Kalle Blomkvist zasahuje

Kalle Blomkvist zasahuje https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380748/bmid_kalle-blomkvist-zasahuje-gS1-380748.JPG 4 196 23

Velký detektiv Blomkvist série

< 3. díl

Detektiv Kalle je tu do třetice! Je čas prázdnin a válka dvou Růží opět vzplála.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Kalle Blomkvist och Rasmus , 1954

Petra-Nela
05.01.2024 5 z 5

Super knížka i zápletka, hlavně malý Rasmus byl tak roztomilý. Škoda že nejsou další díly.

Borntobike
01.10.2023 5 z 5

Návrat do dětství. Výborný Kalle!

Lovehorses365
19.01.2023 5 z 5

Tahle kniha je úžasná.

Racek213
20.04.2022 5 z 5

Jejda, to už je tak dávno ... kolik mi to bylo? třináct? Jo, tohle je vzor knih pro děti. Nedostižný.

JaLenka
02.04.2022 5 z 5

Za mě nejlepší z příběhů o Kallem, krásně napsané!

“Je to zvláštní,” řekl. “Do čeho se vždycky dostaneme!”
“To je fakt,” přikývl Anders. “Co se stává nám, o tom se píše jenom v knihách.”
“Možná že tohle je nějaká kniha,” řekl Kalle.
“Jak to myslíš?” namítal Anders.
“Snad ani nejsme,” zasnil se Kalle. “Možná že jsme jen dva kluci v knize, kterou si někdo vymyslel.”

zaglo
08.12.2020 4 z 5

Dobrodružné. Pro děti, podle mě, až moc strašidelné. Jedná se o únos malého chlapce, dojde na střelbu, hlavním hrdinům jde o život..
Četla jsem s osmiletým synem a jemu se to moc líbilo. Možná jsem se bála víc než on :-)

m_martina
08.06.2020 5 z 5

Detektivky s Kallem Blomkvistem jsou nadčasové a nemusí je nutně číst jen děti. Jen škoda, že těch knih není víc.

Barza
29.03.2020 5 z 5

Tak ja v detstvi vubec netusila, ze nejaky Kalle existuje. Teprve pri vyprodeji starych knih z knihovny jsem bez vahani sahla po knize z edice KOD a nezklamala jsem se! Nejprve jsem ji predcitala dceri a nyni znova synum. Urcite nam v knihovne zustane. Treba kapnu i na predchozi dily serie.

pepa4081
18.08.2019 5 z 5

Všechny tři knihy o Kallovi a jeho kamarádech jsem přečetl za jeden den a noc. Prostě nešlo přestat.
Odteď je mám mezi svými asi třiceti nejlepšími dětskými knihami, které mohu číst kdykoli. Jako bych tam viděl Vlaštovky a Amazonky, trochu Rychlých šípů, Knoflíkové Války… Prostě skvělé. Parta sympatických rošťáků, která se baví, jak to umí jenom děti a k tomu ještě vždy napínavá detektivní zápletka. Dávám nejmíň 20 hvězdiček a doporučuji, doporučuji, doporučuji…
Vrcholně uspokojivé.

MCGinger
08.03.2019 5 z 5

Moje oblíbená knižní série z dětství, prostě super dobrodrůžo.

kap66
04.06.2018 5 z 5

Ó, ty nespravedlnosti! Před 40 lety, kdy jsem žila knížkami, ve kterých parta dětí zažívala dobrodružství, se mi Kalle Blomkvist nedostal do ruky - prostě ho v naší vesnické knihovně neměli. Tak jsem si ho přečetla teď, ze dvou důvodů:
- Astrid Lindgrenová byla jedna z prvních autorek, které jsem v životě četla; mnoho let jsem měla mantru "lassebosselisaolleannabritta" a ve skutečnosti jsem bydlela v Bullerbynu
- chtěla jsem zjistit, komu vzdává hold Stieg Larsson (nejlepší z nejlepších) jménem své hlavní postavy.
Už to vím a naprosto souhlasím. A stejně mě mrzí, že Kalle nebyl můj kamarád už v dětství.

Chesterton
19.05.2018 5 z 5

Zase jedna kniha z dětství, ke které jsem se zapomněla přiznat :) Jasně! První skvělé a velice kvalitní (A uvěřitelné Lector :))) detektivky, které jsme jako malé četly:)
Kdeže předloňské Mrazy jsou :(
Potom teprve přišel na scénu pes z Baskervillu:)

85098211
25.01.2018 5 z 5

Tuto knihu od Astrid jsem jako dítě vyloženě hltala. V podstatě byly knihy s Kallem Blomkvistem moje úplně první detektivky :-).

MOu598
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem v únoru 2007. Podle mých poznámek:
Opět hezky vystavěný napínavý příběh s různými zvraty. Dětská detektivka.¨Čtivé od začátku do konce.

Vlasta155
12.03.2017 5 z 5

Kdysi jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Ani nevím, kolikrát jsem ji přečetla.

Welinie
10.01.2017 4 z 5

Parádní čtení pro děti. Nedávno čtené s dětmi ve škole. A stokrát lepší, něž stále dokola omílané knihy, běžně čtené na základních školách.

jager
27.03.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem onehdá dostal pod stromeček a byla to moje druhá kniha kterou jsem celou přečetl. (Ta první byla Honzíkova cesta.) Stále si pamatuji že jsem si při čtení připadal hrozně důležitej a litoval jsem že nemůžu pátrat společně s hrdiny knížky.

marcela6183
07.06.2015 4 z 5

Takový Strážci & Rychlé šípy severu, ne? :-) Máme my v české literatuře vůbec tennagera-detektiva?
Dostala jsem se k tomuhle spíš náhodou a omylem - přes Lindgrenovou v knihovně. Bylo do senza dobrodrůžo, bylo to vtipné a už si nevzpomínám, o čem byl děj. Ale na co si pamatuju je ten dobrý pocit - Kalla bych klidně brala za staršího bráchu. Takže tři a třičtvrtě, protože bráchu nemám.

zuzi1162
22.10.2014 4 z 5

Hezká dětská četba, určitě to doporučím svým dětem.

Snovač
12.09.2014 4 z 5

Když jsem to četl jako malej kluk, chtěl jsem bejt detektivem. A teď bych chtěl zase!!! :D