Jumaroro

Jumaroro https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77785/bmid_jumaroro-hc0-77785.jpg 4 294 82

Karolína se vydává na dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, aniž by tušila, co přesně ji čeká. Její přítel Lukáš se nevrátil z dovolené a pátrání po jeho stopách hlavní hrdinku zavede až do brazilského deštného pralesa. V exotickém prostředí povodí amazonské delty se odehrává téměř mystický příběh s překvapivým vyvrcholením. Román Jumaroro v sobe spojuje napětí, exotiku a tajemno. S postupujícím dějem před čtenářem vyvstává spousta otázek, stupňuje se jeho představivost, zvědavost a očekávání, stejně jako pocit čehosi nepojmenovatelného, aby se mu ve finále zatajil dech, když na své otázky získá odpověď. Jumaroro je kniha, na kterou čekají všichni příznivci Sylvy Lauerové, nejkontroverznější osobnosti české literární scény. Třetí próza (a v pořadí již pátý titul) české spisovatelky a básnířky je věnována „všem zvědavým“.... celý text

Mlha
17.01.2014 2 z 5

Pro mě zklamání. Na základě zdejších komentářů jsem očekával něco opravdu zajímavého. První půlka knihy se ještě docela dá, v druhé části mi přijde hlavní hrdinka úplně nablblá. Její vnitřní komentáře mi připadaly naprosto zbytečné, zvlášť va chvílích, kdy i průměrně zdatný čtenář chápe, že se tady jedná o něco úplně jiného než, kdo s kým v tomhle campu spí. Knihu jsem v průběhu čtení několikrát odložil a četl něco jiného. Nakonec jsem se dokopal k tomu jí dočíst a bohužel ani konec můj dojem z knihy nenapravil.

Sepurine
15.01.2014 4 z 5

Zajímavé a napínavé čtení. Závěr, který se dozvíte snad na poslední sránce je opravdu překvapivý. Kniha mě bavila.

lased
04.01.2014 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení a byla vážně skvělá. No a závěr, ten je velmi překvapivý.

Lindulinek
01.11.2013 4 z 5

Zajímavá kniha. Fantastické popsání děje i okolí. Závěr mi vzal dech.

benyben
29.09.2013 4 z 5

Vážně skvělá kniha!!! Když jsem se blížila ke konci říkala jsem si: "Sakra jak se toho může tolik vlézt na dvacet stránek? Já toho chci vědět ještě víc!!!" No a potom jsem si přečetla o rituálu Jumaroro a byla jsem z toho smutná, že to dopadlo zrovna takhle... Ale myslím, že jsem takovou knížku teď potřebovala, Uvědomila jsem si díky ní spoustu věcí a jsem za ni vážně vděčná... Děkuji :)

danazeskolky
16.09.2013 5 z 5

Občas knížky až moc prožívám, celou mě pohltí a ztrácím se v realitě... To se mi po dlouhé době stalo u Jumorara. Byla jsem strašně nadšená, až přišla předposlední kapitola a já pochopila a polila mě hrůza. Se zatajeným dechem jsem dočetla a pak si dala dva panáky a jen tupě zírala. Nevěděla jsem, jak to mám uchopit. Dokonce jsem si chvíli i říkala, že jsem se setkala s černou magií a že paní spisovatelka má něco společného s ďáblem. Pak jsem vychladla a rozum převládl. Teď už ok.

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Knížka s překvapivým koncem. Příběh se sice malinko vleče, ale jsou tam docela zajímavá místa a vyústění je opravdu trošku netradiční.

okularo
27.03.2013 4 z 5

Skvělá atmosféra,ale ten konec to bylo trochu zklamání.

myskula
26.03.2013 odpad!

Co tím chtěl básník říci?Absolutně zbytečná knížka,už nikdy více.

playada
02.02.2013 4 z 5

Je to napínavé. Závěr mne malinko zklamal, proto jen 4 hvězdy.

dJeda
11.01.2013 3 z 5

Zajímavá. Někdy jsem se ztrácel v rituálech a některé pasáže mi přišly poněkud "přebarvené". Ale závěr sám je neskutečný. Kvůli tomu se vyplatí vydržet.

Alma-Nacida
03.01.2013 4 z 5

Kniha je dobře, čtivě napsaná, celou dobu tušíte, že asi dobře nedopadne, a ke konci už skoro víte, JAK nedobře dopadne ;-).

Lucels
11.12.2012

Velice dobře napsaný román z exotického prostředí. Uplně jsem se vžila do postavy hlavní hrdinky a přemýšlela co bych dělala na jejím místě.Dobře popsáno prostředí ve kterém se příběh odehrává.

Peace
23.08.2012 5 z 5

Kniha se nedá číst jinak, než jedním dechem, kterého se ani po dočtení posledních řádek nedostává..

Aeg
26.06.2012 5 z 5

SKVĚLÉ
Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

Gabriellam
14.06.2012 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem a čekala naprosto jiný závěr, autorčin závěr mě dostal. Když jsem ji dočetla, trvalo mi několik vteřin, než jsem se znovu nadechla.

vladka2104
01.04.2012 5 z 5

Dobrodružné, tajemné, knížku jsem úplně hltala. Konec mě dostal.

mysterygirl
01.04.2012 5 z 5

úplne jiny zanr, moc pekna knizka, souhlasim s tim, ze konec je prekvapivy

elliss
15.03.2012 4 z 5

Dobře se čte,jenom ten konec...ten je fakt překvapivý...

dada1838
05.02.2012 5 z 5

Příjemná knížka. Od této autorky moje první přečtená.

tajemno napětí rituály a obřady Amazonie exotika

Sylva Lauerová
česká, 1962