Jsi můj osud

Jsi můj osud https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25843/bmid_jsi-muj-osud-4zB-25843.jpg 3 24 5

Magdina rodina je nefunkční a prostá láskyplných projevů. Dívka právě prožívá velké citové zklamání - její přítel s ní chodil jen kvůli sexu a brzy ji vyměnil za jinou, neokoukanou. Magda po rozchodu marně hledá nového partnera, a teprve po čase zjišťuje, že dokud nezačne milovat sama sebe, nemá šanci objevit skutečnou lásku.

Aghatte
05.11.2023 2 z 5

Proč je v anotaci psáno, že Magdina rodina je nefunkční a bez citu?
Byla naopak jako vystřižena z příručky o rodině, všichni tak trapně kladní a chápaví.
Vrátila jsem se o 30 let zpět. Dokonalý posun v čase.
V pubertě za totáče podobné “dívčí románky četla každá holka. Jazyk a prostředí odpovídá době vzniku, čerstvého postkomunismu, podniky, večírky, organizovaný Silvestr, zlepšováky, Olcity a Felicie, uhlí na dvorku a bublanina ve spíži, blůzky a kostýmky, postsoudruzi na postech ředitelů a do toho dívky prahnoucí po skutečné a jediné lásce a milování. Učení, maturita a nechtěná těhotenství.
Jako pohled do minulosti docela zábavné, ale rozhodně ne nadčasové, dnešní mládež asi neosloví. Není tam ani jeden upír :-))

Ann98
19.03.2019 5 z 5

Když opominu styl a jazyk, kterým je kniha napsaná, tak v některých věcech jsem se v hlavní hrdince přímo viděla. Podobné předmaturitní starosti a lásky ve čtvrtém ročníku střední školy snad zažila každá z nás. Když přimhouřím obě oči (přece jen je kniha autorčinou prvotinou), dá se kniha považovat za celkem dobrý start (obzvlášť když vím, že se autorka vypsala a dnes píše celkem povedené knihy s detektivní zápletkou).

Lucissia
06.03.2019 3 z 5

Když pominu to, že mi hlavní hrdinka byla nesympatická, děj byl předvídatelný a sem tam se našla hrubka, nemůžu přivřít oči nad stylem, jakým je kniha napsána. Opravdu prvotina, kniha, která mne možná bavila před dvaceti lety, teď ji ale s radostí pošlu dál. Kdybych ji srovnala třeba s Lanczovou, tak by tahle knížka nedopadla nejlépe. :-)

medlovice
27.04.2018 3 z 5

Chtěla jsem poznat styl této autorky, kterou znám z fejsbukové skupinky a kde vypadá jak panenka Barbie. Po knížce jsem šáhla, když měla moje kočička po operaci a já ji chtěla celou noc hlídat. Na takovou příležitost se tato kniha hodí, není potřeba se soustředit a sledovat děj. Červená knihovna 1920 převedena do současnosti a navíc určena pro mladíčké dívky a silně věřící, odolávající svodům nadržených mladíků. Stylově není špatná , obal je dobrý ale pro mě a jak napsala Sabča v dnešní době nevhodné, Nezklamalo mě to, dostala jsem , co jsem čekala,

sabca
30.05.2014

Přečetla jsem tuto knihu, přesto že je určena pro mládež. Četla jsem knihy autorek Lenky Lanczové, Věry Řeháčkové apod., ale tato je přímo nereálná. Přesto, že se nejedná o starší spisovatelku je příběh odehrávající se v dnešní době strašně zastaralý. Lukáš 23 let zatím neměl žádný vztah a Magda - studentka čtvrtého ročníku čeká s navršením svého vztahu až do 18 let. Zklamalo mně to.