Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1126 171

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

moudivlacek
25.06.2018 5 z 5

Další díl s Rhymem a Amélií a opravdu jsem si ho užila. Sice jsem ze začátku dost váhala, čínská jména se mi dost pletla (hlavně ze začátku), navíc ani pašování lidí není moje nejoblíbenější téma, ale velice brzy mě děj vtáhl do sebe a nepustil dříve než na konci.
Sice jsem odhadla velmi rychle Ducha, ale i mně spisovatel dokázal svést na plno falešných stop, konec mně tak částečně překvapil i ohromil.
Co dodat více, než že rozhodně pokračuji v sérii dále.

ThomasRuhe
01.05.2018 3 z 5

Kamenná opice, s ohledem k dalším dílům série s Lincolnem Rhymem, které jsem už přečetl, vychází zhruba jako průměrný díl, ať už zápletkou, dramatičností či závěrečným rozuzlením. V knize bylo asi vše co jsem očekával, ale možná mi chybělo něco navíc. 3/5.

evismaior
06.03.2018 4 z 5

80 % - Tenhle díl dua Rhyme-Sachsová hodně potěšil zejména podrobným vhledem do problematiky asijských imigrantů. Což je zvláštní, protože moderní evropské detektivky řešící islámské imigranty mě příliš nebaví - no asi proto, že Asijci jsou mi svým naturelem a životní filosofií mnohem sympatičtější než ti zabedněnci, kteří se nedokážou intelektuálně povznést nad to vymývání mozků jejich náboženstvím. A to i přesto, že kriminální pozadí provázející imigraci je v obou případech velmi podobné. Scény na potápějící se lodi, snaha přeživších dostat se do vysněného New Yorku, někde se tam zabydlet a uniknout vražednému pronásledování hadí hlavy, to vše bylo tentokrát málem ještě zajímavější než snahy Lincolnova týmu o dopadení zločinců na základě důkazního materiálu. Vše bylo pěkně provázané, nechybělo samozřejmě typicky deaverovské odhalení, že jedna z osob není tím, za koho se vydává, v téhle knize snad ale poprvé na následném vysvětlení i mému přezkoumání, jak se tato osoba v ději předtím chovala, nic nedrhlo, naopak bylo super, že k odhalení došlo celkem brzo a čtenář pak jen napjatě čekal, kdy a jak to zjistí hlavní hrdinové a jestli to přežijou všichni ve zdraví. A Amélie se tentokrát pro důkazy i potápěla! Jen ten konec už mi pak připadal zase příliš překonstruovaný ve snaze dát všemu nějaké širší a důležitější pozadí. Série si ale stále drží své kvality.

Nestorkea
28.02.2018 4 z 5

Pro mě zatím slabší z Rhymovek. První polovina mě vůbec nebavila. Ale neházím flintu do žita a směle se vrhám do dalších dílů.

mysce
31.01.2018 5 z 5

"Není třeba odcházet z domu, aby se lépe vidělo. Není třeba vyhlížet z okna. Místo toho žijte uprostřed své bytosti."
To jsou slova sympatického čínského detektiva, který se v tomto dramatickém příběhu připojí ke skvělému týmu těžce postiženého detektiva Lincolna Rhyma. Napínavý děj se točí kolem čínských emigrantů, připlouvajících k břehům USA za vytouženou svobodou. V tajemných uličkách Čínské čtvrti se Duch, pachatel hrůzných zločinů, snaží zlikvidovat nepohodlné svědky.

MonikaSt.
19.01.2018 5 z 5

Když jsem si přečetla obsah, říkala jsem si, že me to nebude bavit, ale opak byl pravdou. Knížka se mi líbila od začátku do konce.super

jana3526
28.11.2017 3 z 5

zatím nejhorší z celé série, kniha mne vůbec nebavila. Kromě trochy akce na konci se děj táhl a byl poměrně předvídatelný (což se mi u Deavera ještě nestalo). Kdo je duch, jsem věděla okamžitě. Doufám, že další kniha bude lepší.

slunečnice777
24.11.2017 5 z 5

Opět výborný Thriller , příběh se čte sám a to velmi dobře . Nechybí zvraty , napětí . Popis přírody je neuvěřitelně dobrý . Někteří z Vás by našli připomínky , raději se vypnu a čtu . Než hledat chyby , to celý příběh zkazí .

Lucek
19.11.2017 5 z 5

Nejdřív se mi do té knížky moc nechtělo. Ale musím říct, že mě bavila od začátku do konce!

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Tohle mne zaujalo, dobře se četlo a bylo to napínavé. Doporučuji.

konicekbily
19.09.2017 5 z 5

Opět nádherný příběh proslulé detektivní dvojice přináší kromě napětí i mnohá porovnání západní a čínské civilizace na přelomu tisíciletí. Nečekanými zvraty - tak jak to autor umí - nás napínal až do samotného závěru.

harena
30.08.2017 5 z 5

Výborné čtení, napínavé od začátku do konce. autor mě nezklamal, už sedmá kniha od Jeffery Deavera, čtivá, akční a navíc se tu objevuje další nová postava nesmírně sympatického čínského detektiva Sonnyho Li. Krásně se mi to četlo a proto doporučuji jako bezvadnou detektivku a těším se na další díl dokonalé dvojice Lincolna a Alice.

DatabazeKnih100
24.08.2017 4 z 5

Čtvrtá kniha od Deavera a opět parádní! V každém díle má pro nás autor připravené něco nového, zajímavého. V tomto případě to bylo seznámení s čínskou kulturou, která je tak odlišná od té naší.
Nepostradatelný byl zde čínský detektiv, který Rhymovi osvětloval myšlení jeho lidu, a kterého si Rhyme tak oblíbil. Stejně jako já. To jeho vyjadřování bylo skvělý, povídám :-)

klokan.1905
20.08.2017 5 z 5

Kamenná opice...
K amerických břehům se přibližuje čínská nákladní loď s uprchlíky. Na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec nazývaný Duch (jedná se o pašeráka lidí - hadí hlavu)... O spolupráci na případu jsou požádáni i bývalý detektiv - nyní kvadruplegik Lincoln Rhyme a policistka Amélie Sachsová. Když se však pobřežní hlídka vydává Ducha zatknout, tak loď exploduje... Chvíli mi sice trvalo, než jsem se zorientoval v čínských jménech, ale kniha se četla opravdu výborně (určitě se nenechte odradit počtem stran)...
Knihu mohu ostatním jenom doporučit, dávám za pět - Jeffery Deaver mě opět dostal... :-)
... smiřte se se svým omezením. Takového vás udělal osud...

Martinacertik
30.07.2017 4 z 5

U této knížky jsem se nemohla začíst, začátek děje mě vůbec neoslovoval, když jsem se prokousala dál knížka se hezky rozjela a četla se sama. Líbila se mi linie čínského detektiva. Škoda, že už nebude v dalších knihách.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky se spoustou zvratů, doporučuji.

Půca4
05.04.2017 5 z 5

Já nemám slov, dokonalejšího autora detektivek jsem nikdy nečetla. Přestože bych řekla, že mě knížka o migrantech, politice a Číně nebude bavit, Deaver to umí podat tak, že mě skutečně bavila. Jeho knížky čtu vyloženě s chutí a nejraději sérii Lincolna Rhyma. Rozuzlení na konci knihy mě (jako vždy) vážně dostalo! Dokonalost, do poslední chvíle netušíte, nastanou změny, drobné detaily, jsou nalezeny nové důkazy a souvislosti, které do sebe najednou začnou zapadat a vy nestíháte koulet očima a přeskakovat na další řádky. Nemůžu se dočkat dalšího dílu s dokonalou dvojicí Amélie a Lincoln. Musím ale také zmínit dvě zklamání (POZOR SPOILER!!!!!), která jsem cítila společně s Amélií a jejím (ne)otěhotnění a Lincolnem a jeho novým přítelem, díky kterému, přestože nepřežil, dokázali prokouknout celou sabotáž a vyřešit případ. Za mě rozhodně 5*.

PS: Jak jste četli jméno Duch? Poprvé jsem ho přečetla jak [Dač], případ se ale jmenoval GHOSTKILL, takže to byl vážně [Duch]? xD

Schamila
21.03.2017 4 z 5

Za mě dobrý - nakoukla jsem do čínské čtvrti, poznala jsem mentalitu čínských přistěhovalců, fajn poznání úplně odlišné oblasti, bylo i napětí a v závěru takové zvraty, fakt síla - do poslední strany. Bezva detektivka - doporučuji všem, co se rádi seznámí i s jiným prostředím, mentalitou a neočekává jen krvavé vraždy na každém rohu ......

Red_
12.03.2017 4 z 5

Kamenná opice je moje třetí kniha od Deavera a musím říct, že se mi zatím na spisovateli líbí, jak dokáže zasadit zápletku do nepříliš tradičního děje. Nehledě na to, že dvojice detektivů mi přirostla k srdci.

bigben
08.03.2017 4 z 5

Lincoln Rhyme a Amelia Sachsova - dvojka, která nezkazí žádnou detektivku. Takže za mě dobré počtení.