Jupiterův mýtus

Jupiterův mýtus

Falco s rodinkou se za pobytu v Británii vypraví do Londinia na návštěvu Heleniných příbuzných. Ještě se ani neohřál, a hned ho čeká nepříjemný úkol: je povolán k vyřešení hnusné vraždy. Oběť, bohatý hodnostář, je nalezen ve špinavé krčmě utopený, strčený hlavou dolů do studny, jejíž stěny tvoří vysoká vinná bečka. Odtud se rozvíjí spletitý děj a Falco i jeho rodina a přítel Petronius se dostávají do zapeklitých situací. Jde po nich nebezpečná tlupa. Přívětivý vyspělý Řím je v nedohlednu a v drsné zaostalé provincii na březích mohutné řeky Thamesis jde o život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26528/jupiteruv-mytus-26528.jpg 4.444

Marcus Didius Falco (14.)

The Jupiter Myth (2002)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, BB art

niki-chan

Příjemné čtení, ale nijak zvlášť nezaujalo. Nejlepší a nejzajímavějších bylo posledních cca 50 stránek, kdy se začalo něco opravdu dít. Zbytek tvořily, bohužel, zbytečně rozvleklé scény a popisy.

Raszkulce
13.08.2017

Zajímavé, pohodové letní čtení :) nic víc

renefer
08.03.2015

Falco ještě pořád v Británii dostane na starost vyšetřování vraždy jeho posledního odhaleného pachatele. Kniha je místy dost popisná, ale zase na druhou stranu se dozvíme, jakže to dopadlo s Marcií a Petroniem :)

soukroma
04.01.2015

Místy hodně akční, ale hodně smutné (kvůli několika osobním tragédiím), s celkově pochmurným vyzněním. Tentokrát na mě Falconův příběh nijak příjemně nezapůsobil.

Pet007
03.10.2013

Knihu jsem četla celkem dlouho, příběh se vyvíjel pomalu, až od poslední čtvrtiny knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Marika Vanova
10.07.2013

Líbilo se mi, na dovolené u moře pod fíkovníkem se krásně četla.

cori
16.02.2013

Příběh navazuje na předchozí Mrtvolu v lázni. Marcus se tentokrát snaží proniknout do sitě organizovaného zločinu v Londiniu, kam se přemístili zločinci z Říma, aby si založili prosperující podnik s vybíráním výpalného.Velkou roli hraje Petronius, kterému jde o život. Na scéně se také objevuje Albia, budoucí Falconova adoptovaná dcera. Čtenáře mj. čeká velkolepá akční scéna v amfiteátru s gladiátorkami a mafiány vyřizujícími si účty. Lindsey Davisová se opět nechala inspirovat novými archeologickými nálezy a napsala další skvělý příběh, který rozhodně nebude nikoho nudit.