Meze

Druhý díl trilogie zobrazuje mladší větev poštulkovského rodu v polovině třicátých let. Konflikt starých zvyklostí s "novými pořádky" je vyřešen smírně a idilicky ve znamení dvou svateb, které přivádějí na poštulkovský grunt lidi z města, učitele Pavla Janoška a jeho sestru Hedvu. Tradice a zákon ortodoxního selství musí ustoupit životu, povinost dostává jiný, střízlivější základ. Do pokojného plynutí lidských osudů se dvakrát vkrádá disharmonický tón: zprávou o smrti sedláka Ranocha a tragickým návratem Tonkovy první ženy, Vojtěšky Poštulkové, která na statku hledá poslední útočiště....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248517/meze-mlJ-248517.jpg 4.414

Kamenný řád (2.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, ELK - Evropský literární klub

Kniha Meze

fruitbueno
15.03.2018

Na mezích, druhém dílu série, je nejsympatičtější to, že přesně víte, kudy se příběh bude ubírat, ubírá se tím směrem, čekáte to a nejste ani v nejmenším zklamáni. Těším se na finále ságy. Opravdu pěkné čtení.

lapagerie
01.12.2017

Byla jsem zvědavá, jak dál žily ženy Poštulkovy. A nejsem zklamaná. Druhý díl se zaměřuje více na Blaženu, ale i Tonek, Karolina a Maryča s Jotidomem žijí na gruntě a v jeho blízkosti dál. Po prvním dílu už mi nářečí nevadilo, prostě tak nějak začalo patřit k jednotlivým postavám. A asi by mi i chybělo. Tahle sága se mi pěkně dostává pod kůži.

Pavelpi
04.07.2017

Také druhý díl trilogie je velmi dobře napsán.Další příběhy lidí z gruntu jsou poutavé a zajímavé.Když tohle čtu mám před očima televizní seriál a hlavně pod postavami knihy vždycky vidím postavy herců,kteří v seriálu hráli Jotidom,Maryča,Karolina a další.Myslím,že moje hodnocení tomu odpovídá.