Kam se bojí vkročit andělé

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Společensko satirický román z prostředí anglické společnosti 19. století. Příběh mladé vdovy ze středně bohaté anglické rodiny, která se vydává na dovolenou do Itálie, kde se zamiluje do mladšího muže. Rozhodne se, že se za něj provdá. Později mu porodí syna, ale sama u porodu zemře. Rodina v Anglii začne o syna usilovat. Mohlo by se zdát, že jde o trochu smutný, ne-li truchlivý příběh. Opak je pravdou. Setkáte se zde se suchým anglickým humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68421/kam-se-boji-vkrocit-andele-MMY-68421.jpg 3.923
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

Where Angels Fear to Tread, 1905

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kam se bojí vkročit andělé

Přidat komentář
Taťka Hraboš
06.06.2019

Moje první kniha od autora a musím se přiznat, že si mě už od první věty podmanil. Vážné věci podávané se všudypřítomným jemným humorem, skvěle psychologicky zvládnuté postavy, trefné postřehy a zajímavé myšlenky, impresionisticky vykreslené italské historické městečko a jeho obyvatelé, zdůraznění protikladů mezi autentickým životem Italů a konvencemi svázaným životem Angličanů (byť, jak už tady někdo psal, lze autorovi vytknout značnou míru idealizace Italů). A přiznám se, že závěr mě překvapil, nečekal jsem až tak dramatické vyústění. Kdo má rád Dickense anebo z moderních spisovatelů Zadie Smithovou, pošmákne si i na knížkách od Forstera – je to tatáž „krevní skupina“.

Naias
28.11.2018

S autorovým postojom k spôsobu života Talianov sa nedokážem stotožniť. Forstera očividne fascinuje ich srdečnosť, neúzkoprsosť a neľpenie na konvenciách. Fajn, nič proti, žiť tak, aby človek nedajbože nepohoršil svoje okolie a teda bez ohľadu na vlastné pocity a priania neustále robiť, čo spoločnosť očakáva, je neradostná existencia. Lenže nejde iba o to, zbaviť sa zábran a pokrytectva. Užívať si život plnými dúškami a kašľať na to, či sa tým niekomu neubližuje, to mi nepríde nasledovaniahodné, skôr sebecké. A priznávať sa k svojim necnostiam (vypočítavosť, úplatkárstvo), akoby šlo o samozrejmosť, to má byť klad? Otvorenosť je chvályhodná, ale toto mi proste neimponuje.


lushi
27.06.2018

Anotace shrnuje v podstatě dvě třetiny knihy, kdybych si jí všimla před četbou samotné knihy, byla bych docela zklamaná.
Nic moc čtení, které mě nenadchlo, ale ani nenudilo. Pošlu ji dále a třeba někoho zaujme více.

Štítky

anglická literatura

Autor a jeho další knihy

Edward Morgan Forster
britská, 1879 - 1970

všech 6 knih autora

Kniha Kam se bojí vkročit andělé je v

Přečtených30x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce19x
Chystám se číst12x
Chci si koupit1x
dalších seznamech2x