Kamarádi zvířátka

Kamarádi zvířátka https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1674/kamaradi-zviratka-1674.jpg 4 45 18

Knížka plná zvířátek a veselých básniček je určena dětem od 3 let. Děti se dozvědí, s jakými zvířátky se mohou setkat na dvoře nebo v lese, jaká mohou potkat ve městě nebo při návštěvě zoologické zahrady.

potesenicist
06.10.2023 5 z 5

Oblíbená kniha, dcery umí všechny básně nazpaměť.

harena
03.04.2023 5 z 5

Kouzelná knížka s verši Jiřího Žáčka s krásnými ilustracemi od více autorů nemá chybu. Je určená pro děti od 3 let, ale myslím, že i mladším. Moc se líbila a rytmické, krátké říkanky musíme stále opakovat.

Anitram22
15.01.2023 5 z 5

Synova nejoblíbenější knížka,když byl malý. I mě se moc líbí. Krásná ilustrace i verše.

Briv
17.12.2022 4 z 5

* Koupila jsem ji našemu synkovi jako takový první "atlas" zvířátek, navíc s básničkami. Docela dlouho nám knížka ležela nepovšimnutá v knihovničce, prostě syna dlouho vůbec nezajímala a nechtěl si v ní ani číst, protože u něj vedou auta. Ale jednou jsem za ním přišla po spaní do jeho pokojíčku a se zájmem si ji prohlížel a hned chtěl ať mu v ní čtu. Od té doby ji vzal na milost a občas si ji prohlíží. Ilustrace jsou moc krásné, básničky sice trochu pokulhávají, ale nějak moc nám to nevadí.

draka
17.02.2022 5 z 5

Krásná obrázková knížka s výstižnými říkadly, jedna z dalších, které si začínám připravovat pro nejmladšího vnoučka. Tahle byla koupená pro jeho tetu, ale více jich bude ještě z dob, kdy sama jeho maminka byla v jeho věku. Je úžasné pozorovat, jak pozorně děti naslouchají a s jakou nedočkavou zvědavostí si prohlíží obrázky. Neopakovatelné a šťastně strávené chvíle.

Tyyynab
28.10.2021 1 z 5

Od Žáčka bych asi čekala víc, nemá to vtip, nemá to nic, prostě nudné nevynalézavé rýmy, které se navíc překrývají s rýmy v básních v jiné jeho knize o zvířátkách, což působí dojmem: už nevím co, tak se trochu vykradu...

Stanas513
31.07.2021 5 z 5

Knížku jsme koupili pro dvouletou vnučku a myslím, že se jí bude líbit. Zvířátka jsou jako živá a říkanky jsou hezké.

Metla
28.03.2020 4 z 5

Když už jsem tuto knížku zmínila v předchozím komentáři, měla bych ji popsat lépe:

Máte-li tříletá děťátka
a ta mají ráda zvířátka,
jistě je potěší veršíky
i obrázků výběr veliký.

Tož asi tak. Na každé stránce čtyři řádky nenáročného rýmování, se stručnou snahou charakterizovat konkrétního živočicha a k tomu téměř fotorealisticky zpracovanou ilustrací. Hezká, pro mrňata poučná publikace, ovšem pohraje si jazyk a pokochá se zrak dítěte libovolného věku. 80-85%

Kopretina
29.12.2019 4 z 5

Pěkná kniha pro děti. U nás jeden čas jela pořád dokola. Nemohly se jí děti nabažit - včetně ilustrací.

ladyfromskye
20.10.2019 4 z 5

Až na jednu dvě výjimky krásné ilustrace, veršíky pěkné, ale bohužel, občas se spoléhají jen na rytmus a rýmy se tak kamsi vytrácejí, jednou jsem našla i nesmysl. Také výběr zvířat mohl být pestřejší (třeba pes byl třikrát a ježek dvakrát). I přesto stojí za to dětem knížku přečíst i opakovaně.

martinkaLLL
19.12.2018 5 z 5

Super. Moc povedené básničky a obrázky jsou opravdu nádherné.

Elulilinka1
29.07.2018 5 z 5

Pěkná knížka, kterou jsem milovala jako malá...

jana0378
04.04.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih s říkadly, kterou znám, Žáček opět nezklamal. Nádherné ilustrace a zatím jediná dětská kniha, ve které jsem našla činčilu.

Zdenik
22.03.2018 3 z 5

Kniha má opravdu krásné ilustrace a i říkanky jsou dobré, ovšem namísto několika opakujících se zvířat (kočka, pes, ježek, veverka....) by bylo fajn dát třeba další zvířata.

Richisa
22.02.2018 5 z 5

Koupili jsme pro nejstaršího synka, když byl ještě mimčo. S touhle knížkou vyrostl. Teď ji čtu svému třetímu synkovi a všechny zaujala. Krásné jsou i obrázky, které vypadají docela realisticky.

M-arta
16.12.2017 4 z 5

Verše a říkadla zde představují jednotlivá zvířata z různých prostředí (na dvoře, v lese, v přírodě, ve městě, doma, v ZOO). Výtvarně to sice není úplně šálek mého čaje, ale oceňuji snahu nabídnout těm nejmenším reálné obrázky bez stylizací a že graficky je knížka příjemně jednotná. Dcera ji má moc ráda.

Lucissia
25.03.2016 5 z 5

Jednoduché básničky a pěkné ilustrace, tak akorát pro mého čtyřletého syna. Nám se kniha líbila :-)

Marselle
08.06.2015 4 z 5

tato knížka se mi moc líbí,jsou tu velké barevné obrázky zvířátek.Kniha je rozdělená na zvířátka ze dvora,lesa,přírody,města,od nás doma i ze zoo.Navíc u každého obrázku je krátká básnička,které si děti rychle zapamatují a oblíbí si je.Za mě opravdu povedená knížka :-)