Kam se poděly děti

Kam se poděly děti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22096/bmid_kam-se-podely-deti-65b406820da2f.jpg 4 174 42

Nancy Harmonová prošla peklem. Petr a Líza, děti z prvního manželství, byly jednoho dne nalezeny utopené. Nancy je obviněna z jejich vraždy, všechny nitky se zdánlivě sbíhají k ní, uvěří tomu dokonce i její nejbližší. Jen náhodou není odsouzena. Rozhodne se opustit Kalifornii, s níž má spojeny ty nejbolestnější vzpomínky. Snaží se vybudovat si nový život a minulost před okolím pečlivě utajit. Jen nynější manžel o jejím tajemství ví. Narodí se jim syn Michael, pak ještě dcera Melissa. Nancy si uvědomuje, že to, co se stalo, se nedá úplně vymazat z mysli. Ohlíží se do minulosti, i když je načase přestat vzpomínat a konečně se zaměřit na budoucnost. Blíží se Nancyiny narozeniny a rodina připravuje oslavu. Venku je chladno a Nancy nejprve váhá, zda vůbec může opustit děti na zahradu na chvíli se proběhnout. Pak je volá domů, ale marně. Po synovi i dcerce se slehla zem. Drtící kolotoč zoufalství se rozjíždí nanovo: Kam se děti poděly?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Alpress

Where Are the Children? , 1975

Vatter83
23.11.2023 5 z 5

Pro mě náročné čtení, psychicky. Utrpení dětí je pro mě jako matku tří synů jedno z nejhorších... Nicméně kniha byla velmi čtivá a napínavá. V tomto případě jsem ráda, že měla kniha happy end.

jarkaska
22.09.2023 5 z 5

Pěkná, napínavá a hlavně čtivá kniha autorky. Ráda jsem si ji zase přečetla.

čef
06.03.2023 4 z 5

S touto knihou autorka před mnohými lety prorazila. Našla zde svůj styl, tolik vyhovující zejména čtenářům jednoduchých a přitom napínavých a mnohdy tajemných, příběhů. Zde pátráme po unesených dětech a je to hektický příběh jednoho dne. Neřeší se žádná moudra, jenom se vypráví, a to je dobře.

zuzi1162
21.06.2022 5 z 5

Celkem brzo uz bylo jasne, jak to vsechno je, ale bylo to i tak napinave az do konce.

Allora_
05.06.2022 5 z 5

Velice čtivé.

laura
04.05.2021 5 z 5

Bolavý, drsný příběh, jeden z těch nej od této autorky. Jak moc lze nenávidět? Jak moc lze trpět?

O tom, že minulost vás vždycky dožene - a nezáleží na tom, jak daleko před ní utečete. O lžích, přetvářce, i o bolesti. O strachu, o vině, o důvěře. Autorka si pohrává s myslí čtenáře a vy se svíjíte v pochybnostech. Udělala to? Neudělala?

A kam se vlastně poděly děti?

Napínavé, čtivé, emočně tíživé, protože uvěřitelné. Bohužel...

Janaves
20.05.2020 5 z 5

Napínavé, chytilo mě to. Děj má spád, byla jsem zvědavá na rozuzlení, přestože jsem tušila. Osud dětí Lizy a Petra byl smutný, nedělalo mi to dobře.

alnahu
19.05.2020 4 z 5

Minulost ,která se opakuje -Nancy se opět ztratili děti ,tak jako v prvním manželství a totéž se stane i v druhém manželství.Napínavý děj,dobře popsaná atmosféra.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Tato kniha určitě patří k těm lepším od této autorky, skvěle vykreslené postavy, napínavý děj.

iška
19.03.2020 3 z 5

Měla jsem k dispozici vydání z roku 1995, které má kolem 180 stran. Tedy čtení opravdu ne jeden den. Ale stálo za to a vůbec mi nevadilo, že jsem tušila ... napnutá jsem byla až do konce.

Alyssa2103
04.11.2019 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od této autorky. Chytla mě natolik,že mám snad všechny,které se dali sehnat

Schamila
25.10.2018 4 z 5

Pro mě neznámá autorka, přečtená první kniha a moc dobré čtení. Bylo tam napětí, hodně drsná atmosféra, protože se ztratily děti a ne poprvé, dva podezřelí - zkrátka opravdová detektivka, za mě doporučuji - určitě si ještě nějaké dílko přečtu.

konicekbily
20.04.2018 4 z 5

Mé oblíbené spisovatelce se povedla další detektivka. Záhadná zápletka, rychlý - možná až trochu moc rychlý děj. Možná by chtělo některá místa děje více objasnit, ale jsem spokojen. Je to pěkné odpočinkové čtení.

Bar16
22.12.2017 4 z 5

Mary Higgins Clark má svůj styl a ten mi sedí. Tato kniha měla zajímavý námět, každopádně si myslím, že kdyby byly některé pasáže více propracované, knize by to neuškodilo.

magdalena13
30.11.2017 4 z 5

Tahle kniha má opravdu rychlý spád. Skvěle popsaná atmosféra, i když rozuzlení předpokládané.

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Opět další z těch knih,co se mi moc líbila.

PeM
30.08.2017 5 z 5

Ježíši, já byla napnutá jako kšandy a....ano, porušila jsem svoje předsevzetí - "už nikdy nečíst nejdřív poslední stránku"...ale tady jsem to prostě musela porušit a v půlce knihy se podívat, jak to skončí.....safra, kniha přečtená ani ne za den a velký palec nahoru....teď se jdu uklidnit.....

28401
26.06.2017 5 z 5

Velmi napínavé, nedá se od knihy odtrhnout, dokud ji nedočtete.

Zlatovláska
11.06.2017 5 z 5

Naprostá bomba..., skvěle napsaná kniha... Od M. H. Clark jsem již přečetla několik titulů a musím podotknout, že všechny byly úžasné a autorka patří právem mezi mé oblíbené... Avšak tato kniha ještě předčila má očekávání...Již dlouho jsem nepociťovala u čtení tolik strachu, lítosti, nadšení...a došlo i na slzy... Nechtělo se mi knihu vůbec odkládat... Doporučuji..., rozhodně stojí za přečtení!!! A já samozřejmě hodnotím na pět hvězdiček. :-)

Ester71
26.04.2017 5 z 5

Snad poprvé v životě jsem při čtení knihy měla pocit, že čtu příliš pomalu, tak moc jsem chtěla vědět, jestli to dobře dopadne.
Není to první kniha, kterou jsem od této autorky přečetla, a určitě ani poslední.
Milovníkům napětí doporučuji.