Kamenný řád

Trilogie Vojtěch Martínka Kamenný řád zachycuje osudy selského rodu v období od dvacátých let až podruhou světovou válku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271361/kamenny-rad-kNX-271361.png 4.518

Kamenný řád (1.)

Romány, Literatura česká
Vydáno:, Sfinx – Bohumil Janda

Kniha Kamenný řád

fruitbueno
05.03.2018

Je hrozné retro číst tak po deseti letech knihu, o které jsem poprvé slyšela na výběrovém semináři ve škole :) Kamenný řád mě bavil, nářeční prvky byly parádně osvěžující a děj vyvážený. Další díly už čekají.

lapagerie
08.11.2017

Mám ráda ságy, tak jsem s chutí sáhla po Kamenném řádu. Zpočátku mi dělaly problémy dialogy v nářečí, některá slova jsem vůbec neznala. Ale po nějaké době mě to přestalo rušit. Příběh rodiny Poštulkových mě zaujal. Tvrdost matky, drsná povaha Karoliny a jejich osobní vztah ke "gruntu" zajímavě kontrastuje s Maryčinou nezvyklou odvahou a Blaženinou naivní dětskostí. Život všech Poštulkových byl hodně tvrdý, možná proto byly takové, jaké byly. Každá z žen se popasovala s životem jinak. Jsem zvědavá na pokračování.

bábuška
16.02.2017

Když před léty vysílala Československá televize tento seriál, zaujal mě. Knihy jsem pak sehnala inzerátem a jsem ráda, že ji mám. Je to krásné čtení!

Khandi
16.03.2015

Tuto trilogii miluju a často se k ní vracím. Je z kraje, odkud pocházela moje babička. Proto je to moje srdeční záležitost.

Pavelpi
31.01.2014

Maryča,Jotidom a další a k tomu grunt a jeho neměnné zákony.Nádherná trilogie,která se i stala námětem k úspěšnému seriálu.Vezměte si knihu a prožijte si životní příběhy příslušníků rodiny Poštulkových tak,jako jsem si je prožil i já.

Miila
06.07.2011

Typické venkovské prostředí, pěkný příběh, hledala jsem pak další díly.