Kam zmizel můj sýr?

Kam zmizel můj sýr? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257540/bmid_kam-zmizel-muj-syr-257540.jpg 4 537 102

Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr". Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale její hluboká moudrost vám zůstane na celý život.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Baroque partners

Who moved my cheese?

sibu33
sibu33
02.09.2018 5 z 5

Úžasná bajka, která vám dovolí přemýšlet o čemkoli, co si dosadíte místo sýru.

Jane2016
Jane2016
26.08.2018 5 z 5

Páni! Jak tenounká knížka a kolik toho dokázala říct.
Krátce podaným příběhem se mi zaryla pod kůži a rozhodně jsem jí nečetla naposledy!

Affares
Affares
06.08.2018 5 z 5

Tato kniha zapadá do mé kolonky "hodinová četba" :) Velká písmena, málo textu, málo stran a jedno poselství. U této knihy bude hrát velmi významnou roli, v jaké životní situaci právě jste a zda si ji dovedete k sobě vztáhnout. A teď ke knize, je psaná takovým tím popovým stylem pro všechny, což byl záměr autora aby byly prodány tuny výtisků. Rozhodně má své místo v knihovničce a čas od času je vhodné se k ní vracet, utřídit si, co vlastně chceme od života, a kam směřujeme. A pokud se Vám kniha nebude líbit, tak ta hodina času, kterou četbou strávíte, není zásadní ;-)

Nicol13
Nicol13
05.05.2018 1 z 5

Tak já budu k této knize skeptická a lehce přísná...
Už v příběhu je napsáno, že nemůžete člověka do změny nutit... že si na to musí přijít sám. Už jenom proto si myslím, že nemůže kniha někomu převrátit život vzhůru nohama. Jako jo...má to zajímavou myšlenku a neříkám, že jsem nad ní nepřemýšlela... ale vnucovat někomu jak je ta kniha úžasná a že se vám po tom změní život a podobný žvásty... to mě osobně prostě odrazuje.
Navíc.. pokud chcete provést změnu, která se týká více lidí, musí s ní více lidí souhlasit. Nelze si třeba v hnijícím vztahu říct... tak já se změním a hned bude všechno jiné! Musí se chtít změnit oba. Ale pozor...přijde zázračný lék... řeknu tomu člověku kratičký příběh o myšičkách a lidech a tradáá, hned se bude chtít změnit.
Abych nebyla jen zlá, tak samozřejmě je téměř vždycky lepší se někam hnout, než stát na místě. Takže někomu může tahle kniha pomoct. Já se nedozvěděla nic nového.
Alespoň je příběh tak krátký, že vás nenaštve, když si ho přečtete.

durinka
durinka
24.04.2018 4 z 5

Povinná četba do škol, prosím!!!

jaroiva
jaroiva
05.03.2018 5 z 5

malá knížka rozsahem, o to větší obsahem

Kometka1
Kometka1
13.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a ne jednou. Čas od času ji čtu i svým dětem, které pak na ní nějakou dobu vzpomínají a povídají si o ní. Opravdu mohu každému doporučit - kniha je krátká, psaná velmi srozumitelnou a vtipnou formou, ale zároveň skrývá hluboké poučení.

Safienka
Safienka
05.11.2017 5 z 5

Skvělá motivační kniha o změnách v našem životě, o našem strachu a odvaze. Myšlenka je nám předávána skrze příběh dvou myšek a dvou pidilidí, kteří hledali svůj sýr v jednom bludišti.
Viděla jsem se ve spoustě věcí a musela se sama sobě občas smát.
Moc hezké!

"To, čeho se bojíme není tak strašné jako to, co si představujeme."

"Všechno závisí na tom, čemu věříme."

parxel
parxel
05.10.2017 2 z 5

Tato kniha byla podle mého názoru aktuální v době svého vydání. V současnosti však lze najít mnohem zajímavější a podnětnější knihy s touto tématikou. Z tohoto důvodu dávám pouze dvě hvězdy, protože jsem se v podstatě nedozvěděl nic nového.

Pichoval
Pichoval
04.10.2017 5 z 5

Skvela kniha, jak pro male tak velke a hlavne poucna, kazdy si tam najde sve

PavlineCZka
PavlineCZka
17.08.2017 2 z 5

Kniha je pravděpodobně základem change managementu, nicméně taky mě nikterak neohromila a život mi rozhodně nezměnila.

Mixy
Mixy
14.08.2017 5 z 5

Čtivý a poučný příběh podaný zajímavou formou, přesto je snadné pochopit, co se mu tím snaží autor sdělit. Teď hledám "Nový Sýr".

MOu598
MOu598
28.07.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát.
Supr knížka. Chytrá, vtipná.
Kéž bychom se podle ní řídili.

petra7210
petra7210
04.07.2017 4 z 5

Jedna z prvních knih o pozitivním myšlení, kterou jsem přečetla. Je perfektní a každý by si ji měl minimálně jednou přečíst :)
Čte se úplně sama :)

Petra186
Petra186
05.06.2017 5 z 5

Jednoduchá a čtivá kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně. Před životním rozhodnutím se k ní může člověk vrátit a inspirovat se, jak změnit brát. Samozřejmě, knížek na toto téma je spousta, ale tato mi přijde jednoduchá na pochopení.

IsobelleFarbs
IsobelleFarbs
30.04.2017 3 z 5

Ze začátku mě od čtení odradily všechny ty pozitivní ohlasy, které se nám už na začátku snaží vnutit to, že je tohle naprosto jedinečná kniha. Já v ní tu výjimečnost nevidím, ano četla se krásně a lehce, měla pěknou myšlenku, ale to je všechno. Prostě pro mě to nebylo nic výjimečného, nepředalo mi to nějaké poselství, které bych si nedovedla představit sama od sebe, takže za mě takový průměr, který se však krásně četl.

sofmysl
sofmysl
28.04.2017 4 z 5

Upřímně.....
Vrcholy a údolí se mi líbily více, ale to je to jediné, co bych knize mohla vytknout. Četla se dost snadno, byla to dobrá oddychovka od všedního stresu, ale prozatím moc nevím, jak to aplikovat, asi to chce čas.

Lenkakolar
Lenkakolar
19.04.2017 5 z 5

Příběhy v metaforách mě vždy dostanou. Umím si tak situaci lépe představit a v reálném životě jde pak vše líp, při představě některých řádků. Knížka je velmi inspirativní, ovšem u mě záleží na situaci a mnoha okolnostech, kdy být Leněm nebo Beněm :-)

Hedwik
Hedwik
21.11.2016 3 z 5

Kniha, kterých je napsáno na toto téma mnoho, avšak celkem hezky je vše uvedeno na názorném příkladu: sýru, který mam velmi rád a o to více toto chápu :)

Dagynka
Dagynka