Kamarád ze Slunečního kaňonu

Kamarád ze Slunečního kaňonu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359679/bmid_kamarad-ze-slunecniho-kanonu-Ghj-359679.png 4 9 3

Kdo by odolal volání Arizony? Do této krásné země zasazené, do barevného rámce přírody, přichází český kluk. Seznamuje se s tvrdým pracovitým životem na farmě svého strýce, prožívá mnohá dobrodružství včetně honby za zločinci. Setkává se s Indiány a navazuje přátelství s mladým Indiánem Tanami, s Indiánem , který uměl hovořit se zvířaty.... celý text

Turlogh
27.09.2018 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh o přátelství českého hocha Roye s mladým indiánem Tanami z kmene Navahů. Roy přijede za svým strýcem do Ameriky, konkrétně do Arizony, poté co mu v Čechách umřel nejdříve tatínek a později i maminka. Strýc má Bílý ranč, kde chová dobytek a jezdecké koně. V dobrodružném příběhu, který se blíží kovbojce, máme kovboje dobré i padouchy, lupiče, vrahy a zloděje dobytka. Proti těm bojuje Roy s Tanamim. Jako příběh dobrodružný pro mládež o kamarádství bych dal čtyři hvězdy, kdybych toto chtěl hodnotit jako kovbojku, děj by mi přišel poněkud naivní a dal bych tři hvězdy. Takže to vidím na tři a půl. Nicméně dětem mohu doporučit. Howgh.

encyklopedie
27.05.2016 5 z 5

....kdysi dávno/možná to byl pravěk.....někdy okolo roku 1960/ jsem u strýce našel v komoře kufr se starými knihami --- poklady
Samá stará vydání - osmisvazkové vydání Třech mušketýrů, Hrbáče,Záhada hlavolamu, Zmatlíkovu šachovou knihu /atd..../ a tuhle knihu Kamarád ze Slunečního kaňonu, vydání Toužimský Moravec 1935. Okamžitě jsem se do ní pustil /bylo to salátové vydání/ a na straně 70 došlo k totálnímu výbuchu.....skoro třicet stran chybělo......a napravil jsem to až novým vydáním, tímto vydáním z roku 1994!!!
Jako dospělák jsem konečně dočetl po třiceti letech tento skvělý dobrudružný román pro mládež.
Tento příběh českého chlapce má velkou dobrodružnou, vyprávěčskou sílu ..... vždycky dám 100%

Karnager
08.05.2014 5 z 5

Příběh o tom, že i chlapec z dětského domova může prožít velké dobrodružství.. :)

Zdeněk Burian, 1905-1981 Indiáni dobrodružství zločiny kamarádi Arizona

1947  88%V táboře pod Malinovou horou