Kamenný déšť

Kamenný déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145317/bmid_juul-henning-kamenny-dest-ofT-145317.jpg 4 193 48

Henning Juul série

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Skinndød , 2010

Patapuf
18.10.2022 3 z 5

Není to úplně nejhorší... člověk nesmí myslet na ty jejich jména a celkem to jde... ještě když tam hodí nějakého muslima, aby ten hokej v postavách byl ještě lepší... ten začátek je takovej divnej... docela jsem se v tom ztratil... myslím že další pokračování už bude v pohodě, když člověk ví kdo je hlavní hrdina a co se mu stalo... a i když chápu jeho obsedantní poruchu s hlásiči kouře, občas je to celkem otravný... jinak konec je dobrej... líbí se mi že se postava nepřiznala... není to jako v přiblblých seriálech, kde to na ně vybalí a oni se hned přiznají... za mě pozitivum...

Benny215
10.05.2022 2 z 5

Uf tak jsem to nakonec dal, je to sice hubená kniha ale nějak to drhlo. Chvílemi to vypadalo jako u Cimrmana, že vrah bude bratra sestry muž a zároveň otec. Snad další díly budou lepší.

ArwenAragorn
15.01.2022 3 z 5

60%

Slušná detektivka z pohledu novináře. Ocenila jsem docela dobrou čtivost, napětí, nekomplikovanost děje a s Henningem Juulem taky nemám problémy. Pachatel mě nenapadl a rozuzlení bylo výborné. Námět mě úplně nenadchl, nemám moc ráda příběhy s uprchlíky, ale od přečtení mě neodradil. Začala jsem od prvního dílu a podle reakcí čtenářů je to potřeba kvůli vývoji soukromého života postav. Do dalšího dílu se pustím.

DvěTéčka
26.05.2021 4 z 5

Ale jo, dalo se.

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Dobré čtení, doporučuji :-)

kap66
20.03.2020 4 z 5

Zkusila jsem to, nemasírovaná komerčními tahy a neovlivněná komentáři, a došla téměř na čtyři hvězdičky a zapsání si této knížky do hlavy jako „normální“, což je u mě pochvala. Sedla mi především přehlednost, nepřekombinovanost děje. Vševědoucí autor vidí do hlavy jak Henningovi, tak policistům (ubrala bych sliny stékající z Bjarneho slizounských úst v přítomnosti krásné kolegyně). O novináři se dozvídáme (logicky) víc a má nejdůležitější roli, policie je dost upozaděná (a nebýt tajného „donašeče“, až zanedbatelná), ale jejich vyšetřování jsou Henningovou iniciativou spojena (jsem ráda, že si Henning výsledky vyšetřování nesyslil až do konce, jak jsem se bála). Jeho osobní příběh je postupně odhalován a bude hrát roli zřejmě dál. Dialogy plynuly nenásilně, až na výjimky (v jedné vyhrocené situaci mluví rozrušená a psychicky narušená postava jako kniha).
Fantomová bolest má o něco málo lepší hodnocení. Přečtu si ji, až budu mít chuť nikoliv na „severského autora“ , nikoliv na „senzaci mezi krimi“, ale na obyčejnou, nepřehnanou detektivku. Snad mi to Thomas Enger splní a nepustí se do přehnaných skopičin.

bigben
10.02.2020 3 z 5

Taková průměrná krimi...neurazila ani nenadchla...

jprst
26.01.2020 3 z 5

Slušné počtení, ale označit to za senzaci mezi krimi je více než přehnané, snad trochu lepší průměr.

happy-smile
02.11.2019 4 z 5

Pěkná detektivka. Nemá sice strhující tempo, spíše takové pomalejší rozvážnější, ale dobře se to čte. Navíc je zde naznačeno, že Henningova osobní tragédie se bude řešit ještě v dalších knihách, takže je to takové lákadlo na další díly.

Nikkaa
10.09.2019 4 z 5

Obálka nenadchne ale ani nikoho neurazí skvělé provedení. Co se týče knihy po přečtení recenzi zde jsem se dlouho odhodlavala knihu číst, za mě to rozhodně top nebyl ale ani nebyla špatná hezky se četla až na nějaká norská jména s kterými jsem měla problém, každopádně se pustím do pokračování dalších knih vždy musím vědět jak příběh skončí.

janina66
23.08.2019 3 z 5

Průměrná detektivka. Nečetla se dobře. Rozvláčná

Ivetaa
20.05.2019 5 z 5

Autora mám v rukou poprvé a příběh mě zaujal. Líbí se mi současné prolínání děje očima novináře a policie. Už sahám po pokračování.

alois.randa
26.02.2019 5 z 5

Líbil se mi pohled na kriminální případ z pozice novináře. Zápletka zajímavá, děj ubíhal rychle.

Daduška
27.12.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale nějak mi nesedí motivace padoucha, přestavovala bych si to víc psychologicky propracované. Nicméně detektivka neurazila, jen slogan "Senzace mezi krimi" mi připadá dost nadsazený.

Olous1
16.12.2018 3 z 5

Trochu jsem váhala,zda mám knihu vůbec číst(negativní komentáře).Ale šla jsem do toho a po 50 stránce se kniha rozjela.Novinář Henning mi přirostl k srdci...i jeho osud.Za mě doporučuji.

DuncanIdaho
18.11.2018 3 z 5

Ze začátku nic moc, o nic tam nešlo. Později se to rozjelo na průměrnou detektivku. Není to nějak závratné dílo, ale není to ani propadák. Rozhodně se to dá číst. Jak už tu někdo psal, na severskou detektivku to není úplně ono, ale já si další díly přečtu.

Tabby
13.06.2018 4 z 5

Pěkná detektivka tentokrát z pohledu novináře v internetovém časopisu.
Hlavní postava Hanning mi přirost k srdci svojí povahou a svým osudem , který jsme po celou knížku zjišťovali.
Knížka měla spád, v určitých momentech byla knížka napínavá a konec mě donutí půjčit si i další díl aby jsem zjistila co a jak se Hanningovi stalo v minulosti. :)

hanulka26
31.12.2017 4 z 5

Četla jsem už druhý díl této série (Fantomová bolest) a líbil se mi tak, že jsem si koupila celou sérii a začínám znovu od začátku.První díl je oproti druhému trošku slabší, ale pro mě stále nadprůměr současné krimi-

ddkk
19.11.2017 3 z 5

Ne každý norský autor detektivek je borec ... tentokrát jen za tři...

jendoslav
24.01.2017 2 z 5

V rámci seveřanů nudný podprůměr, další díly série rozhodně ne.