Kamarádi zvířátka

Kniha Kamarádi zvířátka

Tyyynab

Od Žáčka bych asi čekala víc, nemá to vtip, nemá to nic, prostě nudné nevynalézavé rýmy, které se navíc překrývají s rýmy v básních v jiné jeho knize o zvířátkách, což působí dojmem: už nevím co, tak se trochu vykradu...

Stanas513

Knížku jsme koupili pro dvouletou vnučku a myslím, že se jí bude líbit. Zvířátka jsou jako živá a říkanky jsou hezké.

Metla
28.03.2020

Když už jsem tuto knížku zmínila v předchozím komentáři, měla bych ji popsat lépe:

Máte-li tříletá děťátka
a ta mají ráda zvířátka,
jistě je potěší veršíky
i obrázků výběr veliký.

Tož asi tak. Na každé stránce čtyři řádky nenáročného rýmování, se stručnou snahou charakterizovat konkrétního živočicha a k tomu téměř fotorealisticky zpracovanou ilustrací. Hezká, pro mrňata poučná publikace, ovšem pohraje si jazyk a pokochá se zrak dítěte libovolného věku. 80-85%

Kopretina
29.12.2019

Pěkná kniha pro děti. U nás jeden čas jela pořád dokola. Nemohly se jí děti nabažit - včetně ilustrací.

ladyfromskye
20.10.2019

Až na jednu dvě výjimky krásné ilustrace, veršíky pěkné, ale bohužel, občas se spoléhají jen na rytmus a rýmy se tak kamsi vytrácejí, jednou jsem našla i nesmysl. Také výběr zvířat mohl být pestřejší (třeba pes byl třikrát a ježek dvakrát). I přesto stojí za to dětem knížku přečíst i opakovaně.

martinkaLLL
19.12.2018

Super. Moc povedené básničky a obrázky jsou opravdu nádherné.

Elulilinka1
29.07.2018

Pěkná knížka, kterou jsem milovala jako malá...

jana0378
04.04.2018

Jedna z nejlepších knih s říkadly, kterou znám, Žáček opět nezklamal. Nádherné ilustrace a zatím jediná dětská kniha, ve které jsem našla činčilu.