Junácká křídla

Junácká křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259750/bmid_junacka-kridla-P2u-259750.jpg 3 1 2

Turlogh
06.10.2018 3 z 5

Tento román je zcela totožný s románem stejného názvu od Karla Černého (pseudonym F.Bulánka.)
Lehce naivní dobrodružný příběh. Jeho podstatou je velké přátelství Jeníkovo a Pavlovo. Pavel, jeden z hlavních hrdinů knihy vyrábí rád modely letadel a chtěl by se stát pilotem. Je však vychováván svým strýčkem, který je poněkud přísný patron a pro Pavlovo nadšení do letectví nemá žádné pochopení. Oba hochy jsou rovněž staršími skauty v místním oddíle, hledají místo na skautský tábor, zde bratr vůdce učí své svěřence, jak se mají chovat jako správní skauti. Pavel se nakonec dostane k panu Horskému, který jej zacvičuje v pilotování. Jenda s bratrem vůdcem a dalšími skauty z oddílu chtějí pomoci panu lesnímu, kterému se chtějí pomstít dva nebezpeční tuláci. Tito jsou při pokusu vykrást lesovnu skauty odhaleni a přemoženi, jeden z nich však má revolver a těsně předtím, než je pacifikován bratrem vůdcem, těžce Jeníka postřelí. Jenda je v nemocnici a potřebuje krev, naštěstí jeho nejlepší přítel Pavel má stejnou krevní skupinu a přiletí letadlem (!) právě včas. Jak jsem již psal, příběh je poněkud naivní a šitý horkou jehlou, ale jinak poměrně čtivý a dosti dobrodružný.

Turlogh
06.10.2018 3 z 5