Justina aneb Prokletí ctnosti

Justina aneb Prokletí ctnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88331/mid_justina-aneb-prokleti-ctnosti-57Y-88331.png 3 244 49

Tuto knihu nešťastného markýze lze číst na několik způsobů. První se nabízí sám od sebe a traduje se již po staletí: lechtivé čtení, literární afrodiziakum pro uvadlou fantazii, jež obvykle předbíhá uvadlost mužskcých i ženských těl. Také jako detektivku, i když čtenář, odkojený rafinovanostmi našeho věku, uhodne již po prvních stránkách, že se na tomto přehledném jevišti sešly dvě osudem rozdělené sestry. Také jako dokument doby, vypovídající o podivných mravech společnosti, v níž se svářela a opět smiřovala morálka s vilností, zbožnost s rouháním, modlitba duše s nestoudnou vášní vášní těla. A také a zejména jako filozofický traktát, který náš autor přioděl rouchem děje, rouchem, jež ostatně v souladu s obsahem spočívá častěji na zemi naž na jednajících osobách.... celý text

Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: , Adonai

La Nouvelle Justine ou les Malheurs de la vertu , 1791

Twinny
28.12.2018 3 z 5

Při jedné návštěvě knihovny jsem si řekla, že bych si měla vybrat i jiné knihy, než ty co mě na první pohled zaujmou. Tak jsem napochodovala k jednomu regálu a poslepu si vybrala. Až doma jsem zjistila, že jde o porno z osmnáctého století. Není to žádné veledílo, ale docela mě to bavilo.

mosem
22.11.2018 odpad!

Nejsem puritán, a erotické/pornografické scény by mně nevadily, pokud mají smysl. I násilí je přijatelné, pokud není samoúčelné. Ale jejich kombinace v tomto díle byla i na mne moc. Filozofie, morálka, hlubší smysl mně unikaly, a nejak jsem je ani náznakem neobjevil. V tomhle případě palec dolů...i když nevím, jestli označení "hrůza" není příliš eufemistické. A to říkám i s vědomím, že celkové hodnocení je zde poměrně vysoké.

Barbiti
03.08.2018 4 z 5

V knize můžete kromě detailně popsaných sadistických orgií najít i něco, co jsem nečekala - myšlenku. Tohle zjištění mě docela příjemně překvapilo. Opravdu nebylo těžké propadnout ději a dočíst knihu do konce, i když místy jsem se musela smát, když ta chudinka po stopadesáté narazila na nějakého "slušňáka" a po stopadesáté skončila ve stejných sračkách jako předtím. Blesk na konci byl adekvátní. Bez něj by de Sade myšlenku díla setřel. Ale upřímně, bez těch prasáren by po tom stejně nikdo z nás nesáhl. Smekám před de Sadeho odvahou tohle vydat. Na tu dobu fakt síla.

paulinschildie
15.05.2018 4 z 5

Ačkoli se se Sadeovou filosofií absolutně neztotožňuji, přiznávám se, že příběh Justiny mě dostal a na konci jsem uronila slzu. Chudák holka! Ale znova to číst fakt nechci.

Disinka
19.01.2018 5 z 5

Tak tahle kniha od Markyze se cetla dobre a lehce... jen jsem necekala takovy konec a vlastne si ani nejsem jista ktera ze sester dostala bleskem

Petroff
31.08.2017 4 z 5

BDSM porno... V postpubertálním věku velice bavilo!!

memphisz
26.06.2016 4 z 5

Když se v mládí osiřelé chudé sestry Julietta a Justina rozhodovaly co dál se životem, Julietta zvolila život v domu neřesti a postupně se propracovala k bohatství a šlechtickému titulu. Za to ctnostná Justina se rozhodla žít cudný život a nikdy nespáchat nic proti přikázání Boží, za to se jí v životě dostávalo jen bídy, bití, znásilnění a sexuálního zotročení. Čím více byly jí potkávané osoby blíže Bohu, tím s ní zacházely krutěji a zvrhleji. De Sadeho představa o nevyhnutelnosti prozřetelnosti a přiznání božího původu všem špatnostem a zlu.

Hecate23
17.05.2016

Tuto knihu jsem poprvé četla někdy v 17 samozřejmě hlavně kvůli tomu sexu a abych se tím pak mohla chlubit před klukama. Nechápu to, ale docela to na ně zabíralo. Teď už jsem ale velká, tak se chystám Justinu přečíst znova a udělat si na ní nový (možná dokonce dospělý) názor.

lapagerie
15.04.2016 3 z 5

Proč ne? Na rozdíl od 120 dnů Sodomy jsem dočetla do konce :)

Eneo
02.04.2016 4 z 5

Nepochopila jsem celou tu nesnášenlivost ohledně Sadových děl. Vždyť je to psané lépe jako polovina literatury vydávané dnes. Samosebou, jádro pudla je trošku off-topic, ale nežijeme přece v 17.století. Někdo píše o pěstování brambor, někdo zase o sadistickém počínání.

Elisis112
30.03.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější a nejmilejší Justina, na kterou nedám dopustit. Pravda, člověk se musí pohybovat na trošku jiné úrovni vnímání, aby de Sadovu filozofii pochopil a náležitě ocenil. Drtivá většina lidí na to prostě nemá buňky a i kdyby si Justinu desetkrát přečetli, nepochopí její hluboký metaforický význam.

majklp
13.11.2015 5 z 5

Mám rád všechny ty sešitky vydané počátkem 90. let. Je z toho dodnes cítit duch doby - překotné vydávání všeho, co bylo za socialismu tabuizováno. Jinak dílko jako takové je čtivé, což rozhodně nelze říct o mnoha jiných dílech té doby. Jinak tedy v líčení zvráceností nedostižný autor

JohnMiller
08.03.2015 4 z 5

Tak už teraz aspoň chápem prečo sa po Markýzaovi De Sadem pomenovalo sexuálne trýznenie sadizmus. Pri poviedkach ktoré vyšli u nás v roku 2009 a obsahovali príbehy ktoré boli oficiálne vydané ešte za jeho života som si však taký istý nebol. Boli to "rozprávky" drsné, to hej, ale až príliš metaforické. Ale pri Justine nič takého nehrozí. Do rúk sa mi dostala verzia ešte so staročeštinou z roku 1932 takže mi chvíľku trvalo kým som nabehol na prekladateľov jazyk ale keď sa to stalo dozvedel som sa o takých prasačinách o ktorých som nevedel že existujú. De sade si nedáva servítku pred ústa, možno iba vtedy keď je na servítke trocha trusu či semena, všetky zvrhlosti tu do posledného detailu opisuje... Homosexualitu, orgie, zoofíliu, pedofíliu, masochizmus, rôzne druhy zvrhlých úchyliek... Všetko čo si len človek dokáže predstaviť... alebo ani nie. čitateľ sa nachádza iba v štvrtine a už si v duchu hovorí... To dievča musí mať už teraz nesmierne zohyzdené telo... A verte mi, že má a to je iba začiatok....4,5*.

MarkétaLore
21.10.2014

Tak jako čtivé to bylo, a pochopila jsem co je to anální sex. Filosofie v tom není. Nedoporučuju. Je spoustu jiných hezkých knížek. Pokud potřebujete vysvětlit svému pubertálnímu dítku, že když ho nějákej blázen chytne a zavře i tohle se s ním může dít, no prosím. já z toho mám díky této knížce panickou hrůzu doteť.

Ladys
28.09.2014 3 z 5

Literát sice nejsem, ale spíš mi připadá, že de Sade chtěl ve své době hlavně šokovat. A upřímně. Tenkrát, v mých asi 16-17ti letech jsem si to koupil hlavně kvůli až pornoscénám.
Možná bych si to měl přečíst zas.

helmiczka
08.08.2014 1 z 5

V knihe som nic hlboke nenasiel. Okrem, pravda, niektorych telesnych otvorov.

jiri77
06.07.2014 5 z 5

Kniha která se dá přečíst na jeden zátah. Kniha mě mile překvapila ,jak dějově ,tak filozofií Markýze de Sada. Shrnul bych ji do přísloví - ,,dobrý skutek bude po zásluze potrestán''.

yueh24
11.10.2013 1 z 5

Bída, bída, bída... brak největšího kalibru... nebo mi tam něco prostě asi uniklo, když čtu jiné komentáře. Pro mě naprostá ztráta času.

Rhona
04.07.2013 4 z 5

Knižní porno plné análního znásilňování. Zajímavá filozofická myšlenka podaná de Sadovým osobitým způsobem.

čohynka
25.06.2013 5 z 5

Přečetla jsem ji na jeden zátah, chvílemi dokonce se zatajeným dechem... Překvapila mě, vyprávění mě vtáhlo do děje, nenudila jsem se u ní.. Podruhé už ji číst sice nebudu, ale určitě na ni jen tak nezapomenu - jedna z mnoha knížek, které mi po přečtení něco dají...