Julie umírá dvakrát

Julie umírá dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269936/bmid_julie-umira-dvakrat-SrD-269936.jpg 3 13 5

Detektivka z prostředí kojeneckého ústavu se soustřeďuje na vykreslení složitých vztahů mezi pracovníky ústavu, které vedou k nenávisti a posléze k násilné smrti

dagmar5477
31.10.2023 5 z 5

Pohodová detektivka.

JancaMia
17.09.2023 3 z 5

Příjemná detektivka z prostředí kojeneckého ústavu, konec neočekávaný. Úlovek z antikvariátu za 7,- .

medlovice
18.03.2019 3 z 5

Po výborných Sestřičkách jsem schválně sáhla po české knize z lékařského prostředí a velmi jsem se zklamala. Sestřičky z kojeneckého ústavu svoji práci jen vykonávají ,oni ji nemilují a dětem se věnují chladně. Autorka neustále odbíhá od děje popisem okolních míst, dlaždičky se lesknou , zub se blýskne , objevují se všechny barvy a vůně , tak nějak to ruší . Pak najdou mrtvou mladou sestřičku a vyšetřuje se vražda. Jo a neustále někdo cituje Shakespeara a jiné verše.

EvJa
09.02.2019 4 z 5

Celkem dobrá detektivka.
V knize se vyskytlo pár slov, s kterými jsem se dosud nesetkala (prostě už se dnes nepoužívají, stejně jako věci, které představují) - jenže kniha je skoro stejně stará jako já, tak proto to překvapení :-).
Trochu se divím, že dílko nebylo ve své době zfilmováno; dosud se mi to nestalo, ale v tomto případě se mi při četbě za jednotlivými postavami vybavovali někteří naši herci, kteří právě v 70. letech byly hojně obsazovaní...

Lucissia
11.07.2016 4 z 5

Jako detektivka to nebylo špatné, vraha jsem poznala až v poslední kapitole. :-)

Eva Schmidtová
česká, 1940 - 1999
1972  87%Dívka jako ty
1995  84%Pro lásku se džbánem
1994  60%Julie umírá dvakrát
1986  60%Když kvete voda
1993  60%Odpusťte, že je mi šestnáct

Kniha Julie umírá dvakrát je v