K2 Královna hor

K2 Královna hor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350344/bmid_k2-kralovna-hor-c65-350344.jpg 5 6 3

Dne 1. srpna 2012 zdolal Pavel Bém jako třetí Čech v historii a Peter Hámor jako druhý Slovák vrchol druhé nejobávanější osmitisícovky světa – K2. Zážitky členů úspěšné česko-slovenské horolezecké expedice jsou obsahem výpravné publikace pojmenované K2 – KRÁLOVNA HOR. Kniha popisuje na pozadí šedesátileté historie světového a československého karákoramského horolezectví úspěšný výstup česko-slovenské expedice na druhou nejvyšší horu světa (K2 - 8611 m) v srpnu 2012. Druhou část knihy tvoří autentický deník výstupu, popisující mimo jiné drama sestupu a balancování na hraně života v zóně smrti. Nechybí podrobné mapy výstupových tras na K2, mapy trasy treku přes ledovec Baltoro, a poprvé v českém jazyce také kompletní statistiky výstupů a úmrtí na K2 v letech 1954 – 2014, precizně zpracované Eberhardem Jurgalskim. Autoři fotografií: Pavel Bém, Peter Hámor, Tomáš Petrík, Pavol Barabáš, Mároš Barabáš, Rudolf Švaříček, Štěpán Rusňák, Marek Holeček, Zuzka Nosková Autoři předmluvy: Peter Habeler, Kurt Diemberger, Josef Rakoncaj, Juanito Oiarzabal... celý text

Ripley178
27.05.2021 5 z 5

Čtivá i poučná kniha s mnoha kvalitními velkoformátovými fotografiemi.Samotný koncept knihy(vazba,fotografie,papír,DVD a překvapení) je originální a velkolepý.Blahopřeji a děkuji panu Bémovi nejen za knihu,ale i za úctyhodný sportovní výkon.

Ravenwood
14.08.2020 5 z 5

Krásně udělaná kniha, obsahuje pěkné fotky, články i DVD.
Doporučuji.

Inferion7
24.05.2018 5 z 5

Bémova určitě lepší kniha, 2. o osmitisícovce, sice téměř o čtvrt kilometru nižší, ale daleko náročnější na zdolání. Předsudky nechte stranou, kniha kompletně změní váš pohled na osobnost Pavla Béma, jeho písemný projev mě opravdu neskutečně mile překvapil, kniha se čte krásně. Fotky jsou nádherné. Balení nejvíce překvapí svým „horolezeckým překvapením uvnitř“, které ocení myslím lezec či horolezec každé úrovně. Panoramatický plakát z vrcholu K2 potěší i doplněním ostatních úžasných štítů Karákorámu. Výstupové trasy, cesta z Askole až do BC K2, vše detailně popsáno tak, že by se čtenář mohl hned vydat na onen Baltoro trek sám. Kdo si pořídil i Třetí Everest, tak má doma pěknou sbírku suvenýrů. Pavel Bém si mezi horolezci získal tímto výstupem solidní uznání, aby také ne, vylézt K2 po svých, bez velké komerční expedice, je poctivý a velkolepý fyzický a sportovní výkon – a to vše bez umělého kyslíku. Myslím, že krásnější kniha o K2 (možná o horách obecně) se mi do ruky už nedostane.

horolezectví K2 (osmitisícovka) osmitisícovky (hory)

Pavel Bém
česká, 1963