Jupiter s pávem

Jupiter s pávem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105465/jupiter-s-pavem-105465.jpg 3 10 2

Detektivní román o zločinné činnosti protistátní skupiny a o jejím zneškodnění kolektivem mladých příslušníků státní bezpečnosti. Po objevení dvou vražd se rozvíjí dramatický děj v oblasti pošumavské ozdravovny. Část příběhu se však odehrává i vrcholí v Praze. Autor satirického pásma „Nešel tudy mladý člověk?“ byl za tuto práci odměněn v románové soutěži k 10. výročí založení ČSM. (www.pitaval.cz)... celý text

jprst
11.06.2020 1 z 5

Objeveno mezi vyřazenými knihami z místní knihovny, hodnocení jako poněkud slaboduchý příběh není nijak přehnané. Je to prostě jeden z příkladů, co se v té době vydávalo a dokonce i četlo.

Eicherik
21.03.2020 3 z 5

Jediné, čím je tato kniha zajímavá je, že poprvé vyšla v roce 1957, protože jak mě v dobrém poučil kamarád Encyklopedie, tak v letech 1948 - 1958 byla detektivka v Československu odmítnutým žánrem.
Jupiter s pávem je podprůměrná špionážní detektivka. Nejhloupější byl systém, kterým si protistátní skupina předávala mezi sebou zprávy. Vrcholem byl kouřící agent v restauračním zařízení. Milé bylo setkání hlavního hrdiny s maminkou.

české krimi české detektivky Pošumaví

Pavel Hanuš
česká, 1928 - 1991
1962  83%Případy pana Bábovky
1957  68%Jupiter s pávem
1961  0%Zpěněný kůň
1962  0%Železným deštěm

Kniha Jupiter s pávem je v