Kamarádi

Kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244389/bmid_kamaradi-244389.jpg 4 33 4

Román o dětech, které byly válkou donuceny začít přijímat skutečnost očima dospělých. Kniha je o morálním kodexu ponižovaných a urážených, o instinktech chlapců a děvčat, kteří musí lhát, aby se dobrali pravdy, krást, aby si uchránili, co je jejich, a přizpůsobit se, aby dokázali přežít. Některé vysvobozuje z nesnesitelné reality přátelství, jiné láska.... celý text

rumund
rumund
12.11.2021 4 z 5

Ale tak nakonec docela dobrá kniha. Sice mi těch 515 stránek trvalo dlouho dobu než jsem je přelouskal, ale tak nakonec docela dobrá kniha. V některých pasáží jsem se trošku ztrácel v čase, ale kniha se četla pěkně a příběh o mladých lidech vyrůstajících v židovském sirotčinci a jejich útrapách života je docela silný.

HelenBarbora
HelenBarbora
02.08.2020 3 z 5

Smutné a přece nadějné

whiolet
whiolet
07.11.2017 3 z 5

Mám ráda příběhy, které se odehrály během druhé světové války. Jsou totiž plné syrového osudu, který dokáže být krutější víc než si umíme představit v té nejhorší noční můře.
Bohužel v této knize mi chyběl cit a napětí.
Byla to nuda, bohužel.

Luxiee Axony
Luxiee Axony
03.04.2013 4 z 5

Kniha je velice zajímavá. Mimo toho, že se díky knize dostáváme do válečného prostředí, týkající se hlavně Židů, se dostáváme také do myšlenek pár dospívajících "dětí". V knize je spousta zajímavých myšlenek, které mne donutily se zamyslet.

Arnošt Lustig
česká, 1926 - 2011