Jsem apoštol Nového Žití a žádné se nelekám rány, jsem rytíř nového Graalu, jsem rytíř bez bázně i hany https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54864/bmid_jsem-apostol-noveho-ziti-a-zadne-se-Nbl-54864.jpg 3 6 0

Sbírka cyklu básní o několika oddílech (se vstupním a závěrečným samostatným sonetem) vydaná jako bibliofilský tisk Knihovny Moderní revuí. Titulní list vysázen švabachem, a poprvé v české literatuře je jméno autora uvedeno samými malými písmeny (stanislav k neumann, v opraveném vydání chybí na titulní straně diakritika u názvu sbírky). Kniha byla konfiskována, protože básník byl právě propuštěn z věznice na Borech, bylo však ihned uspořádáno nové vydání. Konfiskované výtisky patří k největším bibliofilským vzácnostem. „Tištěno dne 21. a 23. prosince 1895 na strojích Emanuela Stivína, knihtiskaře v Praze“. Po konfiskaci nové vydání neobsahuje v 1. vyd. obsažené básně I. a V. z prvního cyklu nazvaného "Revolty".... celý text

bibliofilie, bibliofilství, knihomilství

Kniha Jsem apoštol Nového Žití a žádné se nelekám rány, jsem rytíř nového Graalu, jsem rytíř bez bázně i hany je v