Kacíř a dívka

Kacíř a dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322910/bmid_kacir-a-divka-egg-322910.jpg 3 25 8

Kostnice 1414 Na útěku před kupcem dětí se Enlin dostane se svým malým bratrem do Kostnice. Králové, knížata a učenci ze všech koutů světa chtějí při velkém koncilu reformovat církev. Enlin najde přátele a setká se s mužem, který na ni hluboce zapůsobí – s Janem Husem, kacířem z Čech. Nechápavě spoluprožívá, jak se Hus stává hracím míčem intrik. Nakonec se i ona sama dostane do mlýnů mocných a musí se obávat o svůj život...... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Der Ketzer und Mädchen , 2017

Kakho-Oto
17.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Trvalo mi, než jsem se do románu začetl. Teprve snad po sto stránkách mě čtení začalo skutečně bavit, proto celkové hodnocení nemůže být vyšší než poctivé tři hvězdičky. Nebýt v románu Jan Hus, pravděpodobně bych ho nikdy nečetl. Závěr je poměrně otevřený – Enlin čeká další cesta, jejímž cílem je najít milovaného Benedikta. Ano, někdy je v knize mylný letopočet upálení Jana Husa, jindy však správné datum 6. 7. 1415. Spíše se mi nelíbilo, že Barbora Celská/Celjská, manželka Zikmunda Lucemburského, je v románu označena za příslušnici české šlechty, avšak ve skutečnosti patřila k hraběcí rodině z Celje, tj. z dnešního Slovinska. Knihu bych celkově označil za dobrodružný román s historickým pozadím, který je určen především mládeži, klukům i holkám.

DraculasLady
20.03.2021 3 z 5

Roztomilé... Titul knihy láká na příběh Jana Husa v Kostnici a jakési dívky, ale ve skutečnosti je kazatel spíše takovým lákadlem, protože bez zmínky o něm by šlo jen o naivní příběh ze středověku o holčičce, která vlastně pořádně neví, co chce... Chápu, že pozadí kostnického koncilu mělo dodat příběhu na atraktivnosti, ale spíše mu škodí. Dokážu si tohle vyprávění představit i bez kostnického pozadí, a to možná mnohem lépe, než jak tomu v knize je. Co se ale autorce musí nechat je informovanost o důležitých postavách té doby, které umě zakomponovala do příběhu malé Enlin. Za to dávám hvězdičku. Za co ale musím hvězdičku odebrat je ne jeden překlep v datumu, ne dva... ale TŘI! Nevím, komu tuto chybu vytknout, ale jako hrdou Češku mě uráží, když někdo nedokáže napsat správně datum upálení jednoho z největších Čechů všech dob a to ne jen jednou! Autorka? Překlad? Korekce? Řekla bych, že mezi slovy červen a červenec je rozdíl i v němčině...

Žirafka1987
19.01.2021 4 z 5

Pěkně zpracovaná doba mistra Jana Husa. Občas je tam více politiky, než by člověk potřeboval, ale neuškodí trocha informací navíc.

oli.rock
31.01.2018 3 z 5

Miluji historickou beletrii, zvláště pak, týkali se České historie... Kniha je to pěkná, příběh mladičké Enlin, která prožívá plno napínavých strastí i radostí se lehce četl, ale... Myslela jsem, že role mistra Jana bude v této knize o trochu větší a ikdyž nechci být žádný kverulant :-D tak mě DOST mrzí, že se v knize objevuje špatné datování.

Moonrose
15.01.2018 4 z 5

Tohle je přesně ta knížka, kterou bych si přečetla v patnácti a byla bych z ní nadšená. Teď je mi o nějaký ten kus víc, tak už zase tolika nadšená nejsem, ale přesto dávám 4 *

Mark
19.11.2017 4 z 5

Pěkný a zajímavý příběh, mladé dívky a Jana Husa.

orinka3
31.05.2017 4 z 5

Dobré čtení plné dobrodružství, nástrah, dobrých i zlých lidí a hlavně je tu postava našeho Mistra Jana, který je vylíčen v tom nejlepším světle. Osobnost, která se zlomit nedá. Samozřejmě jde i o velkou lásku, která překonává překážky, takže i romantici si přijdou na své.

zuzana2599
15.03.2017 4 z 5

Román německé autorky zavede čtenáře do středověké Kostnice, kde se hlavní hrdinka setká s Janem Husem, kacířem z Čech. Je to milý a zajímavý příběh, který je zasazen do doby koncilu. Trošku romantiky, lásky a dobrodružství na pozadí historických událostí.

Petra Gabriel
německá, 1954
2017  69%Kacíř a dívka
2002  80%V zajetí Kardinála

Kniha Kacíř a dívka je v