Jen jeden rok

Jen jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208073/bmid_jen-jeden-rok-PIq-208073.jpg 4 294 56

Když se Willem probere z bezvědomí, vůbec netuší, kde je. V Praze? V Dubrovníku? Anebo snad doma v Amsterodamu? Francouzský lékař mu ošetřil ránu na hlavě, ta ale Willema bolí o dost méně než vzpomínka na krásnou Američanku, které říkal Lulu. Proč se jen nezeptal na její pravé jméno? Strávil s ní pouhý jeden den v Paříži a něco na tom dni – anebo na té dívce – ho nutí položit si otázku, zda mu není souzeno zůstat s Lulu už navždy. Jenomže jak ji najít? Willem se znovu vydává na cesty, bloudí od Mexika až po Indii a doufá, že to děvče nějakým zázrakem znovu potká. Jak ale měsíce plynou, začíná Willem pochybovat, zda je ruka osudu opravdu tak silná, jak si myslel… Pokračování románu Jen jeden den z pera bestselleristky Gayle Formanové je romantickým příběhem volby a náhody, ale i štěstí, které je možno najít, když se právě volba s náhodou potkají.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Just One Year , 2013

PetraBery
29.07.2017 4 z 5

Pokračování o hledání Lulu, se kterou Willem prožil jeden den bylo stejně pěkné jako první díl. Celé jeho roční putování a hledání sebe sama se mi líbilo a opravdu jsem se těšila, až (a jestli) se znovu potkají. Ideální odpočinkové čtení.

Jass
27.06.2017 4 z 5

Obsahuje lehké SPOILERY
Willem je postavou, která mi byla od začátku sympatická. Tou svou volností a nespoutaností mě naprosto okouzlil. Občas se jeho příběh potácel na hranici reálnosti (Bolywood), ale jinak si myslím, že více méně je možné zažít podobný příběh. Mrzela mě nedovysvětlenost, teď si ale vzpomenu jen na ten vzkaz... Co se stalo s tím vzkazem, který Willem nechal Lulu? Nejvíc mě ale stejně dráždilo to, že jsem nutně potřebovala vědět, jak to skončí a Gayle mě místo toho hodila znovu na začátek, myslela jsem, že umřu... Ve výsledku jsem ale vážně spokojená.

Kiwi24
13.06.2017 5 z 5

Krása!!!! MIluju knížky od Galye Formanové

Safienka
04.05.2017 2 z 5

No, musela jsem přeskakovat. A to docela dost. Rok v podání Willa mě nějak nebavil. Čekala jsem něco víc. Škoda.

Dousabel
04.03.2017 3 z 5

První díl mě moc neoslovil, ale jelikož mám už dlouho zakoupeny oba díly ve čtečce, pustila jsem se i do druhého. No a zase žádná sláva :D
Jako pohádka pěkné, jinak absolutně nereálné, cestování zazobaného chlapce po celém světě, bez žádných starostí, kromě hledání své jednonoční známosti. Možná mě to z pohledu Lulu bavilo trochu více, kdybych to četla v 16 letech, asi by mě to i oslovilo, tenkrát člověk ještě neviděl svět moc reálně :D

Jája92
23.02.2017 3 z 5

Jak jsem Jen jeden den četla s nadšením, zde musím zkonstatovat jisté zklamání. Ze začátku bylo ještě vyprávění Willema poutavé, dozvědět se o něm více informací a hlavně proč se vlastně ztratil ALE po pár kapitolách jsem se u čtení začala nudit. A přiznám se, že zhruba v polovině knihy jsem přeskočila na část, kdy Allyson pustí k sobě, abych se konečně dopátrala, jak to teda skončí. Myslím, že psaní druhého dílu bylo poněkud zbytečné a rozhodně se to dalo zapracovat jíž do toho prvního.

andyval
27.11.2016 3 z 5

Rozhodně to nebyla špatná kniha, ale nemůžu ji ocenit stejně jako první díl, který byl podle mě lepší. První díl byl pro mě realističtější. Ne, že by bylo úplně reálné strávit den s cizím klukem v Paříži, ale (hlavně) ve druhé části jsem v Allyson viděla sebe samotnou a to má určitou přidanou hodnotu. Další hvězdu jsem strhla za závěrečnou bonusovou novelu, která paradoxně byla podle mě zbytečná a stačilo by přidat další 2-3 kapitoly. Čtenářům co se na tuto knihu teprve chystají a mají už přečtený první díl, tak nečekejte příliš dlouho, protože jinak budete mít na konci problém se zorientovat ve všech postavách.

Denika
20.11.2016 3 z 5

Nebylo to špatné. Trochu moc vyumělkované, příliš mnoho velmi nepravděpodobných náhod, příliš mnoho nereálné vykonstruované vášně (na konci už to silně připomínalo soft porno - olizování zad, zápěstí, zátylku, to všechno za jízdy na kole...), ale vesměs čtivé. Jen bych uvítala více Willemových pocitů a úvah nad vztahem s "Lulu", nikoli cestopisnou přednášku nebo zdlouhavé popisy scén z amatérského divadla. Únavné bylo i množství postav a jejich jmen, na konci už jsem se ani nesnažila orientovat. Jak už to tak bývá, druhý díl je o dost slabší než první. I tak se ale hodí vědět, jak to dopadne. Jak jinak, než happy endem. :)

Market = )
07.11.2016 4 z 5

Trošku mě mrzí, že jsem mezi Jedním dnem a Jedním rokem měla poměrně dlouhou pauzu a moc jsem si Jen jeden den nepamatovala, protože kromě toho, že je knížka vlastně "druhý díl", navazuje poměrně hodně a hodně se odkazuje zpět (víc než jsem zvyklá u sérií krimi a pod.). Moc se mi ale líbily proměny vztahů, Willema, čtvrtá hvězdička je za to, že to dobře dopadlo :-). Mám autorku vážně ráda :-).

Hanule9
26.10.2016 2 z 5

Heuréka, konečně dočteno, ale byla to pro mě dřina snad jako házet lopatou :-(
To neustálé pátrání Willema po holce, se kterou strávil jeden den, byl pro mě v celé knize akorát tak rušivý element.
Nicméně, kdyby tam spisovatelka neustále necpala ten "milostný příběh" (který mě připadal tak neskutečný až mě totálně nudil) byla by to docela příjemná kniha o cestování a hledání sebe samého.
Tak posledních 50 stránek jsem si říkala "jak to, že ještě není konec, o čem chce pořád psát" a taky to podle toho vypadalo. Závěr za mě naprosto o ničem, i když podle některých komentářů, bavil většinu čtenářů právě ten konec, kdy se "konečně" setkali. Každému se prostě líbí něco jiného.

Claryáš
05.04.2016 5 z 5

Po prvním díle jsem měla v hlavě spoustu otázek a ve druhém jsem našla uspokojivé odpovědi. Moc by mě sklamala jiná volba závěru, takže dojem z této série je skvělý :)

malazluta
25.02.2016 4 z 5

Pěkné zakončení příběhu, ale první díl byl o něco lepší...

Dee.Grusova
20.02.2016 4 z 5

Musím říct, že mě kniha nenadchla tak jako první díl. Přesto jsem ji ale přečetla jedním dechem, hlavně proto, že jsem byla hrozně zvědavá, jak to dopadne. No, nakonec jsem byla spokojená. :))

Barbra06
12.02.2016 3 z 5

Tak se přiznávám, že většinu příběhu jsem se do čtení nutila, abych se dozvěděla, jak to vlastně dopadne, až se potkají. A ani ten závěr nakonec nebyl taková bomba, jak jsem se těšila. Ano, hezké zakončení příběhu, ale první díl mě bavil daleko víc a možná by mi ani nevadilo, kdyby se závěr objevil už tady.

Danago
03.01.2016 5 z 5

Druhý díl je úžasný, stejně jako první. Pohled z druhé strany byl stejně zajímavý
Kniha je úžasná tím, že to nejsou pouze přepsané věty z prvního dílu a psáno ve třetí osobě rodu mužského (jako je teď velkou oblibou), ale je to příběh člověka, který též ztratil a hledá.
Musím říct, že mě celý příběh naprosto ohromil, neotřelý, nepřeslazený a přesto romantický. Četla sem to jedním dechem

luciefeix
15.11.2015 3 z 5

líbilo se mi to víc nez jednička , více akční kdyz cestoval po svete :-)

mayacfc
17.10.2015 2 z 5

To už mě víc bavil první díl, než tento druhý. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Motivovalo mě jen to, že se na konci potkají a chtěla jsem vědět, jak to s nimi dopadne. Bohužel i z toho jsem byla zklamaná.

warca
13.09.2015 3 z 5

Moc mě jeho příběh nebavil, ale nemohla jsem se dočkat toho, až se potkají, takže jsem vydržela do konce.

locin
19.08.2015 4 z 5

Neuvěřitelně dlouho jsem čekala na opětovné setkání a dočkala jsem se ho až ke konci knihy. Rozhodně bylo moc zajímavé co se dělo mezi tím, ale mohlo tam možná být něco víc o společném shledání a budoucnosti. I tak to bylo milé čtení.

rajen
11.08.2015 5 z 5

Druhé díly obykle dost pokulhávají za těmi prvními, ale v tomhle případě je to výjimka potvrzující pravidlo. Nebyl o nic horší než první. Vlastně obě knihy beru tak trochu jako jednu, protože sotva jsem dočetla poslední stránku prvního dílu, už jsem otáčela první stránku toho druhého. Celou knihu jsem se těšila, jako bude to jejich setkání a trvá to samozřejmě celou knihu, než se k tomu dostanete, takže vás drží autorka pěkně v napětí, teda pokud se na to těšíte. A já se těšila moc. Kdyby tam nebyla přidaná ta novela, tak bych byla asi i zklamaná, ale takhle to naprosto naplnilo mé očekávání. Pohled z druhé strany byl stejně zajímavý, jen ta pasáž z Indie mě malilinko nudila. To asi proto, že nepřinesla další posun. Jak jsem psala v komentáři u prvního dílu, tato kniha se mě osobně dotkla, protože jsem něco obdobného prožila a tak jsem si ji užívala od začátku až do konce. Velmi čtivé, romantické, dobrodružné..

láska pro ženy cestování

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Jen jeden rok je v