Kamenná opice

Kamenná opice https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1341/mid_kamenna-opice-50w-1341.jpg 4 1108 168

Případy Lincolna Rhyma série

K přístavu na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Americkým úřadům se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec zvaný Duch, a požádaly o spolupráci věhlasného detektiva Rhyma a jeho asistentku Sachsovou. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na voru. Na pevninu se však dostávají také další dva vory, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Rhymovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu, anebo ke smrti.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The stone monkey , 2002

Pepino55
Pepino55
14.04.2020 3 z 5

Přiznám se, že mi tentokrát dalo “trochu práce” se začíst. V první čtvrtině jsem se musela skoro až přemlouvat, abych si šla číst. Říkala jsem si ale: je to přece Rhyme a Sachsová, určitě to nebude pořád takové mdlé a nijaké... V polovině knihy už bylo vše, jak má a jak od Deavera očekávám. Mělo to spád a dobře vykreslenou dějovou linku. Pravdou ovšem je, že pokud bych nečetla předchozí díly, knihu bych asi odložila.

tulip131
tulip131
19.03.2020 2 z 5

V knize bylo všechno, akce, napětí, smrt a zápletka. Pašování lidí, Čína vs NY, vidina lepšího života, špatně podmínky ve vlasti. A klasice, že hlavou rodiny je otec, ikdyž děti jsou mnohdy mnohem dál. Úcta manželka, manžel, rodiče. Přesto mi na příběhu něco chybělo. Něco co by ji dalo vyšší level.

Arlienen
Arlienen
06.03.2020 5 z 5

Lincoln a Amélie to opět dokázali, chytili padoucha. Byla to vážně jízda. Deaver je autor, jehož knížky mě vážně baví.

Edlik
Edlik
12.02.2020 3 z 5

Pro mě slabší díl. Chybělo mi tu i pár opravdu překvapivých momentů. Protože jsem na ně přišel dříve a nebo vůbec nebyly zajímavé. Navíc mi přišlo, že název až moc napovídá co a jak....

Drahuš
Drahuš
21.01.2020 1 z 5

Autor a jeho knihy jsou super, ale tady šlápl vedle, vůbec jsem se nemohla začíst, nebavilo.

Marsí5
Marsí5
15.10.2019 5 z 5

Tohle bylo mé již čtvrté setkání s autorem a opět nezklamal! :-D
Pokud si chcete užít pořádnou detektivku, dozvědět se pár nových informací a nechat si pěkně zamotat hlavu, tak musíte sáhnout po Deaverovi!
Opět jsem se nechala zmanipulovat autorovým uměním, informace mezi řádky jsem si vyložila, jak chtěl, z čehož nakonec vyšlo mé překvapení, když došlo na rozuzlení a mně zapadly všechny kousky skládačky pěkně do sebe ;-)
Detektiv rozhodně nebudu a rozhodně se těším na další příběhy Rhyma a Amélie ;-)
Vřele doporučuji, nesáhnete vedle ;-)

Hugomil
Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

jankaander
jankaander
13.08.2019 5 z 5

Super jako všechny.....

georginaa
georginaa
02.06.2019 5 z 5

Čínskou kulturu moc nemusím, někdy je to až děsivé, jak ty lidi smýšlí. Jejich jména mi splývají, pletu si je a pak nechápu kdo kde je. Není to moc moje silná stránka.

jhsoft
jhsoft
02.04.2019 2 z 5

Oproti dívčímu hrobu to ze začátku hezky odsýpalo.,ale pak už se tam začlo motat mnoho čínských jmen a místy mi to přišlo až nepřehledné..škoda.

LP113
LP113
07.03.2019 2 z 5

Zatím teda nejslabší ze série. Zatím mám přečteno 5. Za jedno moc dlouhosáhlé, strašně moc čínských jmen, to se člověk ztácí. Jako úplný brak to určitě není, ale zas taková pecka také ne.

Kattunka
Kattunka
20.01.2019 3 z 5

Pro mne jedna z těch slabších knih rhymovské série. Stále u mě vítězí Prázdné křeslo. Začíná mi vadit, jak autor každé rozřešení případu, chce mermomocí zasadit do obšírnějšího kontextu/globálního problému/. Zaujali mě nastínění tématu čínských imigrantů.

Eicherik
Eicherik
23.11.2018 5 z 5

Začátek čtvrtého dílu se mi zdál o něco slabší, než předcházející části této série, ale ke konci se tento rozdíl téměř vyrovnal. Kamenná opice nás nechává nahlédnout na zlomek zákoutí čínské duše.

bekule
bekule
09.11.2018 4 z 5

Tento díl pro mě trošku slabší než první tři, Sachsové a Rhyma bylo tentokrát nějak míň, zato mnohem delší úsek se věnoval vedlejším linkám které mě občas nudily. I přesto pořád skvělý Deaver, i když tentokrát mě mnohem víc zajímal osobní příběh hlavní dvojice než vyšetřování případu.
Naprosto chápu klaustrofobii Amélie z potápěčské kombinézy, mě ji spouští představa Rhymova ochromeného těla bez možnosti jakéhokoliv pohybu.

Atlantis
Atlantis
24.09.2018 4 z 5

Pro mě osobně nejlepší Rhyme. Zajímavá tématika ve spojení s minimem Lincolna pro mě fungovalo takřka na jedničku.
Hvězdu strhávám za scény ve vyšetřovací "laboratoři", které sice byly výrazně svižnější než dříve, ale Lincoln je pro mne naprosto nesnesitelná hlavní postava.

alfinha2321
alfinha2321
20.07.2018 4 z 5

Další skvělý příběh Lincolna Rhyma, jehož detektivní případy si čas od času ráda přečtu. Téma uprchlíků je i v dnešních dnech ožehavé (a zejména v naší zemičce, kde to vlastně vůbec není aktuální), takže jsem si moc ráda přečetla i příběh, který se dotýká motivů té druhé strany. Jinak detektivka je to solidní, čtyři hvězdičky jsou určitě na místě, příběh mě do sebe vtáhl a celou dobu jsem se snažila tak jako Rhyme uhodnout, co a kde Duch udělá příště... Narozdíl od něj se mi to však nepodařilo :)

Merlinit
Merlinit
08.07.2018 5 z 5

Výborné! Shodou okolností již několikátá kniha na toto téma, kterou jsem v poslední době četla, ale jednoznačně nejpropracovanější.

moudivlacek
moudivlacek
25.06.2018 5 z 5

Další díl s Rhymem a Amélií a opravdu jsem si ho užila. Sice jsem ze začátku dost váhala, čínská jména se mi dost pletla (hlavně ze začátku), navíc ani pašování lidí není moje nejoblíbenější téma, ale velice brzy mě děj vtáhl do sebe a nepustil dříve než na konci.
Sice jsem odhadla velmi rychle Ducha, ale i mně spisovatel dokázal svést na plno falešných stop, konec mně tak částečně překvapil i ohromil.
Co dodat více, než že rozhodně pokračuji v sérii dále.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
01.05.2018 3 z 5

Kamenná opice, s ohledem k dalším dílům série s Lincolnem Rhymem, které jsem už přečetl, vychází zhruba jako průměrný díl, ať už zápletkou, dramatičností či závěrečným rozuzlením. V knize bylo asi vše co jsem očekával, ale možná mi chybělo něco navíc. 3/5.

evismaior
evismaior
06.03.2018 4 z 5

80 % - Tenhle díl dua Rhyme-Sachsová hodně potěšil zejména podrobným vhledem do problematiky asijských imigrantů. Což je zvláštní, protože moderní evropské detektivky řešící islámské imigranty mě příliš nebaví - no asi proto, že Asijci jsou mi svým naturelem a životní filosofií mnohem sympatičtější než ti zabedněnci, kteří se nedokážou intelektuálně povznést nad to vymývání mozků jejich náboženstvím. A to i přesto, že kriminální pozadí provázející imigraci je v obou případech velmi podobné. Scény na potápějící se lodi, snaha přeživších dostat se do vysněného New Yorku, někde se tam zabydlet a uniknout vražednému pronásledování hadí hlavy, to vše bylo tentokrát málem ještě zajímavější než snahy Lincolnova týmu o dopadení zločinců na základě důkazního materiálu. Vše bylo pěkně provázané, nechybělo samozřejmě typicky deaverovské odhalení, že jedna z osob není tím, za koho se vydává, v téhle knize snad ale poprvé na následném vysvětlení i mému přezkoumání, jak se tato osoba v ději předtím chovala, nic nedrhlo, naopak bylo super, že k odhalení došlo celkem brzo a čtenář pak jen napjatě čekal, kdy a jak to zjistí hlavní hrdinové a jestli to přežijou všichni ve zdraví. A Amélie se tentokrát pro důkazy i potápěla! Jen ten konec už mi pak připadal zase příliš překonstruovaný ve snaze dát všemu nějaké širší a důležitější pozadí. Série si ale stále drží své kvality.