Julinčina pekárna

Julinčina pekárna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463576/bmid_julincina-pekarna-xmt-463576.jpg 4 116 40

Příběh čtyřicátnice Kláry, jejíž život je naplněn vším podstatným – láskou, přátelstvím i sny. Sny, které se jí zdají v noci, ale i těmi, které sní přes den. Touží jet do okouzlující Francie a poznat místa, které zná jen z internetu a knížek. Když do jejího života vstoupí Anna, bývalá milenka jejího otce, její dny se náhle začínají měnit a nic není jak bylo předtím.... celý text

Januli
04.07.2021 3 z 5

Já bych řekla, že Julinčina pekárna je trošku jiný příběh než jak jsou díla ostatní, ale vlastně stejný... :-) taková kávičková knížka, kterou smlsnete během odpoledne.

marli58
28.06.2021 3 z 5

Po knihách TKV sáhnu, když si chci odpočinout. Takže. Bylo to docela příjemné čtení se zajímavým výletem do Francie... A tam bych to téma podržela. Je toho ještě spousta nedopovězeného. Možná by to sneslo i druhý díl. Ten první se mohl jmenovat Klára a ten druhý teprve Julinčina pekárna :D.

knihovniceS
21.06.2021 4 z 5

Julinčina pekárna
Přečetla jsem opět milý příběh od jedné z mých oblíbených autorek. Pomalejší rozjezd, ale pak příběh nabere spád. Je zajímavé sledovat myšlení Kláry, která vlastně neví co chce, ale později se její život naplní. Škoda, že příběh nepokračuje dál, bavilo by mě sledovat dění ve Francii a úspěchy v pekárně, další osudy malé Julie ... Příběhy Táni Keleové-Vasilkové nikdy nezklamou. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

knihovnička007
27.05.2021 3 z 5

Kniha na jedno deštivé odpoledne-taková jednohubka. Kniha má sotva lehce přes 200 stran a široké řádky, takže je za chvíli přečtená.

Autorka má knihy jednoduché, nenáročné a odpočinkové, u kterých není potřeba moc přemýšlet. Doporučuji, pokud od knihy nic nečekáte-např. mezi thrillery :)

Klára mi docela lezla na nervy, jak si stále stěžovala na to, že je sama a kamarádky s rodinami ji nechápou a ona zase nechápe je...
Na druhou stranu jsem ji chápala, že se ve svém věku cítila osamělá.
Ale-určitě je potřeba život žít a ne ho jen přežívat. :)

Alena1957
15.05.2021

Knížky Táni Keleové-Vasilkové nikdy nezklamou. Odpočinete si u nich a zapřemýšlíte o životě. Těším se na další a další knihy!

Pavčule
12.05.2021 3 z 5

Právě dočteno . Lepší než Rodinné klubko,ale ... Ty nejnovější tituly už nemají nějak šťávu . Hlavní hrdinka nějak neví, co vlastně chce a čekala jsem,že se nějak propojí osud "Dianky ze sauny " s hlavní hrdinkou . Přišlo mě to jako zbytečná vsuvka .

bookcase
08.05.2021 3 z 5

Knížka opět splnila svůj účel, je to typická oddechovka. Nesmíte nad ní víc přemýšlet, protože zjistíte, že je to tematicky pořád dokola. Navíc poslední knihy jsou i víc naivní. Asi se budu spíš vracet k těm starším kouskům. A

certik003
07.05.2021 2 z 5

Autorku jsem vždycky měla ve škatulce: příjemně si odpočinu. Jenomže z posledních knížek jsem tak nějak zklamaná. Z této taky.  Reálnost až tak neřeším, je to subjektivní pocit. Ale místo pohodového čtení jsem dostala jenom samé fňukání a patos.

Katerina015
05.05.2021 4 z 5

Před smrtí svého otce se Klára dozvídá o dopise, který jí naprosto změní život...
Kniha se četla velmi dobře, ale některé autorčiny knihy se mi líbily více... Ale jako oddechovka splnila svůj účel

Pechule
03.05.2021 3 z 5

Julinčina pekárna není špatná kniha, ale ani jsem při čtení nepocítila nutkavou potřebu číst a číst. Nevím, celé mi to přišlo povrchní, bez hloubky.

Květi62
16.03.2021 5 z 5

Mám ráda knížky Táni Vasilkové. Čtu je vždy na pohodu. Příběh Kláry, která se i ve 40 letech stále hledá, se mi líbil. Její jednotvárný život vzhůru nohama obrátí právě dopis. Dopis, který původě vůbec nebyl určen pro ni. Musí udělat velmi důležité rozhodnutí.
"Život je dar, vzácný dar a jen na chvilku, a když ho promrháme, když neuděláme to, po čem toužíme, o čem víme, že musíme udělat, prostě na to doplatíme. Už navždycky si s sebou jako okovy povlečeme své nesplněné sny."

sabca
07.03.2021 4 z 5

Oproti jiným knihám této spisovatelky jsem musela jednu hvězdičku ubrat. Ale i tak doporučuji

DominaCZ
05.03.2021 1 z 5

Takže zase: jakás čtivost i jo...asi tak ve čtvrtině se to ale zlomí, a to proto, že se tam dostaneme k tomu SPOILERY!!!! dopisu, od nějž to má obdobný až stejný děj jako Lék na bolest: zjeví se nová žena, která má se zemřelým spojení a přibyde nové děcko.
Úplně stejná scéna po smrti: Objednávka pizzy a pohled do lednice, kde nic není. To tam taky bylo po smrti toho syna. Jak může napsat totéž do dvou knih?? Já je četla za sebou, takže mi to okamžitě vytanulo.

Jinak tady příliš fňuká, že nemá muže a děcko, že už je stará a osamělá, a na druhou stranu si užívá, že může čumět na romant. filmíky a mít okolo sebe bordel a nikdo jí do ničeho nekecá...tak je ráda nebo není, že je sama??

A proč furt autorka sahá po úmrtích a návratu žen s děckama, který jsou spojený s tím zemřelým? To je potom vždycky tytýž děj!!!!

Knižní střípky
03.03.2021 5 z 5

Knihy od paní Táni jsou obyčejnými příběhy, u kterých máte pocit, že by se mohly stát vám, vašim kamarádům, známým, rodině. Jsou mi vždy velmi blízké a nejinak tomu bylo i tentokrát. Dokázala jsem se vcítit nejen do svobodné Kláry, ale i do jejích vdaných kamarádek, které již stihla pohltit náročnost rodinného života a chápala jsem, proč mezi nimi může dojít k nedorozumění. Takový je prostě život – dost často chceme to, co momentálně nemůžeme mít. A tyto třecí plochy dokáže autorka vždy perfektně zachytit. Jste-li fanoušky této slovenské autorky, máte se opět na co těšit.

gargamelka
21.02.2021 4 z 5

Knížky Táňi nikdy nezklamou. Příběh s jakousi životní zradou ze strany otce, ale také jakousi náhodou, odhodláním. Sice Klára nenajde partnera, ale najde jiný kousek sebe a vydá se do Francie.

alnahu
09.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Další příběh z pera této autorky byl opět velice čtivý-vůbec mi nevadilo,že je ve slovenštině.Příběh Klárky svobodné bezdětné ženy ,která žije jen pro svou práci.Její život se změní, když ji zemře matka a otec se přizná k tomu,že má sestru.Klára začne po sestře pátrat a zjistí,že žije s dcerkou a matkou ve Francii.Sblíží se s Annou /milenkou otce/přes internet a ta jí požádá aby se po její smrti postarala o nemocnou dceru a vnučku a tak se Klára vydá pátrat po sestře.

Dada077
01.08.2019 4 z 5

otec bol kedysi neverný, a tak majú súrodenci vo Francúzsku ešte nevlastnú sestru s neterou. niekedy tá "malinovka" bola od cukru až príliš "lepkavá", ale občas je aj taký flaster treba

Sosovica
06.03.2019 3 z 5

Také to rozprávkové čítanie, na oddych. :)

Veľmi ma iritovalo označenie e-mailov ako listov.

Bobeška
15.06.2016

Mám ráda všechny knihy od autorky, některé mi ještě chybí. Nemáte tuto někdo česky? Lépe se mi to čte, já ji v obchodě neviděla. Díky

ina77
30.09.2015 5 z 5

Nádhera,nevím proč knihy od této autorky jsou vždy nabité takovou energii.
Krásně jsem si u ní odpočinula a zapřemýšlela,opravdu život stojí za to a i když se nám někdy zdá,že je špatně,tak druhý den je zasa krásně a tak to asi má být.
Těším se na další a další knihy!

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky