Fantomová bolest

Fantomová bolest https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164537/bmid_juul-henning-fantomova-bolest-E9v-164537.JPG 4 132 28

Henning Juul série

"Pokud zjistíte, kdo to na mě ušil, řeknu vám, co se stalo v den, kdy váš syn zemřel." To je zpráva, již detektivní reportér Henning Juul obdrží od zločince a nyní vězně jménem Tore Pulli. Ten byl pravomocně odsouzen za vraždu, přestože vytrvale prohlašuje, že ji nespáchal. Poznat pravdu pro Henninga nikdy nebylo důležitější. Když pak Pulli při natáčení televizního interview náhle zkolabuje a zemře a záhadný incident je prohlášen za "náhlé úmrtí", Juul se pevně rozhodne proniknout do tajemných událostí mnohem hlouběji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Fantomsmerte , 2011

jprst
03.04.2022 3 z 5

Nic mimořádného, prostě standardní krimithriller s patřičnou dávkou napětí, který jsem spokojeně přečetl, ale v paměti mi dlouho nezůstane.

Ptaca
05.06.2021

Dobrá knížka. Občas bych uvítal trochu zrychlení děje ale začínám chápat, že to je patrně Engerův styl.

DvěTéčka
26.05.2021 5 z 5

Oproti prvnímu dílu, druhý mi přišel o hodně lepší :)

ydnac
01.09.2020 5 z 5

Dobré čtení, doporučuji :-)

iveta3689
25.04.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé. Osobní linka je tak akorát popsaná, neruší to děj, spíše ho doplňuje.

olívoil
28.11.2019 5 z 5

Miluju "severské" krimi, tahle je ještě ke všemu jiná v tom, že hlavní postavou je detektivní novinář...……...těším se na další knihy tohoto autora

happy-smile
02.11.2019 4 z 5

Kniha má stejné (pomalejší) tempo jako předchozí díl. Kvalitativně hodnotím tak stejně. Tentokrát se autor ještě více věnuje Henningovu životu, tragédii, která ho před lety potkala. Komu se líbil první díl, ten nebude zklamán.

alois.randa
11.02.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, chvíli mi trvalo se začíst s ohledem na sled událostí a vyznat se v severských jménech, pak to ale nabralo spád, závěr na hřbitově mě však úplně nenadchl

Edlik
07.06.2018 5 z 5

Oproti prvnímu dílu velký posun! Příběh chytne a nepustí a je krásně zamotaný. Hned začínám další díl.

ddkk
19.11.2017 4 z 5

Po zkušenostech s Kamenným deštěm jsem vlastně nic moc nečekala. A vida, dočkala jsem se. doporučuji.

konformita
24.05.2017 3 z 5

Ono to bylo dobré, rozhodně si přečtu další díla autora. Ale něco podstatného tam chybělo. Ani špetka napětí. Musíte si to přečíst a udělat vlastní názor. Já totiž asi ani žádný nemám.

ArwenAragorn
21.05.2017 5 z 5

Jsem knihou příjemně překvapena. Henning Juul je sympaťák a když se rozhodne pátrat na vlastní pěst, natře to i policii. Nebudu určitě váhat přečíst si od autora další knihy.

bigben
12.03.2017 4 z 5

Ach ta severská jména...jinak dobrá detektivka.

Patapuf
14.01.2017 4 z 5

Trošku sem se za začátku ztrácel v jménech... všechno mi to přijde jako když máte smůlu ve scrabllu na písmenka... potom co si vyjasníte, kdo je kdo už to připomíná jízdu na skluzavce... do konce sem netušil, kdo je pachatel, tak tohle jednoznačně velké plus... jediná výtka je zakončení... nemám rád otevřené konce, takže tajně doufám, že v pokračování autor naváže...

davas
12.06.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha,která si dle mého názoru zaslouží mnohem více %.Za mne 5 hvězd a doporučení

Danuše7
30.04.2016

Napínave az do konce, už se těším na další díl.

kilometr
27.04.2016 4 z 5

Hodně dobrá kniha do momentu,kdy jel Juul,ten starej vůl s motyčkou na hrobeček,vykopat tam sekyrku,potom dostal lopatou a volali mu sanitku.70%.

Evus
19.04.2016 4 z 5

Kniha mě bavila více než předchozí díl, nepřipadala mi tak "přitažená za vlasy", i když i tady byl ten konec trochu šílený. Ale to už je asi doména severské krimi.

Danago
03.02.2016 5 z 5

Výborná knížka, úžasně napsaná, zajímavá zápletka, čtivá... Opravdu dobré krimi :-)
Je dobré číst knížky postupně od 1. dílu, vedlejší zápletka navazuje díl od dílu.
Hlavní příběh je vždy samostatný a vyřešený.

Nunynka
14.01.2016 3 z 5

Jsem z té knihy nějak zmatená. Byla jsem natěšená,protože obálka i obsah slibovali dobrou detektivku,ale nějak jsem se nezačetla. Pořád jsem myšlenkami odbíhala jinam a pak jsem musela pořád přemýšlet kdo je kdo. A konec mě taky nenadchl. Vrah tam ve finále nehrál žádnou důležitou roli,takže ani hádání kdo je vlastně vrah nestálo za to. Prostě průměr.