Justina a Julietta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Justina a Julietta je dílo španělského komiksového kreslíře Raúla Cácerese, které ve španělském originále vyšlo v červnu roku 2010 v nakladatelství Viaje a Bizancio. Tento 142 stránkový komiks vznikl jako adaptace nejkontroverznějších děl Markýze de Sade „Justina čili prokletí ctnosti“ a „Julietta čili slasti neřesti“. V komiksu se střídají epizody ze života obou sester Justiny i Julietty, v obou případech je vypravěčem Julietta. Prvních pět kapitol vyšlo v časopisu Wet Fetish, pokračování ve Wetcomix (časopisech vycházejících v nakladatelství Megamultimedia). Série vycházela až do 16. Kapitoly než byla „cenzurována“. Raúlo Cáceres nám díky své "Justině a Juliettě" ukazuje Sadeho ve světle dnešní doby, tělesnějšího a cyničtějšího, zrůdnějšího a opravdovějšího. Představuje nám autora ve své podstatě, bez výsad, bez přesvědčení, Markýze de Sade pouze pro dospělé… Raúlo Cáceres nás prostřednictvím Markýze de Sade zve na cestu poznání, utváří nám před očima obrácený svět, kde černé je bílé, co bylo nahoře, spatřujeme dole a spravedlnost je nespravedlností… všechno je nám podáno v té nejsyrovější, nejskandálnější podobě. Bezesporu se nabízí otázka proč? Protože, jak říká Markýz de Sade: „Jen pokud důkladně poznáme dobro i zlo a máme tu možnost je porovnat, jsme opravdu schopni je od sebe bezpečně rozlišit. Jak ve smečce vlků rozpoznáme toho nejkrutějšího? A který svatý konal největší dobro“? Seznámíme se s Justinou, dívkou, která si prožije všechny možné druhy ponížení. Po všech útrapách její důstojnost zůstává nedotčená, můžeme na ni být hrdí, anebo již nedokážeme uvěřit ctnosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402281/justina-a-julietta-2xp-402281.png 3.728
Žánr
Literatura světová, Komiksy, Erotika
Vydáno, Argo
Orig. název

Justine y Juliette, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Justina a Julietta

Přidat komentář
Set123
09. května

Inu, markýz de Sade je velice zajímavý autor, jehož dílo je protknuté jistou morbidní filozofií – sic morbidní, nikoliv nezajímavou -, se kterou souhlasit můžeme, či nikoliv. Oproti filozofii bych tvrdil, že erotično je cosi, co se markýzi obloukem vyhnulo a nikdy to s ním nepřišlo do kontaktu, v čemž se nezlepšil ani komiks. Možná to u de Sada ani není možné.

Cáceresovy výtvory jsou celkem pěkné a práce s panely zajímavá, ale například s lidskou anatomií by se měl poněkud lépe obeznámit. Při práci s ženským poprsím by si měl také projít fungování gravitace.
Jinak bych tvrdil, že kresby samotné pěkně zobrazují onu neerotickou brutalitu de Sada; to pro mě důležitější v de Sadově díle, ale postrádají. Právě onu filozofii. Z filozoficko-sexuologického díla se stalo prachsprosté porno, které ani to co dělat má, nedělá dobře.

Nejsem z tohoto díla všeobecně vůbec nadšen, přes to – nebo právě proto -, že mám Juliettu rád. Nejspíše také nejsem objektivní, protože komiksy jsou věc, které se obecně vyhýbám a nemohu tedy soudit v nějakém validním měřítku. Váhám nad dvěma, nebo pouze jednou hvězdou. Jednu hvězdu však dávám nerad a nejspíše bych tím znehodnotil kresby samotné, dávám tedy dvě.

P.s.: Zasmál jsem se u býčího penisu. Pan kreslíř by si měl možná zjistit jak věci vypadají a až poté kreslit. Já si to u této strany zjistil. Ne. Pan Cáceres se vážně netrefil.

encyklopedie
05.11.2019

nejsem vyznavač brutus sexu, ani žádných pochybných praktik ....mám rád něžný sex....
ALE, je tu zase to ale ....v knihách, komiksech, filmu může být této dávky přehršel ..... vůbec mi to nevadí ..... nejsem prudér ani náboženský fanatik, kterým se už při vyslovení jména de Sade postaví chlupy i na spodním podbradku!
A tu jsem se nejvíc pobavil u věty : "Jeho komiks šokuje, provokuje a nabízí čtenáři, aby si trýznění nešťastné Justiny náležitě užili. A to já rozhodně nechci." .... co chce pisatel/ka je úplně jedno. Komiks /a kniha/ je takto napsaná a takto je prezentována....
Kresbu jsem si vychutnal, příběh je podle knihy upraven do komiksů /s čímž naprosto souhlasím!/ Kniha je kniha, komiks je komiks ...a tak nezbývá než zase něco ohodnotit
......šup sem, šup tam a je tam 100%


Angiee88
28.09.2019

Uffff, chvilema masakr. Justina a její nevinnost dostala pěkně zabrat.

Disease
16.09.2019

Trochu de Sadovy "filosofie" sem sice prosáklo, ale jinak je to zaměřené na nepříliš dobře nakreslené SM scény. Ne že by autor neměl zvládnutou techniku, ale nějaký ten kurz anatomie by neškodil.

Norri
28.07.2019

Kresby Raúla Cácerese jsem už před nějakou dobou zaznamenal na internetu a docela se mi líbily. Poprvé naživo a v komiksu jsem je viděl až v této knize. Jeho kresba je pěkná a líbí se mi jeho občasné zaměření se na detail. Jeho jeho práce s panely je zajímavá, ale zároveň nepřehledná. Nebojí se experimentovat s tvarem a rozmístěním panelů, ale často jsem se i u obyčejných obdélníkových panelů ztrácel a nevěděl jsem, kterým panelem mám pokračovat.
Horší je to ale se scénářem. Předloha od de Sada je daná a tak záleží na scénaristovi, jak se s tímto kontroverzním dílem vypořádá. A díky tomu, že pár týdnu po téhle knize u nás vyšla stejná látka zpracovaná Crepaxem, tak máme ke srovnávání dobrou příležitost. De Sadovo dílo je otřesné, ale má zároveň poselství, či myšlenku. Polemizuje nad tím, že svět patří těm zlým, zvráceným a nemorálním, a pro ctnost a slušnost v něm není místo. Tím samozřejmě kritizoval tehdejší společnost a nastavoval ji zrcadlo. Této myšlenky se Crepax zhostil skvěle a svým komiksem dráždí čtenářovu morálku a nutí ho nad ní přemýšlet. To se Raúlovi moc nepodařilo. Jeho komiks šokuje, provokuje a nabízí čtenáři, aby si trýznění nešťastné Justiny náležitě užili. A to já rozhodně nechci.

Romanka89
12.07.2019

Sade je moje srdcová záležitost, takže když jsem se dozvěděla, že Justina a Julietta je vydána jako komixová verze, byla jsem nadšená. Knihu jsem si pořídila a jsem unešená. Pro milovníky markýze nezbytná četba.

bazyk21
10.07.2019

zajímavý příběh, pěkná kresba

MinaHawke
04.05.2019

Nebylo to špatné, moc se mi líbila kresba. Příběh o dvou rozdílných sestrách je zajímavý. Jen některé pasáže byly na mě trochu moc.

1