Justýnka a asistenční jednorožec

Justýnka a asistenční jednorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343587/bmid_justynka-a-asistencni-jednorozec-5pH-343587.jpg 5 274 91

Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za pouhých šest dní naučí věci kolem sebe vidět úplně jinak – najednou je svět kolem ní barevný, plný dobrodružství a zážitků.

Ladis777
Ladis777
29.12.2021 5 z 5

Konečně kniha pro děti, která z nich nedělá debily, nesnaží se o "jednoduchý jazyk", protože jsou malí, tak pro ně budeme psát jak pro debily, příběh je promyšlený, nesnaží se do sebe uměle narvat všechnu bolest světa apod. Za mě díky moc.

Štěpinambura
Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Kateřina Pantovičová je fenomenální autorka. Ani slovy se nedá její úspěch s touto knihou popsat. Je to špičková četba a doporučila bych ji snad úplně každému.

DK197
DK197
12.08.2021 5 z 5

KNIHA: Tato knížka vás okouzlí - titulní stranou, ilustracemi i nápaditým milým příběhem. Tohle chcete číst (nejen) dětem. Jsem nadšená. Doporučuji všemi deseti. Netřeba více slov.

CervenaVeronika
CervenaVeronika
31.07.2021 5 z 5

Velmi milá a krásná knížka o fantazii a určitě nejen pro děti.

Munchkin451
Munchkin451
26.07.2021 4 z 5

Originální nápad. Přečtu svojí malé sestřence.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
12.07.2021 5 z 5

Krásna kniha, sama som bola prekvapená, ako veľmi sa mi páčila. Krásny príbeh o dievčatku Justínke, ktoré stratilo fantáziu. Opäť bonus-veľmi pekné ilustrácie. Čítala som ju deťom v škôlke, veková kategória 4-5 rokov a veľmi ich zaujala. Odporúčam :)

poetree
poetree
27.03.2021 5 z 5

Jsem nadšená, krásné ilustrace i příběh.

veronika1769
veronika1769
19.03.2021 5 z 5

Tuhle krásnou knihu mi manžel pořídil, protože jsem milovnice jednorožců a v koutku duše jsem stále dítě. Četli jsme si ji spolu a byl to opravdu kouzelný zážitek. Příběh se mi moc líbil, pro děti jsou plus velká písmena, knížka se dobře čte. Ilustrace jsou nádherné a myslím, že hodně dětem se bude líbit. Konec příběhu mě upřímně dojal a ukápla mi i slzička.

Daněla
Daněla
15.03.2021 5 z 5

Jelikož máme doma Justýnku, tak tato kniha u nás nesměla chybět. Byl to krásný dárek ke křtinám a čteme ji asi od jednoho roku. Stále frčí. asi proto, že fantazie u nás nikdy nechybí :-)

Jessie_K
Jessie_K
04.02.2021 5 z 5

Knihu jsem koupila své dceři k Vánocům, především kvůli jejímu obalu, ale nečekala jsem, že i samotný příběh bude tak povedený. Je to milé, srdečné.. Nevím, nenašla jsem nic, co by na této dětské knížce bylo špatně. Dcera dokonce i slzičku uronila, když se nakonec hlavní postavy loučí. K tomu všemu originální ilustrace od Lény. A určitě zaujme i některé dospělé jedince. :-)

gretl74
gretl74
27.01.2021 5 z 5

Po delší době zase jedna krásná dětská knížka. Přečteno společně s osmiletou dcerkou, které tedy fantazie nechybí ani náhodou, spíš dost přebývá ,) Ději nemám co vytknout - bylo to milé, neotřelé, moderní a přesto pohádkové, vtípky potěší děti i rodiče, moc pěkná grafická úprava i celkové provedení knížky.

bea.mari
bea.mari
01.11.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILERY
Bylo to o tom, že Justýnka měla akutní nedostatek fantazie, proto jí maminka pořídila jednorožce jménem Hubert, protože ho doktor předepsal. Poprvé ji Hubert zavedl do země, kde se mluvilo ve verších. A potom ji vzal do malovaného světa, potom na planetu Fantazie, kde prošli pralesem nesmyslů. Viděla tam židli, co měla křídla. A potom šli do domu vymyšlených kamarádů a tam se setkala se svou kamarádkou, která byla vymyšlená. Jmenovala se Klárka. Tak si s ní Justýnka hrála na zahradě a pak zavedla Justýnku do žlutého domu, kde uviděla úplně stejnou holčičku jako je ona. Ta byla vymyšlená jedním klukem ze školy. A potom byla kapitola, která se jmenovala Justýnka, Jonatán a jabloň. V té kapitole se seznámila s Jonatánem a stali se přáteli a Justýnka ho pozvala k sobě domů, kde vyrostla na její jabloni dvě první jablka. Hubert už tam nebyl, protože zůstal na planetě Fantazie se svou rodinu.

Alíša236
Alíša236
26.07.2020 4 z 5

Kniha se k nám dostala trochu neplánovaně, ale zaujala obě děti. Mě se moc líbí ilustrace, ale příběh byl také fajn a děti ho chtějí číst opakovaně.

desejka
desejka
11.06.2020 5 z 5

Nádherná knížka s pěkným a čtivým příběhem. Moc jsme si ji s dětmi užili a ty ilustrace jsou úžasné

petra3763
petra3763
30.04.2020 5 z 5

Krasna knizka pro deti 5+, pro holky i kluky. Krasne ilustrace. Prijemne cteni pro rodice.

Runningdog
Runningdog
24.04.2020 5 z 5

Nejkrásnější dětská knížka posledních let. Stojí za to i jako audiokniha. Měli jsme audio první a jak to měli kluci naposlouchané, tak si čtení užili ještě víc. Už předem se těšili, co přijde, komentovali to, chechtali se. Velmi doporučuji v obou podobách.

Mojepočteníčko
Mojepočteníčko
23.01.2020 5 z 5

Justýnku jsem si vyhlédla už když vyšla, ale strhla se kolem ní taková PR lavina, že mě to jako obvykle od pořízení odradilo.
Před Vánoci jsem si ale udělala radost a pořídila si ji pro chvilky vánočního klidu a pohody.
Ilustrace jsou skutečně překrásné, příběh samotný mě velmi překvapil. Hodnotím plným počtem hvězdiček a řadím mezi dětské poklady mojí knihovny :-)

wiix
wiix
04.11.2019 5 z 5

Okrem toho, že ilustrácie boli dokonalé, spracovať tému: deti bez fantázie, je také aktuálne a podnetné. Skvelé.

engai
engai
10.07.2019 1 z 5

Překousali jsme prvních několik stránek, ale ničím mě ani dcerku knížka nezaujala. Spíš znechutila. Očividně je pro jinou skupinu čtenářů. Pro mě je důležitá hlavně podstata příběhu a co si z něj čtenář do života odnese. A tady jsem žádné velké poselství neviděla. Navíc mě vytáčelo chování hlavních hrdinů, kteří se ani na okamžik nezamysleli nad svým jednáním: Maminka má zdravou dceru, která je spokojená a nic jí nechybí. Ale pan doktor usoudí, že tomu tak není, že dceři přece jen něco chybí - fantazie. Přestože dcera bez fantazie žila dlouhá léta, běží maminka přes celé město, aby stihla vyzvednout lék ještě před zavíračkou (jako by šlo o život)... Z lékárny si odvádí lék v podobě koně, tedy jednorožce, kterého nemá doma, kde ustájit, čím krmit,... Přestože to celé rodině komplikuje život, nikdo se ani na okamžik nezamyslí nad tím PROČ. Proč potřebuje dcera fantzii? Ona o ní nestojí. Je se svým životem spokojena a jednorožce nechce. Ale protože pan doktor řekl, nacpou Justýnce jednorožce... a Justýnka může zakusit extázi ve světě plném fantazie...
Možná jsem na tom podobně jako Justýnka a potřebovala bych jednorožce, abych dokázala ocenit tuto pohádku. Možná mám naopak příliš bujnou fantazii a vymýšlím si něco, co tam ve skutečnosti není. Možná vidím něco, co ostatní přehlíží.
A možná vás můj komentář rozčílil. Je-li tomu tak, zkuste se sami sebe zeptat PROČ? Proč se tak zlobíte? Proč tak špatně snášíte jiný názor? Možná pak odhalíte a vyléčíte něco, co vás už dlouho trápí... A nebo můžete běžet do lékarny pro něco na uklidnění. V tom případě se pak omlouvám.

Karinka2012
Karinka2012
01.05.2019 5 z 5

Kniha vypráví o tom, jak holčička jménem Justýna se neustále nudila. Jednoho dne se maminka rozhodne dojít do lékárny a zeptat se na léky proti nudě. Maminka však dostane něco neobvykle zvláštního. Více se dozvíte v knize. Doporučuji. Krásný milý pohádkový příběh se šťastným koncem.

pro děti česká literatura jednorožci pro děti od 7 let

Kateřina Pantovič
česká, 1989
2023  87%Kdo se postará o Annu
2017  93%Justýnka a asistenční jednorožec
2023  78%Josefíně všichni lžou
2023  91%Mína a náhodní kolemjdoucí

Kniha Justýnka a asistenční jednorožec je v