Kôň v oblakoch

Kôň v oblakoch https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288500/bmid_k-n-v-oblakoch-GNl-288500.jpg 2 1 1

minusha97
08.03.2016 2 z 5

Prekvapilo ma, ako nesúrodo pôsobí táto knižka. Takmer by som neverila, že všetky výtvory sú od tej istej autorky.
Na jednu stranu tu máme romanticko-erotické básne s neustále sa opakujúcimi motívmi, najčastejšie smutná a bolestivá láska, dotýkanie a obzeranie si tela, vlasy, oči, prsia, prikladanie si nožu k zápästiam, krku, či ústam, písanie na klávesnici a strach, naukladané vždy v inom poradí. Taktiež je tu podvedomá absencia čiarok, ktoré by dodali niektorým veršom aspoň aký-taký zmysel. Po pár stranách som ho aj prestala hľadať
A potom zrazu medzi dvoma básňami o láske alebo strachu je vsadených pár básní a matkinej smrti a o nežných citoch v rodine, ktoré v kontexte knihy vyznievajú takmer smiešne, lebo básničky v knihe nie sú nijako žánrovo rozdelené.
A nakoniec je tu samozrejme aj pár dobrých kusov opisujúcich nejakú surovú emóciu, alebo situáciu, ktoré mi ako jediné sadli, škoda, že boli možno tri alebo štyri.

Asi ani nemusím hovoriť, že sa to ani nerýmovalo, navyše, mnoho z nich bolo napísaných nepríjemným štýlom, síce na prvý pohľad atraktívnym, ale v závere nepríjemným, zvlášť pri neustálom opakovaní.

láska smrt erotika vzpomínky básně poezie

Autorovy knížky

Otília Dufeková
slovenská, 1951
1992  40%Kôň v oblakoch

Kniha Kôň v oblakoch je v