Kam se poděl můj sýr?

Kam se poděl můj sýr? https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97448/kam-se-podel-muj-syr-pro-mlade-97448.jpg 4 537 102

Úžasný způsob, jak se změnit a zvítězit! Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr", který je živí a zároveň jim přináší štěstí. Čtyři postavičky Čmuchalka, Cupitalka, Leňo a Beňo se chovají stejně jako lidé. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě a přinese Vám znovunalezené štěstí. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale jeho hluboká moudrost Vám zůstane na celý život.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Co je můj sýr?
Jaký je?
Není starý?
Pečuji o něj?
Co bych udělala, kdybych se nebála?

VNI
VNI
13.11.2023 5 z 5

Tenká knížečka s výstižným posláním. Je dobré si jí přečíst.

YildizKorelidis
YildizKorelidis
15.10.2023 5 z 5

Líbí se mi, jak lidi posuzují tuto knížečku jako strašně jasnou, zbytečnou, jednoduchou, bla bla bla. Hodně jsem zakopávala na strašně pozitivní ohlasy na tuto knížku a na mnoho doporučení. To, že je oblíbená dětmi, no, asi tak jako Malý Princ. Představují si příběh, ale pochybuji, že by pochopily napoprvé pointu. Podle mě knížka splnila účel. Je zjednodušená, aby předala co nejvíce z příběhu. Není potřeba to rozvádět do dvou set stran a více, jako mnohé motivační knihy. Za mě obrovská spokojenost. I když tyto informace, víme, známe, kdo je z nás má stále na paměti a řídí se podle toho?

Ctirada
Ctirada
01.09.2023 2 z 5

Myšlenka příběhu o sýru je zajímavá a stojí za zamyšlení, ale zpracování knihy mi vůbec nesedlo. Možná to bylo tím, že jsem četla verzi pro mladé, ale neskutečně mě rozčilovalo, když jsem se na 20 řádcích třikrát dočetla, že myška měla jednoduchý mozek, a proto uvažovala jednoduše. Úvodní a závěrečná debata mládeže mi přišla tak nějak v nesouladu se samotným příběhem a dost nevěrohodná. Obzvlášť jak všichni rychle prozřeli. Ne že by v pohádkách podobné sitauce nenastaly, ale ty bývají aspoň dějově (a často i slohově) zajímavější a méně strojené. Knížka je zbytečně "nafouklá", příběh neřekne nic, co bychom nevěděli, a nevím, proč by zrovna tato slovo donutila člověka změnit život.

Vhodné maximálně k zapůjčení, ale za pořízení nestojí.

zuzu8480
zuzu8480
03.08.2023 4 z 5

nejsem si úplně jistá, jestli z toho malé dítě pochopí podstatu, ale prý ji děti milují, což zjistím až za pár let. teď jsem četla v rámci čtenářské výzvy.

veronika9761
veronika9761
24.07.2023 3 z 5

Velmi jednoduchy pribeh, temer trivialni. Budu o nem muset jeste premyslet.

Vilma232
Vilma232
30.06.2023 1 z 5

Nemám ráda motivační knihy, proto se mi tato darovaná útlá knížečka válela na polici několik let. Obsah.... ano, je potřeba umět přijmout i ty změny, které jsme si sami nevybrali.... Mohla se válet klidně dál.... naštěstí se mi hodí alespoň do čtenářské výzvy a navíc i pro splnění prázdninového úkolu našeho milého knihomolského klubu. Hvězdička za to, že je tak krátká.

kamila5406
kamila5406
22.06.2023 3 z 5

Přijímání změn se už řídím od mala a nepotřebuju na to žádnou knihu. Jde o to jak člověk přijme svůj život a co očekává od svého života. Pokud se zastavím někde kde mi to nevyhovuje musím sama vědět kdy odejít z kruhu.

FrutyZ
FrutyZ
14.05.2023 5 z 5

V jednoduchém příběhu zakomponovat tolik modrosti a psychologie osobnosti, definovat naši společnost, předurčovat, jak se budeme chovat - je geniální. Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo přemýšlí o klidu, soustředění a prioritách ve svém životě.
Okomentovat knihu pouze slovy "krysi závod" je hloupé a nerozumné, jelikož kniha nabízí mnohém více.

drakamena
drakamena
04.05.2023 2 z 5

Re: verze z roku 2019

Základní poučka, které by si měli být všichni vědomi - změna je neodvratná, a kdo se nepřizpůsobí, bude smeten - podaná možná až trochu příliš dětinským způsobem, na druhou stranu třeba právě proto dokáže hluboce zapůsobit, protože je popsána polopaticky.

Bohužel, pak je tu české vydání. Kniha, která by nemít obřího fontu čítala asi dvacet stránek za tuto cenu? A navíc s formátováním, které jako by spáchal nešťastný středoškolák zápasící s vrtošivostí Wordu, kdy text běžně končí v půlce nebo dokonce ve čtvrtině stránky, protože se na ni už nevejde obrázek, který je tím pádem umístěn na následující stránce? Odevzdat v této podobě školní práci, tak mi profesor natrhne pozadí a vyrazí se mnou dveře.

A ten překlad! Když pominu uvozovky navíc a naopak chybějící slova, což je záležitost mizerné redakce, tak samotné počeštění jmen... Ještě bych snesla Čmuchalku a Cupitalku, koneckonců jsou to hlodavci, ale Leňo a Beňo? To jako fakt? Kristova noho, jak tohle mohlo projít přes redaktora, je mi záhadou.

Moje doporučení? Nekupujte! Když tak si knihu půjčte, pokud chcete znát obsah, ale nekupovat! Za tak odbyté dílo jsou to vyhozené peníze.

jitka7326
jitka7326
17.04.2023 3 z 5

Útlá knížečka o přijímání změn v životě

gm6219
gm6219
02.01.2023 5 z 5

Změna je život a život je změna. Krásný, stručný příběh, který dokáže navést na správnou cestu každého, komu se dostane do rukou přesně v ten správný moment.

SuperSojka
SuperSojka
24.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha v jedné větě (pozor spoiler!): Nebojte se změn a buďte na ně připraveni. Tak a teď jsem Vám ušetřila 30 min Vašeho života. ;)

Jája92
Jája92
18.12.2022 3 z 5

Kraťoučká knížečka pojednávající o tom, že se nemáte bát změny, která vás kdykoliv v životě může potkat a lpět na minulosti.
Je napsána velice jednoduchým stylem a ještě k tomu velkými písmeny jako pro děti.
Nemůžu říct, že by se mi po přečtení knihy obrátil život naruby.
Několikrát jsou v knize shrnuty zásadní myšlenky, to je asi jediné, co je na knize zajímavé.

Forestwalker
Forestwalker
20.11.2022 1 z 5

Knížka se často rozdává zaměstnancům korporátů, nejspíš aby neustálé utahování šroubů mohli vítat ne jako zlo, ale jako radostnou příležitost ke změně. Ale tak to vnímám já, skeptický ke každé "pomoci" ze strany velkých hráčů, ať to jsou korporace, nebo vláda. A autor za to nemůže.
Pokud jde ale o samotnou kvalitu knihy, vnímám ji jako urážku intelektu průměrně inteligentního člověka. Celé je to podané naprosto polopaticky a nakonec nám ještě autor v konečné diskusi pečlivě předžvýká názorné příklady, abychom to opravdu pochopili. Všechno ještě podtrhuje formát knihy, kterou přečtete tak za hodinku. Je vydaná na silném papíře a vysázená velikým písmem jak z dětských knížek.
Nevím, jestli je tahle slavná knížka tak "vyhajpovaná", nebo zda lidé už opravdu úplně zhloupli. Vzpomněl jsem si na vtip, jak se pozná úpadek lidského rozumu na manuálech k autům: dřív se v nich psalo, jak seštelovat vačky, dneska obsahují varování, že elektrolyt v bateriích neslouží k pití.

DK_Ronie
DK_Ronie
28.06.2022 3 z 5

Velmi jednoduchá a krátká jednohubka. Úplně mi asi nevyhovuje styl knihy. Nicméně základní myšlenka je samozřejmě dobrá a hodná zamyšlení. Určitou přidanou hodnotu (v porovnání s tráveným časem) tam vidím.

Pytlík
Pytlík
01.05.2022 odpad!

Ech bóže, stupidnější knihu aby člověk pohledal. Z literárního hlediska naprosto bezcenná a z myšlenkového hlediska silně pochybná. Jestli jako toto mělo úspěch, tak člověka napadá, že ty předsudky o hloupých Američanech nejsou až takovými předsudky. Každopádně, Johnsonovi lze gratulovat, že našel svůj nový sýr a díky hloupým myším si mohl žít ve vatě. A kdyby mu to náhodou přestaly žrát, mohl hledat svůj nový sýr do Severní Koreje. Tou svou úžasně prkennou závěrečnou diskuzí prokázal, že má talent na psaní dechberoucích soudružských dramat typu "Zklamal jsem soudruzi, v rámci pokání jdu na brigádu do sýrárny!"

jirijanovotny
jirijanovotny
03.02.2022 5 z 5

Život je změna! Přijmi ji nebo zahyň.
I takto by se dala ve stručnosti popsat už tak dost stručná kniha.

Věnovat hodinku či dvě čtení této knihy se určitě vyplatí všem. Jak těm, co se neumějí pohnout z místa, které to možná konečně přinutí přijmout změnu, tak i těm kteří změny vítají s otevřenou náručí.

Knihu jsem četl asi třikrát nebo čtyřikrát za posledních deset let a vždy mi dá takový ten správný boost k tomu, abych konečně udělal něco, k čemu se dlouho nemám.

Liberush
Liberush
15.01.2022 5 z 5

Dobrá kniha, která mě naučila přijímat změny v dobrém. Ne vždy je jinde tráva zelenější, to je pravda. Ale podle mě je lepší zkusit změnu, než stát na místě a neustále se ptát: "Co když..?"

Takže, jo, doporučuju. :)

Mišátko
Mišátko
02.01.2022 5 z 5

Jednoduchá a skvělá kniha, která pojednává o životě se vším všudy. Utvrzuje v tom, jak je důležité být v životě obezřetný a otevřený novým možnostem a změnám.
Jedno je jisté, život je změna... a my se měníme s ním...
Přeji krásné čtení!!!