Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka a asistenční jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/bmid_justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 5 276 91

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

Mayaotzin
11.02.2018 5 z 5

Opravdu povedená knížka s nádhernými ilustracemi :-)

skautkapuding
06.02.2018 5 z 5

Kouzelná knížka s nádherným designem a ilustracemi. Myslím si, že to není knížka jen pro děti, ale i starším pomůže uvědomit si, že ke šťastnému životu je občas potřeba snít. Při čtení jsem si vzpomněla na malého prince a v obou těchto knížkách jsem našla něco, co mají společné.

kaja_scw
27.01.2018 4 z 5

Kníhu jsem musela mít doma kvuli tomu jednorožci.Kniha je opravdu užasná svým příběhem a ty kresby OMG!!!

Hoshi
20.01.2018 5 z 5

Ze všech stan jsem slyšela samou chválu na kouzelně čtivý, odpočinkový příběh s krásným grafickým zpracováním, který nadchne děti i dospělé. A opravdu celá kniha je tak kouzelná a plná fantazie, až lituji, že jsem ji přečetla tak rychle. Budu se k ní velmi ráda vracet.

Chytuš
13.01.2018

Knížku jsme ani pořádně nezačali číst, proto nehodnotím hvězdičkami. Na základě nadšených komentářů jsem se na ní hodně těšila a za sebe musím říct, že je vizuálně, textem i příběhem opravdu krásná, ale bohužel rozhodně ne pro kluky (alespoň ne pro ty moje - když jsem jí donesla domů, dívali se hodně podezřívavě nejdřív na knížku a pak hned na mě, jestli to opravdu myslím s tou četbou vážně)... Pokud bych měla ve věku synů holčičky, věřím, že by byly nadšené! V našem případě ale bohužel zklamaně odnesu zpět do knihovny a věřím, že některé holčičce 8-9 let udělá radost...

Coucouha
30.12.2017 5 z 5

Krásná pohádka nejen pro děti.

Leenah
13.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, hrozně moc jsem si ji užila a už přemýšlím, komu z dětí přátel bych ji pořídila k Vánocům. Nádherné obrázky a příběh se skvělým nápadem a hlubší myšlenkou. Je to jedna z nejkrásnějších knih v mé knihovně (a oceňuji i zajímavý formát).

Antonella
16.11.2017 5 z 5

Mně se moc líbila kresba.Byla to moc krásná kniha s Justýnkou a Hubertem a spoustou fantazie.

Vesmich
07.11.2017 5 z 5

Holčička s přiznaným podpůrným opatřením, kterého se jí dostalo na lékařský předpis. Příběh velmi moderního střihu. Krátký – dalo by se z toho vyvařit mnohem, mnohem víc, přesto se autorka ukáznila. Nápaditý a velmi současný. Ilustrace jsou z kategorie absolutní bomba a celá grafická úprava knihy uspokojí i hodně náročného sledovače dětské literatury.

Malýmedvěd
29.10.2017 4 z 5

Moc krásná kniha. Podle mne musí uchvátit každého čtenáře, malého i velkého. Ilustrace krásně sledují text příběhu. Výborná knížka pro druháka a třeťáka, ale i starším dětem a rodičům, se podle mne, bude líbit.

Jako šťoura a milovník čísel, musím ubrat jednu hvězdu za malé "očerňování" matematiky.

"Justýnka je tu poprvé
a neumí mluvit v rýmech,
léčím ji, neb se nevyzná
ve svých splínech.
Patří k těm dětem,
co jsou radši samy,
zavřené v pokoji
s matematickými tabulkami."

Jako by snad bylo něco špatného na tom, číst si v logaritmech :) co já jako kluk si vyhrál s matematickými řadami :)

Autorka to na druhou stranu hned v vzápětí trochu narovnává.

"Justýnko, počty jsou
krásná a vznešená věda,
avšak milá, vzletná slova -
ta jsou vážně třeba!"

Stačilo by přidat slovo "také" a hned by to bylo přesné vyjádření. Já vím, pak by se naboural ten verš.

Ta knížka je moc pěkná, tohle je jen drobnost, ale nemohl jsem si pomoct.

Nixa
17.10.2017 5 z 5

Nádherný příběh! A z těch ilustrací jsem byla nadšená. Určitě jsem jednorožce nečetla naposledy :) Doporučuji jak pro děti tak i pro dospělé.

hana2111
02.10.2017 4 z 5

Krasna kniha s jeste krasnejsimi ilustracemi. Rozhodne se zde najde par hlubsich myslenek a jsem zvedava, jak na me kniha bude pusobit po nejakem case pri opetovnem cteni... :)

tanuki
20.09.2017 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena asi především proto, že mám také dceru Justýnku, navíc ve věku, který je pro četbu tohoto příběhu naprosto ideální. I nelenil jsem, navštívil knihovnu a přinesl ji domů. Dcera výskala radostí, kterou kazilo pouze to, že jsme zrovna vyráželi na víkend do kempu a na čtení nebyl ten správný čas. Knihu si ale vzala do auta, kus přečetla cestou tam, kus při deštivém dopoledni a zbytek cestou zpět. Líbila se jí tak moc, že jsem si ji aspoň otevřel. A když už jsem ji otevřel, tak jsem začal i číst a pak už nemohl přestat.

Krásné ilustrace kongeniálně doplňují příběh o potřebě fantazie, která činí život pestřejší a zábavnější. S holčičkou Justýnkou a jednorožcem Hubertem zažijeme několik neobyčejných příběhů, do kterých je nenápadně vloženo pár zapamatováníhodných poučení, někdy snad až s nádechem východních filosofií. Nebo je to prostě jen obyčejná česká pohádková moudrost, která má přece dlouhou tradici :o) Každopádně je to zábava. Držet tuto knihu v rukou, listovat si jejími stránkami a prohlížet si obrázky je velmi příjemné.

Márinka
09.09.2017 5 z 5

Krásný příběh, krásné ilustrace. Tuto knihu bych předepsala všem :)

witiko
07.09.2017 3 z 5

Krásně ilustrovaná knížka, kde je fantazie, humor i pár opravdu pěkných moudrostí. Je to knížka hodně holčičí, ne námětem, ale způsobem, jak je napsaná. To jsem viděl na synovi, že ho zas až tak moc nebere, protože tam trochu schází napětí, tajemství a dobrodružství. Jinak moje děti špatně snášejí loučení s vymyšlenými nebo fantazijními kamarády (takhle končí celá řada knih), takže i tuhle oplakali. Nechápu, proč i tady to musí být tak smutně podané. Smysl příběhu je přeci v tom, že stačí zavřít oči a rázem jsme v říši fantazie, proč tedy zase to srdceryvné loučení? Takže pěkné, ale vyložené nadšení se nekonalo.

simona5r
07.09.2017 3 z 5

Krásné ilustrace. Samotný příběh už je trošku slabší, čekala jsem více fantazie. Pro děti mi přijde, že se tam vyskytují hodně slova a slovní obraty, která nepochopí a bude nutné často vysvětlovat.

Véča
29.08.2017 5 z 5

Po přečtení této krásné knížky budete chtít mít i vy svého asistenčního jednorožce! Doporučuji všem věkovým kategoriím!

broskev28
11.08.2017 4 z 5

Přidávám se ke všem nadšeným komentářům - zajímavé nápady a nádherné ilustrace! Postava, která mě nejvíce oslovila a pobavila, nebyla sice Justýnka, ale tatínek, ale to snad nevadí . . .
Zaujalo mě především úvodní věnování; i moje děti zcela změnily můj způsob vnímání světa, s nimi jsem - zase po mnoha letech - objevila relativitu času a zemi Fantazie. Jen jsem jim zapomněla poděkovat, což hodlám rychle napravit!
A stejně tak děkuju oběma autorkám za řeku slov a fantastické ilustrace.

Eorin
22.07.2017 5 z 5

Nádherná, opravdu smysluplná, laskavá a pro děti mohu jedině doporučit. A nad to ty ilustrace! Hotová nádhera

Jizi
13.07.2017 5 z 5

Pokud nevíte, co pořídit jako dárek pro (spíše) slečnu (ale nediskriminujme!) od 0 do ∞, nehledejte dál, Justýnka a Hubert okouzlí každého.
Krásný, originální příběh pro malé čtenáře doplněný úžasně půvabnými ilustracemi, který se nesnaží být za každou cenu "cool" nebo "drsný", má logickou zápletku a milé vyústění - na rozdíl od mnoha jiných aktuálních dětských knih, malé potěší a pobaví a velké pohladí po duši.

pro děti česká literatura jednorožci pro děti od 7 let

Kateřina Pantovič
česká, 1989
2023  87%Kdo se postará o Annu
2017  93%Justýnka a asistenční jednorožec
2023  78%Josefíně všichni lžou
2023  91%Mína a náhodní kolemjdoucí

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v