Julie

Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79150/bmid_julie-USY-79150.jpg 4 124 35

Mladá pětadvacetiletá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama. Rozhádané rody, které kdysi stály za zmařenou láskou, v Sienně pořád žijí a kletba, jež na ně byla seslána, je stále sužuje. Julie se snaží dobrat pravdy o tom, co se před šesti stoletími stalo, a tuší, že i kdyby našla svého Romea (a jeden takový by tu byl), hrozí jí stále stejný osud - tedy tragická smrt. Trailer ke knize - http://www.youtube.com/watch?v=8x7sEa7_k0Q... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Juliet , 2010

MAU256
31.10.2023 4 z 5

Díky novým komentářům jsem narazila na tuto knihu, jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Bylo to romantické, s trochou napětí, velkým odhalením lží, které Julii a Janicu celý život provázely. Je zde popsána přítomnost, ale i minulost. Knížka určitě stojí za přečtení.

Renike
08.04.2023 5 z 5

To bylo parádní počtenícko - napínavé, historické a romantické, nasazené do nádherné toskánské Sieny.

čef
24.11.2022 5 z 5

Kniha mi připomněla Dana Browna a jeho Šifru mistra Leonarda a Andělé a démoni. Také zde se pátrá po tajemství minulosti v krásném italském městě, zde v Sieně. Děj se točí kolem Romea a Julie a kořeny tohoto dramatu Williama Shakespeara. Oproti Brownovi je příběh méně drsně dobrodružný a více zamilovaný a není se, vzhledem k autorce, co divit. Za přečtení určitě stojí.

Martina1725
07.09.2020 3 z 5

Jako odpočinková literatura dobrý, ale na mě to bylo přeci jenom trochu přeslazené, rozhodně příběh, o kterém nebudu dobu přemýšlet.

NatyDee
29.10.2019 4 z 5

Krásný příběh zasazený do Sieny, nejdříve jsem si nemohla zvyknout na proložení současnosti s minulostí, ale postupem času by to bez toho nešlo. Město Siena, je jednou z perel Toskánska, kdo nebyl doporučuji navštívit...

Janinkasim
25.09.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh.

ANDY28
24.04.2019 5 z 5

Dan Brown v sukních, pěkné čtení

Aerine
11.08.2018 4 z 5

Když nic moc nečekáte a je si chcete dát letní oddychovku, Julie je perfektní volbou. Naprosto souhlasím s komentářem "simviki". Nenapsala bych to líp ;-)

Liana
15.06.2018 5 z 5

Takéto knihy milujem. Záhady, intrigy, napätie, romantika, humor, trocha histórie a zároveň súčasnosti.
Skvelé.

simviki
14.02.2018 5 z 5

Tahle knížka vás určitě naprosto dostane pokud :
1) milujete, tak jako já, Shakespeara
2) fandíte romantice a milostným zápletkám
3) rádi, alespoň v knížkách, cestujete po různých cizích městech. Jestliže jste po přečtení Inferna zatoužili navštívit Florencii, zaručeně tentokrát začnete hledat cestovku, s níž se dopravíte do Sieny
4) dokážete na knihách ocenit vypravěčský jazyk autora, švih a spád, stejně jako napínavé, místy až akční scény
5) líbí se vám příběhy vyprávěné ve více časových rovinách
6) máte rádi tajemno, hádanky, pentagramy a indicie, kterými se necháte vést
7) tuctový předvídatelný románek není váš šálek kávy. Mnohem raději máte, když se to celé zamotá a nakonec zjistíte, že vše bylo jinak, než jak se tvářilo na začátku.
8) umíte přimhouřit jedno oko, nad neuvěřitelností a přetažeností některých scén
Zkrátka a dobře , je to takový Dan Brown v ženské mnohem romantičtější verzi a mě si úplně získala.

AnetV
28.12.2017 4 z 5

Čekala jsem jen romantiku,ale závěr byl tedy pěkně napínavý. Čtení jsem si moc užila, takže jsem samozřejmě zvědavá i na filmové zpracování.

bookcase
18.10.2017 4 z 5

Příjemný mix romantiky, historie a dobrodružství, ke konci sice trochu víc překombinovaný, že by i Dan Brown mohl závidět, ale vcelku čtivý, se zajímavým námětem.

Pavlnka
22.07.2017 4 z 5

Líbilo se mi prolínání časových linií. I když musím říct, že mi zajímavější přišel příběh z minulosti. Příběh ze současnosti mi přišel moc vyumělkovaný.

Knižní střípky
12.02.2017 5 z 5

Oooo, tak to bylo moc pěkné. Knihu jsem četla na doporučení kolegyně z jedné čtenářské skupiny a musím jí dát za pravdu, byla opravdu výborná. Četla se jedním dechem, atmosféra slunné Itálie Vás vtáhne do děje, ani nevíte jak. A historická dějová linka Vám opravdu vžene slzy do očí. A upřímně, zde naznačený příběh Romea a Julie se mi líbil mnohem více než ten z páně Shakespearova pera a to jsem jeho velká milovnice, ale tady jsem si dovolila se zasnít a popustit uzdu své fantazii, dát na své srdce a opravdu mě zaujal prostě více.

ksander33
29.12.2016 3 z 5

Dobré čtení na dovolenou. Zajímavý pohled na nejznámější příběh z pera Shakespeara. Ke konci knihy jsem se ztrácela v dějových liniích a charaktery postav mi přišly příliš předvídatelné. Každopádně některé zvraty mě mile překvapily a kniha byla místy napínavá. Další knihu od autorky si však nejspíš nepřečtu.

amysa
24.11.2016 5 z 5

Další z mých povedených nákupů, další výprodejovka, která tak dlouho a trpělivě čekala na to, až přijde její čas... A vyplatilo se!
Moc hezký, čtivý a napínavý příběh... Docela dlouho se mi nestalo, aby jsem popírala veškeré denní činnosti natolik, abych mohla jen číst a číst a hltat jednu stránku za druhou a abych co nejdříve zjistila, jakým směrem se budou obě dějové linky ubírat...
Něco jsem odhadla, něco vůbec, každopádně mě knížka vtáhla do děje od naprostého začátku a nepustila mě dřív, dokud jsem jí nedočetla až do konce... I přes trošku přehnaný závěr dávám zasloužených 5 hvězdiček a jednoznačně doporučuji!
Tohle je knížka, kterou ,"my romantičky", zkrátka nesmíme vynechat:-)

Evule114
06.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla před nějakou dobou. Musím říci, že jsem jí hltala jedním dechem. Doporučuju jí všem.. já si ji přečtu určitě ještě jednou :-)

kacka29
17.06.2015 5 z 5

Skvělý příběh :) Konečně vím jak to doopravdy bylo s Romeem a Julií :)

zuza.floderova
10.04.2015 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila, jsem ráda, že mě na ni lenkanel upozornila, nejvíc miluji tenhle odstaveček, vůbec se tam nehodí, od Julieta (Giulietta) bych to nečekala. Opravdu číst tuto pasáž v přeplněném trolejbusu nebyl nejlepší nápad. :D

"Tak jo, přestaneme slovíčkařit," dopálila jsem se. "Na rovinu, vy chcete, abych táhla do horoucích pekel, a já to udělám. Vrátím se do Států a už nikdy nebudu obtěžovat ani vás, ani vaši skvělou kmotru. Napřed chci ale zjistit, co je to za hajzla, který mě sleduje, a sehnat někoho, kdo mu nakope prdel."

Heyhey
26.10.2014 4 z 5

Kombinace romantiky a napětí byla příjemná, i když děj byl pomalejší.