Kamenné světlo

Kamenné světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24195/bmid_kamenne-svetlo-UaY-24195.jpg 4 40 3

Merla série

Merlin svět je plný magie. Ovšem od okamžiku, kdy kouzlo Vodní královny muselo ustoupit silám zla, panuje v Benátkách strach a smutek. Mořské panny i společenství zlodějů, sfingy i čarodějové, ti všichni tuší, že osud města na laguně může změnit jedině Merla. A zatímco její přátelé bojují za svobodu v benátských palácích, podnikne Merla na zádech kamenného okřídleného lva strastiplnou pouť do středu Země. Zde, v říši Kamenného světla, se musí rozhodnout – mezi starým přátelstvím a mírem pro celý svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Nava

Das Steinerne Licht , 2002

Adelaide777
06.03.2018 3 z 5

Druhý díl mě trošičku zklamal - čekala jsem od něj více.
Ale i tak byla kniha napínavá, plná dobrodružství a neočekávaných situací.

Makoves
31.03.2015 5 z 5

Napínavé, překvapující, plné tajemství. Je skvělé, že autor "nepoužívá" už tolik okoukané tvory jako jsou elfové, obři, trpaslíci a podobní.

Nikol18
06.03.2012 5 z 5

Kai Meyer je skvělý německý autor, který i když píše pro děti, má ve svých příbězích něco víc. Kniha se mi moc líbila. Její obsah je báječný a uchvacující, jen mě od čtení odradil obal, který by mohl být více vypracovanější, abych více podtrhoval děj knihy. Nemohu se dočkat třetího dílu. :)
Jde vidět, že Češi okopírovali obálku od Němců, kteří nemají kreativnější nápady. Podle mě obalem trochu knihu pohřbili.

německá literatura

Kai Meyer