

chamyl
06.11.2015 3 z 5

Přiznávám: se Saint-Exupérym jsem si nesedl. Přečetl jsem Malého prince i Kameny chrámu a už nemám tak úplně chuť do čtení něčeho dalšího. Zmíněné knihy nejsou určitě špatné či prosté zajímavých myšlenek, ale podobnou měrou jsou zároveň všední a při jejich čtení kolem mne neustále víří pocit přecenění... A nebo je jejich hloubka tak hluboko, že jsem k ní nedokázal dohlédnout. Každopádně je řadím do kategorie "pocitových" knih, na jejichž hodnocení má velký vliv aktuální rozpoložení čtenáře. A v tom jsem se s nimi asi nikdy nepotkal, takže kolem mne prošly jako okolo každého z nás projde během života mnoho příjemných lidí - pohovoříme a zasmějeme se, ale za nějakou dobu nám v mysli vyblednou do neurčité vzpomínky, že jsme se někdy viděli.

Elišáček
04.02.2015 5 z 5

Antoine de Saint-Exupéry je jedinečný autor, který mne nikdy nepřestává udivovat originalitou svých del. Kameny chrámu rozhodně doporučuji. Je to Málinka knížka která ale klame vzhledem. Jejich par stránek budete muset číst vícekrát než pochopíte co se tím autor snažil říct :)

knedlik
11.07.2013 5 z 5

"Všechno se rozevře v cosi daleko širšího. Všechno se promění v putování, v cestu a okno k čemusi jinému, než je vlastní já."

Kameny chrámu jsou výběrem z Citadely. Pro někoho snad uchopitelnějším a snesitelnějším, pro mě milé připomenutí oblíbených pasáží. Doplněno o krásné ilustrace.

"Žít můžeš pouze z toho, co proměňuješ a na co každým dnem - neboť to směňuješ za sebe - tak trochu umíráš."

francouzská literatura výňatky

Antoine de Saint-Exupéry