Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1697 425

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

daniela2381
26.08.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala v autě a díky příjemnému hlasu a vtipnému přednesu Marie Doležalové jsem se na každou jízdu a další pokračování moc těšila :)

lenka9044
24.08.2020 4 z 5

Na knihu jsem dostala několik velmi vřelých doporučení, tedy jsem od ní zřejmě čekala něco velkého. Kniha není špatná, možná jako formát blogu to je lepší, protože když jsem četla několik kapitol po sobě, trochu mi splývaly. Hodně mě zarazila obálka, jednak proto, že jsem na ní nemohla paní Doležalovou poznat, druhak proto, že mi vadí propagace kouření (i když to tu zřejmě byla nějaká nadsázka). Když to shrnu, kapitoly každá za sebe mají vtip a švih, jako celek je to horší. Hvězda dolů hlavně za tu obálku.

Vesper001
04.08.2020 3 z 5

U prvních kapitol jsem se bavila, líbilo se mi, jak si Marie dovede dělat legraci sama ze sebe a mít nadhled nad svými trapasy. Postupně mi ale humor začal připadat křečovitý, zvědavost nahlédnout do života herecké kasty mě opouštěla a připadalo mi, že kapitoly jsou vlastně pořád o tomtéž. Kafe @ cigárko je prostě blog. Při souvislém čtení začne rychle unavovat.

martineden
31.07.2020 3 z 5

Když jsem to četla na blogu, moc mě to bavilo, také to bylo v období, kdy jsem chodila často do divadla, tudíž to rezonovalo. Knihu jsem si koupila, přečetla... a poslala dál. Formát knihy i ilustrace se mi vůbec nelíbí. A přiznám se, že i autorka, která na nás z přiblblých reklam skáče každou chvilku.

Maky78
17.06.2020 4 z 5

Zajímavě napsaný průnik do herecké práce pohledem mladé dívky. Důležité je mít nadhled a pokoru. :-)

Euphrasia
17.05.2020 4 z 5

Taková vtipná milá oddechovka.

Katka2382
12.05.2020 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Takové oddechové počteníčko.

pavla.ba
10.05.2020 2 z 5

Tak tohle bohužel ne! Celé prostředí je pro mě absolutně nezáživné :)

vladka321
01.05.2020 1 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu a nebýt mé kolegyně, kterou to dost bavilo, tak bych to nikdy nedoposlouchala. Infantilní, naivní a jako by to herecké povolání bylo tím nejdůležitějším na světě.
Popravdě asi povídat o mém povolání, tak by se také bavilo jen velmi málo zasvěcených. Takže koho baví umělecké prostředí té naší malé zemičky, tak se jistě bude výborně bavit. Jako moje milá kolegyně, kterou mám moc ráda a jen díky ní jsem to dala...

tami1
15.04.2020 4 z 5

Milé, vtipné, lehké čtení, které Vám zázračně zvedne náladu a vykouzlí úsměv.

malpet
31.03.2020 5 z 5

Vyposlechnuto jako audiokniha, namluvená samotnou autorkou, ta umí dát textu ještě větší šťávu. Hodně jsem se nasmál a styl i humor mi opravdu sedly. Pět hvězdiček :-)

ElissBooks
08.03.2020 5 z 5

Knihu Kafe a cigárko jsem si chtěla přečíst už od doby, kdy vyšla, proto jsem strašně ráda, že jsem díky Audiotéce měla tu možnost si jí poslechnout jako audioknihu a musím říct, že to byl úžasný zážitek! Díky tomu, že knihu načetla sama autorka, získala audiokniha úplně jinou hodnotu a já vám říkám, tohle potřebujete! Miluju knihy, u kterých se směju a u této audioknihy jsem se smála od začátku až do konce. Je plná vtipných, ale občas i docela trapných historek z prostředí herců, což je téma, které mě velmi zajímá a baví. Osvětlilo mi to několik věcí, u kterých jsem vždy bádala, jak to ti herci vlastně mají. Marie Doležalová podává vše s humorem, kapkou ironie a umí si ze sebe udělat srandu, což velmi oceňuji. Velmi se mi líbí i to, že kapitoly nejsou nijak rozsáhlé a roztahané, protože se vždy jedná o jeden blogový článek a díky tomu celá kniha rychle utíká, až mi to bylo občas líto. Když jsem audioknihu doposlouchala, chtěla jsem víc, protože to bylo tak moc skvělé! Rozhodně začnu číst blog, který Marie píše. Takže, poslechněte si tuhle skvělou audioknihu a na blog taky mrkněte. Doporučuji naprosto všem!

5⭐️/5⭐️ – Pokud chcete něco, u čeho se budete od začátku do konce smát, tak tohle je to, co nutně potřebujete! Boží! :-)

milary
28.02.2020 4 z 5

Já jsem napřed četla (kvůli dostupnosti v knihovně) „Jeden kopeček šmoulový“.
Na té knížce mě nejvíc zaujala grafická úprava; napsaná i byla celkem zručně, ale knížek s retro tématikou je poměrně hodně a já mám raději třeba Michala Petrova.
„Kafe @ cigárko“ jsem ukořistila jako audioknihu, čtenou autorkou. A přidávám se k radostně nadšeným hodnotitelům...
Je to vtipné. A sdílíte – li navíc léta letoucí s jedním ze svých nejbližších příslušnost k danému prostředí a komunitě, nelze se nebavit.
Je to parádně načtené. Rozdíl mezi interpretací zn. „Saša z Comebacku“
a drobnokresbou celé plejády ostatních zúčastněných postav je prostě „boží“.
Sebemrskačský přístup je dovedně legrační, uvěřitelný a nekřečovitý.
A co bylo ještě moc fajn? S přibývajícími historkami jsem neumdlévala, ale bavila se víc a víc. Paráda.

nicolettkaa
05.02.2020 3 z 5

Neznám herečku, ani její blog a nesleduji žádný její pořad a ani jsem neviděla žádný film nebo seriál, ve kterém si střihla některou roli. O knížce se jednu dobu hodně mluvilo a konečně se mi také dostala do ruky.

Ze začátku mě knížka hodně bavila, vhled do zákulisí divadla a natáčení bylo fajn a dost jsem se i zasmála. Chvíli jsem přemýšlela, že si ji snad i pořídím do své knihovny. Jak jsem ale četla dál a dál, nadšení mě přešlo a pořízení knihy jsem zavrhla. Všem, kteří ji budou číst, doporučuji dávkovat po částech a nečíst ji naráz.

Sandalkar
04.02.2020 3 z 5

Pohodovka. Kdo zná blog a videa na streamu, často si je čtením připomene, ale bohužel pak už nenajde ve čtení nic nového. Hezký výlet pod hereckou pokličku, někdy trochu rušivé grafiky, některé pro mě i nepochopitelné. Zajímavý koncept široké knihy.

SuperSojka
12.01.2020 4 z 5

Co se nedá autorce upřít je velký smysl pro pointu, tahle holka prostě umí psát. Každý příběh je ucelený, má své téma, často je vtipný. Pro laika zajímavé nahlédnutí do hereckého zákulisí. Tento blog vyšel knižně určitě právem.

lukas5373
05.01.2020 5 z 5

Četba na zlepšení nálady...stačí pár stránek a hned je nálada lepší.

DraXitko
30.12.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka.

Jumpova
02.12.2019 4 z 5

Skvělá oddychová kniha. Autorka píše sympaticky, poutavě a přitom nenásilně. Články jsou vtipné, ironické, ale nikoho neuráží. Pro mě skvělá kniha, ke které se můžu kdykoli vrátit.

Lessana
25.11.2019 3 z 5

Nebyť čitateľskej výzvy, po knihe nesiahnem. Na voľné chvíle si vyberám iné "čtivo".
Ako blog to však mohlo byť fajn. Vtipné, ľahké, kratučké pletkovité príbehy o hereckom zákulisí, ktoré mnoho ľudí zaujíma.