Kamenný bůh

Kamenný bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26908/bmid_kamenny-buh-Ub6-26908.jpg 4 37 6

Po miliónech let hledal na světě naše potomky. Považovali ho za kamenného boha, ale byl jen vědec z dvacátého století, který zkameněl při pokusech s molekulami hmoty. Když byl o milióny roků později náhodně přiveden k životu, Země se podstatně změnila a tento poslední potomek byl obyvatelstvem, které už dávno nebylo lidské, uctíván jako bůh...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Stone God Awakens , 1970

Luigi1
21.01.2024 4 z 5

Vědec který zkameněl když byl po milionu let náhdně oživen byl obyvatelstvem uctíván jako bůh

TERRORDROME
31.01.2021 4 z 5

Takže pekne zhurta, hrdina bol pri nejakom experimente "zmrazený" na akúsi nezničiteľnú kvantovú sochu a o pár desiatok miliónov rokov sa prebúdza ( po zásahu blesku ) do sveta plného mačacích, leopardích, sloních a netopierích ľudí s ktorými ( a proti ktorým ) musí vytiahnuť do boja s inteligentným megastromom čo chce prerásť celú planétu aby tak nastolil ultimátny mier. Odyseus Spievajúci Medveď ( meno hrdinu, tak trochu indián ) nie je dokonalý spasiteľ, len sa snaží s pozície prekvapeného rádoby boha ( ktorého ako sochu uctievali zrejme celé veky ) po svojom zmenežovať ten neznámy cudzí bordel v ktorom sa ocitol, čo stojí hromady mŕtvych ( vrátane žien a detí ) a napriek určitým víťazstvám mu tento svet dáva na riť. Po vyčerpávajúcich masakroch je jasné že budúcnosť bude dosť punkovo ladená a bahno sa ešte viac rozbahní, ale čo bude ďalej sa už nedozvieme. Žiadne naťahované caviky, len rýchlo plynúce džungľové dobrodružstvo v solídne vykreslenom ďalekom postapo svete.

smisek05
23.10.2013 5 z 5

Nádherně vytvořený svět ... příbehově také dobré. Strom prorůstající celý kontinent navíc inteligentní ... prostě 5*

Rup
21.05.2013 2 z 5

Bohužel jsem nezjistil, co mi chtěl autor sdělit. Pouze popis co by, kdyby. Ty hvězdičky jsou za fantasii.

tsal
10.07.2012 2 z 5

Zásadní chybou této knihy pro mě byla naprosto nesympatická hlavní postava. Odysseus a jeho nadřazené chování mě rozčilovalo, až mi nakonec vůbec nezáleželo na tom, co se s ním stane. Vlastně jsem si i chvílemi přála, aby se mu něco ošklivě nepovedlo a někdo mu sesadil hřebínek.

MartyMcFly
03.02.2011 4 z 5

Krásně se to četlo, objevování "brave new world" - nového světa bylo celkem zajímavé, interakce s kočičími lidmi také. Možná trochu naivní, ale ne moc. Kniha je docela krátká, tak žádnou ságu z nového světa nečekejte, ale jako úvod do Farmerovi tvorby, jeho styl psaní a myšlenek, na to se hodí.

Philip José Farmer
americká, 1918 - 2009