Jen jeden den

Jen jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200314/bmid_jen-jeden-den-cGa-200314.jpg 4 483 90

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Yoli (ČR)

Just One Day , 2013

amysa
amysa
25.01.2015 3 z 5

Vím, že je hodně těžké vymyslet a napsat zamilovaný příběh, který tady ještě nebyl, který je neokoukaný, originální a zároveň zajímavý... Ale tentokrát mi to zkrátka nějak "dřelo", ze začátku jsem se nemohla začíst do všech těch hovorových tvarů, pak se to možná trošku rozjelo, ale i tak má knížka hluchá místa a postrádá tu správnou jiskru... A nezachrání to ani prostředí Paříže, ani Shakespeare, kterého já sice moc nemusím, ale jeho nadšenci třeba dokážou autorce ledasco odpustit.
Nejvíc se mi líbil celkem napínavý závěr knihy, který mne nalákal na pokračování Jen jeden rok. Tentokrát se jedná o vyprávění ze strany Willema a věřím, že bude mít přeci jen zajímavější děj...

Erudite
Erudite
03.01.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila! Mám pocit, že jsem dostala úplně jinou chuť do života. Jako bych tam našla sama sebe. Nebo jako bych našla člověka, který by mohl být mnou a já bych mohla být jím... ,,Povězte 'den' a 'navždy' vynechte!"

tynka65
tynka65
30.11.2014 5 z 5

Skvělé! Skvělé! Z knížky jsem nadšená, miluju prostředí do kterého je zasazená - báječná Paříž... A ještě ke všemu se knížka moc dobře čte.

MissMagic
MissMagic
08.11.2014 1 z 5

Ne, tohle vážně ne. Nesympatické postavy, nepříjemná atmosféra a nudný děj. Chápu, že někomu se kniha líbí, ale pro mě to bylo obrovské zklamání.

Katie46
Katie46
11.10.2014 4 z 5

Od knihy jsem očekávala trochu jiný příběh ale nemohu říci, že se mi nelíbila. Naopak, byla dobrá. Kniha není jen o příběhu ale hlavně i o dívce, která se mění od začátku až do konce a to se mi moc líbí. Četlo se to dobře, i když ta část na univerzitě byla trochu nezáživná, stále jsem čekala, co se bude dít a chvíli to trvalo. =)
Také jsem byla trochu zmatená, když příběh Jeden den skončil tím, že se vrátila domů a pak najednou začal příběh Jen jeden rok. Dva díly v jedné knize nebo to je nějaká kapitola? Protože druhý díl má vyjít ne? S názvem Jen jeden rok.
Každopádně kniha má otevřený konec, co mě štvalo ale jestli bude mít pokračování, tak si nemůžu stěžovat. =)

Samira
Samira
20.09.2014 4 z 5

Vzhledem k nadšeným recenzím jsem od knihy naopak čekala hodně. Začátek mě opravdu příliš nevtáhl, ale pak přišla skvělá Paříž. Kniha je hodně o změně a vnitřním přerodu, kterému je věnován velký prostor. Část na univerzitě je hezká, ale dlouhá. Celkově se mi kniha velmi líbila, jen je neukončená. Bez druhého dílu nedává smysl. Štve mě, že nemůžu číst dál a vůbec nevím, jak to bylo, ale těším se :)!

Sky
Sky
13.09.2014 4 z 5

Pane bože!!!! Druhý díl, druhý díl. Chci dvojku!!! Já chci víc!
Kniha byla čtivá se zajímavým příběhem. Hlavní hrdinka byla na můj vkus příliš ukvapená, přece jenom jela s cizím klukem pryč..

Peace
Peace
11.09.2014 4 z 5

"V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. Za jeden den se můžeme změnit. A zamilovat. Během jediného dne se může stát cokoliv."

Kniha mě velice mile překvapila. Od autorky jsem totiž četla její prvotinu a nijak zvlášť mě neoslovila, což se o této knize říct nedá.
Hlavní hrdinka je sympatická, na nic si nehraje a děj hezky plyne, dostanete se prostřednictvím ní na krásná místa.
Pokud jste fanoušci Shakespeara, Paříže nebo si prostě jen chcete přečíst fajn knihu - jde o jasnou volbu ;o)

RockMartina
RockMartina
07.09.2014 5 z 5

Romantický příběh s kulisami krásné Paříže a s krutě reálným (ale vlastně krásným) koncem. Příběh, který mě po dlouhé době totálně okouzlil:) V Allyson jsem se mnohdy opravdu našla, jako by mi autorka viděla snad do hlavy:D Myslím, že bych ani nepotřebovala pokračování, i když se na něj samozřejmě těším:) "Jestli zůstanu" bylo celkem dobré dílo, ale tohle je prostě bomba. A jsem ráda, že jsem dala autorce ještě šanci:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
06.09.2014 2 z 5

Autorka proste neni pro me...zkusila jsem jeji druhy pribeh, ale ani z nej nejsem nijak zvlast odvarena...ocenuju pribeh (jedna hvezda), ale tim to konci...nic ve me nezustalo a tahle absence me nemrzi...presto nakonec hodnotim dvema, jedna je malo, tak spatna kniha nebyla (verim tomu, ze pokud by stejny pribeh byl napsany nekym, kdo ma pro me lepsi styl psani, urcite by se mi kniha libila vic...)

bookcase
bookcase
02.09.2014 5 z 5

Hezká kniha o tom, co je člověk schopen udělat pro lásku. Dobře se četla.

kneslova
kneslova
02.09.2014 4 z 5

Velice slušná kniha, také díky nečekanému konci, který příběh spíše přiblížil realitě. Výborně napsáno, tak za 4,5 hvězdiček jelikož Jestli zůstanu mě nadchlo ještě více.

katerinad
katerinad
28.08.2014 4 z 5

Od autorky jsem četla nejdříve Jestli zůstanu, která mě zase tak neoslovila, tak jsem byla trochu na pochybách jestli autorku znovu číst. Nakonec jsem si knihu pořídila a po nějaké době kdy mi kniha ležela doma jsem se do ní pustila. Hned od začátku mi byla Melánie nepříjemná a musím ji shledat nejmín oblíbenou postavou v knize. První návštěva Paříže - příjemně naladěná jsem četla stránky a čekala co dál a dál a už jsem se připravovala na nevyhnutelné, že ji Willém zmizí. Takže jsem si ji neužila tak jak jsem chtěla. Školní rok byl nudný, osobně bych ho nenatahovala tak moc, ale evidentně to vše bylo pro něco důležitého. A pak přišla druhá návštěva Paříže a ta jednoznačně stála za to a ted se už těším na druhý díl, jak to bude, jaké má Willém vysvětlení

janyska13
janyska13
26.08.2014 5 z 5

Po knize Zůstaň se mnou jsem se pustila do této. Bála jsem se, jak bude napsána a ohromně mě překvapila. Tato knihy mě hrozně moc bavila, byla přesně to, co jsem teď potřebovala. A ještě víc mě navnadila na cestování a hlavně na Paříž. Můžu ji teda jen a jen doporučit, protože je prostě skvělá! Jen škoda, že další díl bude až na podzim... :(

marasaj
marasaj
23.08.2014 5 z 5

Tato kniha mě naprosto nadchla, četla se mi opravdu dobře :)

bookshelf
bookshelf
20.08.2014 3 z 5

První polovinu jsem brala jako příběh o nechutně nevděčné dceři nechutně bohatých rodičů, která si nejspíš z nudy z cestování po Evropě vyrazí na denní výlet do Paříže s úplně neznámým člověkem a potom se diví, že vše není podle jejích snů a představ. A poté se kvůli tomu ještě více jak půl roku trápí. Vyloženě záživné.

Přišlo to jako blesk z čistého nebe, ta kniha mě začala bavit! Bylo to novým kamarádem, prací a hlavně dalším cestováním, při kterém už tu nebyla upjatá Allyson ani Lulu. Nýbrž normální silná dívka, která si dokáže věci zařídit sama. Veškeré pátrání a potkávání nových lidí mě bavilo. Druhý díl si plánuji přečíst, ale tolik jako od této knihy (po zkušenosti s touto knihou) rozhodně neočekávám.

La Fiera
La Fiera
11.08.2014 3 z 5

První část se mi líbila více než druhá. Trocha cestování po Evropě a citové šmodrchance, První část knihy jsem si užívala víc než druhou, ale ta měla také nějaké světlejší chvilky.
Ale ten konec, to jako vážně konči takto. Fajn, beru, že má další díl, ale i tak.

dubakm
dubakm
01.08.2014 4 z 5

Každá rána od života nám dáva šanci chytnout svůj osud do vlastních rukou.Jak se téhle šance chopí ,,Lulu" a jak dokáže nasměrovat svůj- Shakespearovský- osud?

William Shakespeare :
„Už s chmurným mírem vchází chmurný den
a samo slunce těžkou hlavu skrývá.
Jen zprostit toho, kdo je nevinnen
a trestat provinilé ještě zbývá.
Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova

luciefeix
luciefeix
17.07.2014 1 z 5

velice nudné a zdlouhavé

shey
shey
07.07.2014 3 z 5

Tak tohle bylo příjemné překvapení.....:o)

pro ženy cestování Paříž vysoká škola

Gayle Forman
americká, 1970
2016  75%Byla jsem tu
2015  76%Kam jsi odešla
2014  78%Jen jeden den
2014  76%Zůstaň se mnou
2015  75%Jen jeden rok

Kniha Jen jeden den je v