Kaleidoskop a jiné povídky

od:


KoupitKoupit eknihu

Původní Odeonský výběr z klasických Bradburyho povídek z let 1950 až 1964, rozdělený v novém vydání do dvou knih: Kaleidoskop a Ilustrovaná žena. Obsahuje to nejlepší ze sbírek: The Day It Rained Forever, The Golden Apples of the Sun, The Illustrated Man, The Machineries of Joy, A Medicine for Melancholy, The October Country, The Stories of Ray Bradbury, Long After Midnight, které, s výjimkou The October Country, česky vcelku nikdy nevyšly. Ray Bradbury je považován za jednoho z největších mistrů povídky a má miliony obdivovatelů po celém světě, a to nejen mezi příznivci SF, které získal jak dokonalostí svého stylu tak rozmanitostí svých témat a nálad. Za více než padesát let své tvorby zavedl čtenáře na mnoho kouzelných míst: na sluncem ozářené verandy maloměstských domků, do temných a nebezpečných lesů s číhajícími dravci, hypnotických snových krajin, do idylické minulosti i vzrušující budoucnosti. První kniha ze dvou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26953/kaleidoskop-a-jine-povidky-EId-26953.jpg 4.688
Žánr:
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Lili
06.06.2018

Jedním slovem nádhera! Nejvíc jsem si lebedila v první části nazvané Hrůza a děs. Pro mě byla nezapomenutelná povídka Vítr, Zástup, Kostra, Malý vrah aj. Z druhé části mě hodně zasáhla povídka Kus dřeva. Bylo jich ale tolik dobrých a tak moc, že nemůžu jinak než hodnotit nejvyšší možnou. Úžasný výběr, určitě se k němu někdy vrátím.

Stai
20.10.2017

O většině povídek můžu říct jen jedno: škoda, že to jsou tak krátké! U spousty z nich by mě hrozně zajímalo pokračování.

Hellrampage
16.01.2017

Bradbury je pre mňa majster poviedok. Môže písať horory, sci-fi alebo fantasy, vo všetkom exceluje. U niektorých jeho poviedok som mal pocit, že by si zaslúžili samostatnú knihu, kde by im bol daný väčší priestor.

Dlho sa mi nestalo, aby som mal u poviedky po jej dočítaní spokojný a až blažený pocit. Z textu sála Bradburyho túžba vyletieť do vesmíru, prejsť sa po Marse, ísť sa pozrieť k Jupiteru, tak veľmi by som mu to prial. Škoda, že sa mu jeho sen už nikdy nesplní. Aspoň nám, čitateľom, dal krásny darček v podobe týchto poviedok.

Bradbury dokáže z jednoduchého konceptu (Raketa, Srýček Einar) urobiť krásny čitateľský zážitok. Dnes sa všetci autori ženú za epickosťou, pretechnizovanosťou a o citoch a pocitoch už málokto píše. Bradbury vie ukázať ľudskosť, svoju osobnú stránku tak silno, až mi z toho puká srdce. Preto sú jeho poviedky veľakrát nadčasové, aj keď po technickej stránke sú niekedy nelogické. A my, čitatelia, sme tu od toho, aby sme zapojili fantáziu a na chvíľu odložili zákony tohto sveta.

_INCOGNITO_
08.06.2016

U tohoto autora to bylo me prvni nahlednuti pod poklicku science-fiction a nemuzu nez doporucit! Skvele, propracovane, chytlave napsane a nadherne ctive..

Palorizek85
15.05.2016

Výborné sci-fi povídky. Doporučuji.

bibi.r
02.03.2015

Některé povídky byly naprosto fantastické - Malý vrah, Rakev, Step, Dlouhý déšť

Belatris
08.09.2013

Výborná směska Bradburyho mistrovství vhodná pro všechny situace, nálady, roční doby atd... Bradbury je pro mě mistr krátké povídky - úžasné pointy, čistý styl.

Phoenix16.cz
02.01.2013

38 povídek různé kvality je rozděleno přibližně tematicky do tří částí. V každé se najdou vynikající povídky, ale také takové, po jejichž přečtení si řeknete, a co jako? Důležité je, že těch vynikajících a minimálně dobrých je převaha. Především první část Hrůza a běs obsahuje povídky jako Malých vrah nebo Kostra, které překvapí hlavně koncem. Prostřední část je asi nejslabší, protože spousta povídek je pouze odvyprávěna jako příběh, na jehož pozadí se nic moc důležitého neodehrálo a chybí mu větší hloubka. Přesto kniha jako celek dostává 100% hodnocení, protože kladné pocity zastiňují těch několik zklamání.

Tripedalia
09.12.2012

Ukázka toho, že na úžasné příběhy může stačit i jen pár stránek..Pro mě nejfantastičtější Jezero, Rakev a Celé léto v jediném dni.. smekám!=)

Lenka Žofka
07.11.2012

Bradburyho povídky jsou především velice rozmanité...pokaždé vás zaujme jiným tématem...

Ikkju
15.09.2011

Bradburyho povídky jsou křehké, s kouzelnou atmosférou.