Jsi tam, brácho?

Jsi tam, brácho? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422300/bmid_jsi-tam-bracho-VOX-422300.jpg 5 344 102

Novinka od autora bestselleru „Najděte si svého marťana“. Knížka je sympatickou pozvánkou do světa Marka Hermana a Jiřího Haldy. Tihle dva chlapíci jezdí neúnavně po celé republice a přednášejí o výchově dětí a hledání sama sebe. Středobodem jejich světa je rodina a malé děti do šesti let. Poznáte příběhy a osudy lidí, se kterými se potkali. Dočtete se, co je vlastně v životě důležité a na čem opravdu záleží. A co udělat, abychom to za žádnou cenu neminuli. A taky, jak je někdy těžké u toho neztratit naději. Je to zajímavé, je to poučné, je tam sranda. Bude se vám to dobře číst! ...někdy může být život těžký, ale nikdy to nevzdávejte...... celý text

Jitka18484
02.01.2021 5 z 5

Skvělá knížka k zamyšlení

Lenoulinka
31.12.2020 4 z 5

O těchto pánech slyším poprvé. Když jsem viděla v knihovně, musela jsem si půjčit, abych věděla, co dělám špatně nebo jak se posunout ve výchově dítěte.
Něco jsem si z toho vzala, nad něčím se zamyslela. Stejně si pojedu v tom svým zažitým :-).
Ale ty hovory, to úplně nebyl můj šálek kávy. Kniha poučná a docela čtivá.

Petraxxx
17.12.2020 5 z 5

Úžasně syrově a zároveň s láskou sepsaná pravda. Dík autorům za jejich jasný a srozumitelný přístup.

tazmania.e13
07.12.2020 5 z 5

Dokonalost :)

Christeene
30.11.2020 5 z 5

Dokonale. Pohled pana Hermana je mi opravdu blizky. Jeho prednaska-dokonala.

splaty
20.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila po přednášce Jiřího Haldy, kam jsem jako jediná bezdětná doprovodila své kamarádky a kam jsem vlastně ani moc kvůli povídání o dětech nechtěla. Ony odcházely s pokyvováním, já s nadšením. Jsem šťastná, že knihu mám možnost číst ještě před dětmi. Že mám ještě šanci všechno udělat o trochu lépe, než jak bych to udělala před nějakou dobou. Kniha pro mne byla velice zajímavá. Poučná. Ze života. Hodnotná. A přitom je to všechno tak strašně jednoduché. Jsem vděčná, že otázky a myšlenky, které mě provázejí a trápí už několik let, někdo shrnul do malé knížky velikostně, ale veliké svým obsahem. Přála bych si, aby knížka mohla pomoci nasměrovat každého rodiče, ať současného, nebo budoucího. Bylo by fajn, kdyby tohle někdo učil ve škole spolu s návodem jak správně vyplnit daňové přiznání. Vedle těchto hodnotných informací se mi zdá, že např. dějiny českých šlechtických rodů, které do nás na ZŠ tlačili, pozbyly své důležitosti.

LilianaFalcon
12.11.2020 5 z 5

Nazvala bych to postřehy k výchově. Někdy asi mezi moderními rodiči ne příliš populárními.
Sem tam se mi tam některé formulace opravdu moc líbily a hned jsem je převyprávěla dál, každému, kdo byl ochotný mě poslouchat :D
A autorům dávám za pravdu. Opravdu není jednoduché být dobrý rodič.

luckomar
29.10.2020 5 z 5

Nemám slov!! Odpověď na tolik případů, co vidím okolo sebe a denně zažívám. Jsem z té knihy nadšená a zároveň smutná z toho, kolik věcí člověk dělá špatně a nevidí je i přesto, že jsou tak zřejmé. Doporučuji přečíst všem....

petshop
09.10.2020 5 z 5

Perfektni! Skutecne absolutni povinna cetba. Jsem nadsena, ze se mi kniha dostala do ruky. Cetla jsem ji jako eknihu, ale ihned kupuji tistenou a bude mit cestne misto v knihovne. Vrely dik autorum.

ivusse
01.10.2020 5 z 5

Pravda, pravda a zase pravda ;-)

Mergirus
26.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Číst ji dřív, pokusila bych se udělat spoustu věcí jinak. Ale i tak ještě stále můžu něco změnit. Děkuju.

hanča34
30.08.2020 5 z 5

Povinná četba pro všechny lidi, zvláště pro ty, co se chtějí stát dobrými rodiči.

Lucy6827
29.08.2020 5 z 5

Naprosto super. Dala bych tuto knihu jako povinnou četbu do života. Spoustu věcí podvědomě víme, ale potřebujeme je připomenout (takový ten zdravý selský rozum). Čtete a říkáte si: "Jo vlastně..." Pana Haldu jsem osobně potkala na jeho přednáškách a je to člověk, který ví, co dělá. Žádné teorie a uměle nastudované řeči ve stylu co a jak. Zkušenosti a příklady z praxe. Doporučuji.

konele
15.07.2020 5 z 5

Nevím, jaká je dnes povinná četba na střední škole, ale tato kniha by určitě měla být povinná. Pro školu života je tato kniha úžasným návodem.

Pavlína197
27.06.2020 5 z 5

Knížka se mi líbila moc. Chlapi mi úplně mluvili z duše. U jejich rozhovorů bych chtěla někdy být.

Sailen
22.06.2020 5 z 5

Z téhle malinké knížky jsem si do vlastního rodičovství odnesla víc nosných myšlenek než z kdejaké bichle při studiu pedagogiky. Doporučuji všem rodičům (i nepedagogům, nejde o žádnou "odbornou" literaturu, které by byl problém porozumět). Styl je zvláštní, roztržitý, ale pokud si k tomu vyhradíte trochu času k podumání, krásně se to usadí :)

PJ78
21.06.2020 5 z 5

Normalne knizky nekomentuji, ale tentokrat jsem si rekla, ze musim. Je to naprosto uzasna knizka, kterou by si mel povinne precist kazdy a hlavne vcas - tedy adpon nez se stane rodicem. Lituji, ze jsem se s obema pany nepotkala nekde driv, urcite bych udelala v zivote mene chyb.. Snad ale neni uplne pozde.
Doporucila bych knizku jako zasadni povinnou cetbu na kazdou stredni skolu, mozna devatakum na zakladni skolu, aby kazdy dostal sanci si uvedomit, co je v zivote opravdu dulezite a co zasadne ovlivnuje nas rodinny zivot.

irskádívka
06.06.2020 5 z 5

Milá, nenásilně pedagogická kniha, která čtenáři ukazuje, jak rodiče ovlivňují nesmazatelným způsobem své děti, jak se pokusit těchto stop na sobě snad ne zbavit, ale alespoň je ohladit a jak být sám dobrým rodičem a vyrovnaným člověkem. Vhodné pro všechny věkové kategorie, rodiče i nerodiče, každý si něco najde a snad každého trochu pohladí.

nikinikiniki
02.06.2020 4 z 5

Kniha, která je povinností k přečtení, pokud chcete být rodiči, případně jste pedagogy. :)

h3l3nka
20.05.2020 5 z 5

Veľmi rozumne písaná kniha pre všetkých rodičov, aby pochopili, čo je (naj) dôležitejšie pri výchove detí a vôbec vo vzťahu otec-mama-deti. Za mňa top, určite sa k nej ešte vrátim.

Autoři knihy

Marek Herman
česká, 1965
Jiří Halda
česká, 1970

Kniha Jsi tam, brácho? je v