Justina a Julietta

Justina a Julietta https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24987/justina-a-julietta-24987.jpg 3 181 21

Dva slavné texty markýze de Sade, Justina, čili Prokletí ctnosti, a Julieta, čili Slasti neřesti, významným způsobem poznamenaly vývoj světové literatury až do jedenadvacátého století. Jejich české překlady jsou oproti originálům sice značně pozměněné, jejich vliv na českou literaturu však nebyl nijak meší. Obscénní a násilnické sexuální scény tak nejsou zdaleka jediným, co četba těchto textů může i dnešnímu čtenáři přinést...... celý text

Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: , Levné knihy

La Nouvelle Justine ou les Malheurs de la vertu / Histoire de Juliette ou les Prospérités du vice , 1797

knedlik
09.04.2011

Vážně nevím, kolik dát této knize hvězdiček. Čte se téměř sama, ačkoliv tam v podstatě neustále jen někoho sexuálně znásilňují a týrají a zábíjí nevinně žebráky. Řekla bych, že je to skvělý odraz společnosti dané doby. Po přečtení Justiny jsem musela zkonstatovat, že má autor buď vážně zvrácený smysl pro humor anebo opravdu velmi svérázný a specifický způsob, jak sdělit lidu, že žít ctnostně se opravdu nevyplácí. Přesto obdivuji jeho fantazii, ačkoliv se mnohdy různé zvrhlosti opakují. Myslím, že je to určitě dílo, které stojí za přečtení, ač nějaké rozšířenější vydání (myslím rozšířenější o filozofické pasáže) by mohlo být snad lepší volbou.