Kamenné otazníky české historie - nejen nové objevy o Kounovských řadách

Kamenné otazníky české historie - nejen nové objevy o Kounovských řadách https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47238/bmid_kamenne-otazniky-ceske-historie-nej-seN-47238.jpg 4 15 4

Známý záhadolog a publicista se tentokrát zabývá tajemstvím osamělých kamenů v české krajině. V úvodní kapitole autor pojednává o významu kamenů v pravěkých rituálech a rozvíjí myšlenku, že i dnes mohou tyto památníky dávné minulosti sdělit vnímavému pozorovateli určité svědectví. V dalších kapitolách pak vypráví příběhy, pověsti, ale i současné záhadné události spjaté právě s těmito kamennými svědky. Autor rozvíjí hypotézy o kdysi úmyslně budovaných řadách jako zdrojích energie, o možnostech stavby jakýchsi druhů pyramid, o zvláštnostech tzv. zkamenělých postav, o záměrném umísťování solitérních kamenů jako nosičů informací apod. Většinu těchto záhad zkoumá ve své oblíbené krajině (známé nám i z jiných autorových knížek) - západně a severozápadně od Prahy. - Doplněno černobílými fotografiemi.... celý text

tenax
tenax
23.09.2017 5 z 5

Nostalgický návrat do mládí, kdy jsem některé v knize uvedené lokality navštívil. Jenže tenkrát knihy na toto téma nebyly, internet neexistoval a tak jsem měl informace jen ze sporadicky publikovaných stručných článků v novinách a časopisech. S o to větším zájmem jsem knihu přečetl a nebyl vůbec zklamán. Teorií o megalitech, menhirech, kamenných řadách a vůbec zvláštních kamenech je mnoho, od těch nejfantastičtějších až po ty úplně triviální, o žádné se zatím nedá říct, že je ta pravá. V každém případě jsou zde shrnuty cenné informace z tzv. orální historie, svědectví pamětníků i zapadlé články v regionálním tisku a dobových kronikách. Autor neprosazuje nějaké své řešení za každou cenu, jen otevírá některé nové pohledy na celou problematiku. A dělá to čtivým, i pro laika snadno pochopitelným stylem. O to je kniha cennější.

nero 13
nero 13
19.09.2017 5 z 5

Zajímavá kniha nejenom o českých menhirech, ale například i o u nás málo známých českých, nebo zřejmě spíše keltských pyramidách, zvaných Homole. Doporučuji si na mapách najít obec Libomyšl, u ní tvrziště Hrádek u Libomyšle, a podívat se ve 3D pohledu, je to nádherný příklad uměle vytvořené Homole.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
06.05.2017 4 z 5

Obsahem malá ale zajímavá kniha představující kamennou kulturu našich předků i národů, které tu byly před náma. Autor zde popisuje jednotlivé menhiry, dolmeny, ... Uvádí zde i nemálo různých pověstí, které se k damému místu vztahují. Autor nic nevnucuje, jen překládá fakta.

pfa
pfa
31.10.2014 4 z 5

Pohodová čtení mého oblíbeného autora mohu jen doporučit. I zde vás povedou příjemným putováním po zemích českých za záhadami, tajemnem a strašidly. Nahlédneme tedy i do světa divů a jevů přírodních sil, naproti tomu i lidských neznalostí, a nebojím se říci často i hloupostí nás prostých lidí. Ale neberte to zle, to jen aby bylo jaksi jasno. Záhady, taje a mrazivá vyprávění mám rád a strašidla mě uklidňujou. Povětšinou tedy...

[7/10] Literatura faktu; Mytologie a záhady, země české

záhady české dějiny mysteriózní, mystéria fakta a mýty megality

Kniha Kamenné otazníky české historie - nejen nové objevy o Kounovských řadách je v