Kalifornské zlato

Kalifornské zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26046/bmid_kalifornske-zlato-Xxh-26046.jpg 4 14 5

Americký historický román o vášni, lásce a nenávisti.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Egem

California Gold

madem
21.10.2021 4 z 5

Dala bych i 5 hvězdiček, ale to by se hlavní hrdina nesměl chvílemi chovat jako debil.

Pavlaj
25.05.2021 5 z 5

Kalifornie nejen jako nejzápadnější stát USA, ale jako symbol naděje. Koncem 19. století poslední cílová destinace pro ty Američany, pro které jinde nezbylo místo na slunci. Román pokrývá období 1886 až 1920, kdy doba zlaté horečky přechází v ropnou konjunkturu a průmyslový rozmach. Propletenec vztahů mezi bílými, Židy, Číňany, Indy, původními Mexičany, počátky odborového hnutí, role železnice a jejích zakladatelů magnátů v rozvoji státu, ale i v rozvoji obrovské korupce městských a státních úředníků, počátky filmu, aviatiky, ochrana životního prostředí – to všechno tvoří kulisu jednoho životního příběhu. První polovina se občas trochu vlekla, druhá je bezchybná.

Kuža007
27.03.2020 4 z 5

Je to pěkný román Johna Jakese, ale na ságu Mainů a Hazardů to bohužel nemá.

Elisabeth9
10.01.2018 4 z 5

Pěkný, čtivý román zachycující 20 let hlavního hrdiny, kterak se potýká s osudem v Kalifornii na své cestě za splněnými sny. Kniha má nenásilně vpracovanou historii Kalifornii, četlo se mi to velmi příjemně, cca 14 dní v klidu :)

Jája92
30.12.2016 4 z 5

Krásná kniha, která mě pohltila :-) Vyžaduje delší čas, nejspíš to za jeden večer "nepřelouskate", ale stojí za to! Sledování životní pouti Macka od mládí až do dospělosti spolu s kusem historie krásné země, pro mě bylo dobrodružstvím :-)