Kaizen - Metoda, jak zavést úspornější a flexibilnější výrobu v podniku

Kaizen - Metoda, jak zavést úspornější a flexibilnější výrobu v podniku https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107864/kaizen-107864.jpg 4 7 2

„KAIZEN je úplně jiná kniha než všechny ostatní, které jsem o japonském managementu četl. Je totiž ohromně praktická. Pozoruhodné dílo!“ Thomas R. Horton, výkonný ředitel Americké asociace pro management „KAIZEN je opakem spokojenosti. Tato kniha je skvělým zdrojem informací pro lidi, kteří usilují o to, aby neustálé procesy obnovy v podnicích změnili v instituci.“ John A. Young, prezident a výkonný ředitel Hewlett-Packard Sdělení KAIZEN zní stručně asi takto: „Dělejme věci lépe, vyrábějme v lepší kvalitě, zdokonalujme i to, co na první pohled zdokonalení nepotřebuje, protože pokud to neuděláme, předstihnou nás ti, kdo to dělají.“ V přehledné příručce najdete 16 manažerských postupů KAIZEN, které lze použít v praxi. Obsahuje rovněž více než 100 příkladů, 15 případových studií a 50 grafů a obrázků. Autor postupně zkoumá, jakou roli sehrává KAIZEN v: * plánování zisků * uspokojování zákazníků * programech absolutní kontroly kvality * systémech návrhů a inovací * činnosti malých skupin * výrobě řízené systémem „just in time“ * vylepšování systémů * koordinaci mezi různými odděleními (Cross-Functional Management) * zavádění nových postupů * zavádění kvality * vztazích s dodavateli * firemní kultuře * řešení problémů vznikajících při řízení pracovních sil... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Kaizen, the key to Japan’s competitive success , 1986

VladimirTetur
19.10.2020 3 z 5

Kaizen je super věc, ale takhle knížka podle něj asi překládaná nebyla. Evidentně to překládal nějaký hotentot a z výrazů "kaMban", "měrná tíha" apod. se vám budou ježit chlupy na zádech. Pletení pojmů obrat, výnos je občas matoucí a člověk si z popisovaného příkladu musí udělat vlastní analýzu toho, jak to asi bylo. Aby člověk pochopil Kaizen, musí studovat japonskou kulturu a historii. To není jen o nějakém nárazovém záchvatu pedantství v izolovaném výrobním cyklu, jde o komplexní Japonskou filozofii celkového přístupu k životu, jejíž manifestace ve výrobě a službách je Kaizen. Prostě jde o to, dělat věci co nejlépe a snažit se být co nejužitečnější sobě, rodině, firmě a celému Japonsku. Tohle presvědčení se tam vštěpuje lidem tisíc let a pak je možné, že tam formalizovaná iniciativa Kaizen funguje výborně. Namotivovat ke Kaizenu frustrované pivaře v našich podmínkách je težký ořech. Naposled se to podařilo snad jen Baťovi.

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Setkal jsem se s panem Imaiem na konferenci Kaizen a musím říct, kaizen není jen nějaká metoda, kterou snad zavedete nebo okopírujete. Je to filozofie, je to o myšlení lidí. A bez lidí to hlavně nejde.

zlepšování výroby, kaizen

Autorovy knížky

Masaaki Imai
japonská, 1930
2004  80%Kaizen - Metoda, jak zavést úspornější a flexibilnější výrobu v podniku

Kniha Kaizen - Metoda, jak zavést úspornější a flexibilnější výrobu v podniku je v