Jsem tesař / Povídky s dobrým koncem

Jsem tesař / Povídky s dobrým koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 3 2

Kniha obsahuje sociálně-kritický satirický román Uptona Sinclaira "Jsem tesař", vyprávějící o člověku člověku, který se počátkem 20. století objeví v jednom americkém městě a tvrdí o sobě, že je Ježíš Kristus a sbírku čtrnácti povídek Heleny Malířové "Povídky s dobrým koncem".

Literatura světová
Vydáno: , Komunistické nakladatelství a knihkupectví

They Call Me Carpenter: A Tale of the Second Coming , 1922

palka452
20.02.2020 5 z 5

Jsem tesař je vynikající věc

eraserhead
09.10.2011 5 z 5

Jsem Tesař je klasickým Uptonovsky sociálně-kritickým výborným románem o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby se na zemi vrátil Ježíš Kristus i se svým údajným ranně komunistickým smýšlením. Nadčasový příběh ukazující a odhalující pokrytectví lidského rodu, jeho údajné morálky, humanity a rozumnosti. Naprosto výborná záležitost, která mě bavila, neustále nepříjemně šouchala do patřičných míst (mozek a okolí), smál jsem se při ní, zamýšlel, reflektoval, hltal jsem to. Polopropagandistické socialisticky realistické povídky Heleny Malířové se mi zcela vykouřily z paměti. Nevím, zda to o něčem svědčí. Knihu jsem si pořizoval jen kvůli Sinclairovi a jen jeho dílo hodnotím.

Autoři knihy

Upton Sinclair