K2 - 8611 m

Nejznámější český horolezec Josef Rakoncaj pokořil deset himálajských osmitisícovek, z toho dvakrát obávaný vrchol K2, což se nikomu jinému dosud nepodařilo. A právě první z výstupů na tuto Mekku všech horolezců sleduje děj tohoto barvitého cestopisu vzhůru k vrcholu, kam se vydal společně s italskou expedicí v červenci roku 1983.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30189/k-2-8611m-z9e-30189.jpg 4.657
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Sport
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

lenka4434
01.11.2017

Klobouk dolů před panem Rakoncajem! Reaguji na komentář níže.. Mně se právě ten popis rutiny moc líbil, co jedli, kolik měli na zádech, o čem přemýšleli.. Čtení knihy bylo krásně zprostředkováným zážitkem.

Karborund
30.10.2017

Úsilí, odvaha, pokora.Velmi sugestivní pocity jednoho z mála českých velikánů.

Kunki
27.07.2017

„Průšvih!" volám do vysílačky.
Jako bych viděl jejich zkamenělé tváře. Agostino netrpělivě vyhrkl: „Co se stalo?"
Vychutnal jsem dramatickou pauzu.
„Dohrála mi kazeta v magneťáku!"

Jedna z nejlepších horolezeckých knih.

VladimirTetur
12.10.2016

Klobouk dolů! V podání Rakoncaje to vypadá, že vylézt na K2 je rutina. Všechno je popsáno s takovou lehkostí a tak stručně, že je třeba o lezení už něco maličko vědět, aby na vás kniha zapůsobila na 100%. Věty typu: "...Se třicetikilovými bágly jsme v sedmi tisících, v začínající bouři, přetraverzovali za půl hodiny lavinový svah pod hrozivě vypadajícími seraky..." se nezasvěcených moc nedotknou, přitom popisujou stašně moc. Rakoncaj na vrchol doslova uháněl!

Sebejistý holomek, co se štastnou náhodou vetřel talošům na expedici, a nakonec nesl lví podíl na úspěchu výpravy a to ještě dělal nosiče filmové aparatury. Silný duch a sakra tuhý kořínek, to se musí nechat. Takových lidí moc není, a ten kdo ho vybral, musel mít na lidi nos.

koubin007
30.06.2016

Ač jsem příznivcem sportu a aktivní člověk, tak tahle kniha mě moc neoslovila. Asi jsem čekal trochu víc děje, napětí a psychologie postav. Místo toho se jedná vyloženě o horolezecký cestopis, který se zabývá denním plánem až příliš dopodrobna. Parta típků šla točit velehory, ale o tom točení a zážitcích s tím spojených tam skoro nic není. Místo toho je tam přesně popsáno co se kam neslo a jak to bylo vysoko a kolik to vážilo a kdo komu co řekl a co se jedlo atd bla bla bla.

tlllk
07.04.2016

Príbeh sa ku mne dostal vo audio podobe, úprimne priznávam, že po papierovej knihe by som nikdy nesiahol. Na to všetko ma príbeh zaujal, dovolil mi nahliadnuť do zákulisia tohto športu.

vitek.sk
08.09.2014

Horolezectví mne zajímá jako z jeden mála sportů už od mládí. Horolezci jsou také jediní sportovci, které skutečně bezmezně obdivuji. Proto mne tato kniha, která popisuje stěží uvěřitelný příběh člověka, který vylezl na svou úrvní osmitisícovku, hned na K2 a to ještě těžkou cestou v rámci týmu plného Italů, představuje vrchol všech horolezeckých knih. A panu Rakoncajovi patří obrovský obdiv za to, že měl odvahu jít na K2 dvakrát.

niknikita
30.04.2014

Po prvním přečtení tohoto strhujícího příběhu jsem K2 zařadila mezi svoje takzvané "vyprošťováky"...kniha po které sáhnu kdykoliv mám pocit, že něco nezvládnu.
Nejen, že je knížka vyprávěná přirozeným a čtivým stylem a doprovází ji krásné fotografie, ale navíc je krásným svědectvím o přátelství a odvaze a pana Josefa Rakoncaje si osobně nesmírně vážím.

motl57
12.01.2014

Pan Rakoncaj zasluhuje obdiv.