Kam za pivem v Čechách a na Moravě

Kam za pivem v Čechách a na Moravě https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226366/kam-za-pivem-v-cechach-a-na-morave-226366.jpg 5 5 3

Jedinečný průvodce po českých pivovarech a minipivovarech, moderních pivnicích i útulných starosvětských hospůdkách – to je nová publikace z oblíbené řady tuzemských průvodců Kam v ČR. Pivovary jsou přehledně seřazené podle krajů, u těch větších naleznete bližší informace o prohlídkách, o pořádaných akcích a také o dalších zajímavostech, které v daném městě můžete navštívit. V každé kapitole jsou také informace o pivovarských muzeích, o návštěvnických centrech, pivních stezkách, festivalech a pivních slavnostech. Nezapomněli jsme ani na přehled specializovaných obchodů s pivem nebo pivoték a také na výčet nejpověstnějších hospod a pivních barů v Praze, Brně a v Plzni. * Přehled pivovarů a minipivovarů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku * Přehled značek piv, která se v Česku vaří * Pivní slavnosti a festivaly s ochutnávkami piv * Pivovarská muzea a pivní stezky * U každého pivovaru podrobné informace o prohlídkách a pořádaných akcích * Přehled specializovaných obchodů s pivem a pivoték * Seznam nejpověstnějších hospod a pivních barů v Praze, Brně a Plzni * Historie piva v datech * Čísla, statistiky, špeky a pikanterie o pivu * Přehled druhů piv a jak se mezi nimi orientovat * Způsoby čepování * Nejlepší pivní weby... celý text

kilometr
27.11.2020 5 z 5

I když je dnes kniha dost neaktuální,tak stále nabízí dost tipů,kam za zlatavým mokem.Rád knihou občas zalistuji a vzpomínám na místa,kde jsem byl a jak jsem se měl u dobrého piva fajn.90%.

n.ezn.amy
24.05.2020 5 z 5

Jakožto milovník piva a cestování, jsem nemohl minout tuto hezkou knihu. Je rozdělená na kraje, ve kterých se různé pivovary nachází, jeho stručná historie a u každého pivovaru je jeho fotka. Samozřejmě nechybí nezbytné informace, které pivo tam vaří a co se mi navíc moc líbilo, bylo to, že na konci každého popisu pivovaru je připojeno co je v okolí zajímavého. Takže čtenáře naláká nejen na dobré pivo, ale třeba i na něco hezkého v okolí. Povedená kniha

bouncer
21.05.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, jak minipivovary rostou jak houby po dešti a velké pivovary mění zahraniční vlastníky jako ponožky, tak je přehled neaktuální už v době vydání, natož 3 roky poté. Ale i tak se jedná o fajn čtení, plné inspirací pro pivní turistiku.

pivo

Autoři knihy