Jsem holka. Co s tím?

Středoškolačka Lottie má plán. Odmaturuje se samými jedničkami, dostane se na Cambridge, stane se předsedkyní vlády, změní svět! Jenže když ji cestou do školy na ulici obtěžují dva dělníci, uvědomí si, že svět je potřeba začít měnit hned. A tak přijde s novým plánem: založí si vlog, pomocí kterého začne bojovat s všudypřítomným sexismem. Pomáhají jí nejen nejlepší kamarádky Evie a Amber, jejichž příběhy vyprávějí první dva díly série, ale taky nadějný filmař Will. Ten jí sice zpočátku úplně do oka nepadne, ale čím víc času spolu tráví, tím víc oba zjišťují, že protiklady se přitahují. Třetí díl série pro holky, které chtějí změnit svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406451/jsem-holka-co-s-tim-iJk-406451.jpg 4.427

Klub odložených holek / Klub okašlaných holek 3.

Literatura světová, Dívčí romány

Vydáno: , #booklab

What's a Girl Gotta Do?, 2016

Kniha Jsem holka. Co s tím?

RoseDadas

3,5*
Autorčin styl psaní je čtivý, jako ostatně vždy, zde se snad ani nedá nic vytknout. Kdo už od autorky něco četl, tak mi dá za pravdu, že Holly Bourne umí na čtenáře zapůsobit, oslovit ho a zcela pohltit svým příběhem. Kniha nepostrádá humor, vtipných situací je tu hned několik. Mluva dospívajících postav obsahuje i nějaké ty vulgarismy, což jen podtrhuje její autentičnost. Velkým tématem titulu je feminismus, sama autorka se netají svým feminismem, který se tak promítá do jejích knih. Celá tato YA série byla hrozně fajn, za mě byl bezkonkurenčně nejlepší první díl Už jsem normální?!? Poté mi přišlo, že to má lehce sestupnou tendenci.

Andi
08.05.2020

Nejsem feministka, ale feminismus byl přesně ten důvod, proč jsem si knihu koupila. Jen tuhle. Z celé trilogie. Pač anotace a témata předchozích knih mě moc nezaujala. Doufala jsem, že netřeba číst předchozí díly, že to nemá na dějství v této knize vliv. A super, opět trefa do černého - nemá.
Vtipné a velmi zajímavé. Překvapivé, super záležitost. Líbilo se mi zpracování i hlavní hrdinka. Ale netřeba číst znovu. Ze začátku jsem se nemohla začíst, uvažovala jsem, že se na čtení vyprdnu, ale jsem ráda, že jsem to neudělala.

-Elizabeth-
08.11.2019

Stejně jako s předešlými díly jsem doslova unešená. Autorčin styl psaní je velmi čtivý, častokrát jsou zde obsaženy vtipné pasáže a jakožto teenagerka se tím velmi ztotožňuji. Je to příjemná oddechovka, kterou by si měly přečíst všechny dospívající dívky. Celá tato trilogie stojí z přečtení. Mohu jen doporučit :)

SknihouVrukách
13.09.2019

Konečne som dočítala posledný diel sériu Klub okašľaných báb a bolo to opäť super. Hlavné hrdinky boli opäť bombastické. Celá táto série sa strašne rýchlo a jednoducho číta. Páčilo sa mi, že autorka do knihy zakomponovala kyberšikanu. Čo mi na knihe vadilo, bolo to, že hlavná hrdinka to občas veľmi preháňala s jej projektom.
Moje vekové odporúčanie : 14+

Koloušek666
23.06.2019

V knížce jsem teprve na začátku, ale nedá mi to, abych už teď nenapsal, že jsem velice zklamaný z překladu. Velice nečtivý, kostrbatý, nekreativní, spousta promarněných příležitostí využít možností češtiny. Rádoby-cool mluva mládeže, která neodpovídá realitě. Jsem na stránce 40 a už se to jen těžko zlepší. To mě fakt mrzí, měl jsem si to koupit v angličtině. Škoda, YA knih s tématem feminismu se moc na českém trhu nevidí. A z toho mála YA románů, co jsem kdy četl v ČJ, většinou byli přeložené pěkně (např. Fangirl).